W dniach 11-13 października b.r. nasi uczniowie uczestniczyli w wycieczce objazdowej szlakiem wydarzeń związanych z II wojną światową na terenach Polski. W ciągu zaledwie 3 dni i po przejechaniu 1000 km. uczniowie klas: 1ls, 1mss, 2bs, 3ls, 4as, 4fss, 4hms i 4lg zwiedzili: Muzeum Armii Krajowej i Muzeum Fabryki Schindlera w Krakowie, miejsce manewrów Niemieckiego Korpusu Afrykańskiego na Pustyni Błędowskiej, izbę pamięci i pole bitwy pod Mokrą, bunkier kolejowy w Konewce, Muzeum obozu przejściowego Dulag 121 w Pruszkowie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum więzienia Pawiak, Muzeum Żydów Polskich POLIN i Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej w Warszawie, Skansen Broni Pancernej w Mniszewie i pole bitwy pod Studziankami. Wycieczka przebiegała w warunkach wysokiego tempa, lecz dzięki temu nasi uczniowie zobaczyli miejsca, które są nieznane przeciętnemu, polskiemu turyście. Już teraz zapraszamy na kolejną wycieczkę, która zostanie zorganizowana w czerwcu 2023 roku, a jej celem będzie Rumunia (tereny dawnego Księstwa Siedmiogrodu). Organizatorem wycieczki był nasz historyk, Pan Wojciech Kubala, zaś opiekunami Panie Alicja Bartyzel i Joanna Cichoń i Pan Stanisław Topolewicz.
