Wycieczka szlakiem II Wojny Światowej w Polsce

W dniach 5-8 czerwca b.r. nasi uczniowie uczestniczyli w wycieczce objazdowej szlakiem wydarzeń związanych z II wojną światową na terenach Polski. W ciągu zaledwie 4 dni i po przejechaniu 2400 km. uczniowie klas: 1bs, 1cs, 2ls, 3as, 3fss, 3hms, 3ls i 3lg zwiedzili: kwaterę Hitlera na Mazurach „Wilczy Szaniec”, Muzeum II wojny światowej oraz Westerplatte w Gdańsku, okręt wojenny ORP „Błyskawica” w Gdyni, fortyfikacje Wału Pomorskiego w Szczecinku i Śmiadowie, ruiny fabryki benzyny syntetycznej w Policach, ruiny zniszczonego w 1945 r. Kostrzyna nad Odrą, fortyfikacje Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, starówkę Głogowa, podziemne fabryki zbrojeniowe w Górach Sowich wzniesione w ramach projektu „Riese” oraz radiostację w Gliwicach. Wycieczka przebiegała w warunkach wysokiego tempa, lecz dzięki temu nasi uczniowie zobaczyli miejsca, które są nieznane przeciętnemu, polskiemu turyście. Już teraz zapraszamy na kolejną wycieczkę szlakiem innych miejsc związanych z II wojną światową, która zostanie zorganizowana w październiku b.r. Organizatorem wycieczki był nasz historyk, Pan Wojciech Kubala, zaś opiekunami Panie Alicja Bartyzel i Joanna Cichoń.

Narzędzia dostępności