29 października klasa 4mst pod opieką pani Ewy Wojakowskiej odwiedziła Instytut Pamięci Narodowej przy ulicy Szopena. Naszym celem było obejrzenie wystawy ,,20 40 20” poruszającej temat zwycięskiej bitwy nad bolszewikami z 1920roku oraz zbrodni w Katyniu z roku 1940. W tematykę wystawy wprowadziła nas pani Katarzyna Kyc – edukator, pracownik IPN-u. Poznaliśmy tragiczne historie Polaków zamordowanym w Lesie Katyńskim. Po wizycie w Instytucie Pamięci Narodowej odwiedziliśmy Plac Ofiar Getta, gdzie była prezentowana wystawa plenerowa składająca się z 30 murali związanych z kulturą żydowską.
Michał Spirała 4mst
