W dniu 29 lutego 2024 r. ponad 1,5 tyś. ósmoklasistów z woj. podkarpackiego odwiedziło X Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej. Tegoroczne targi odbyły się na Politechnice Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza, a organizatorem było Stowarzyszenie Klaster Edukacji Zawodowej i Technicznej w Rzeszowie. Ósmoklasiści mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną rzeszowskich szkół technicznych, wziąć udział w lekcjach pokazowych i konkursach, a także obejrzeli pokaz mody zorganizowany przez uczniów szkół zawodowych. Tradycyjnie stoisko Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie cieszyło się dużym zainteresowaniem ósmoklasistów.
