W bieżącym roku kalendarzowym obchodzimy 200. rocznicę urodzin oraz 140. rocznicę śmierci Ignacego Łukasiewicza wybitnego naukowca i wynalazcy oraz patrona roku 2022, dlatego w dniu 27.10.2022 r. uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych z klas 3 as, 3 cs oraz 4 cs wzięli udział w konkursie pt. „Ignacy Łukasiewicz: farmaceuta, przedsiębiorca, wynalazca” realizowanym przy współpracy z Wypożyczalnią Główną Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.
Laureatami konkursu zostali:
- I miejsce: Daria Kurdziel – klasa 4 cs
- II miejsce: Kacper Hryń – klasa 4 cs
- III miejsce: Krystian Konieczny – klasa 4 cs
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.
Organizatorzy konkursu: Agata Pawlak i Magdalena Wojtaszek – Hudzik oraz Wypożyczalnia Główna WiMBP w Rzeszowie
Serdecznie dziękujemy panu Włodzimierzowi Ratyńskiemu – kierownikowi Wypożyczalni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie za współpracę oraz pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu konkursu.
