23 marca klasa 4mst wraz z wychowawczynią panią Ewą Wojakowską zwiedzała wystawę pod tytułem ,,Żołnierz polski 1914 – 1945” w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Dzięki licznym eksponatom, przedstawiającym odznaczenia, mundury, broń oraz barwnym opowieściom pana przewodnika, prześledziliśmy historię odradzania się polskich wojsk pod zaborami. Poznaliśmy ogrom przeszkód, z jakimi mierzyli się polscy żołnierze w tych trudnych wojennych latach. Usłyszeliśmy wiele cennych informacji na temat postaci takich jak Leopold Lis-Kula czy gen. Stanisław Maczek. Czas spędzony na zwiedzaniu wystawy zachęcił nas do refleksji na temat ogromu poświęcenia całych pokoleń Polaków w walce o wolność.
Michał Spirała 4mst
