Wyjście do Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

23 marca klasa 4mst wraz z  wychowawczynią panią Ewą Wojakowską zwiedzała wystawę pod tytułem ,,Żołnierz polski 1914 – 1945” w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Dzięki licznym eksponatom, przedstawiającym odznaczenia, mundury, broń  oraz barwnym opowieściom pana przewodnika,  prześledziliśmy historię odradzania się polskich wojsk pod zaborami. Poznaliśmy  ogrom przeszkód, z jakimi mierzyli się polscy żołnierze w tych trudnych  wojennych  latach. Usłyszeliśmy wiele cennych informacji na temat postaci  takich jak Leopold Lis-Kula czy gen. Stanisław Maczek. Czas spędzony  na zwiedzaniu wystawy zachęcił nas do refleksji na temat ogromu poświęcenia całych pokoleń Polaków w walce o wolność.

 

Michał Spirała 4mst

Narzędzia dostępności