Wystawa multimedialna „20 40 20” czyli od Bitwy Warszawskiej do Katynia

29 października klasa 4mst pod opieką pani Ewy Wojakowskiej odwiedziła Instytut Pamięci Narodowej przy  ulicy Szopena. Naszym celem było obejrzenie wystawy  ,,20 40 20” poruszającej temat zwycięskiej bitwy nad bolszewikami z 1920roku  oraz zbrodni w Katyniu z roku 1940. W tematykę wystawy wprowadziła nas pani Katarzyna Kyc – edukator, pracownik IPN-u.  Poznaliśmy  tragiczne historie Polaków  zamordowanym w Lesie Katyńskim. Po wizycie w Instytucie Pamięci Narodowej  odwiedziliśmy Plac Ofiar Getta, gdzie była prezentowana wystawa plenerowa składająca się z 30 murali związanych z kulturą żydowską.

 

Michał Spirała 4mst

Narzędzia dostępności