W dniach 8-10 listopada b.r. nasi uczniowie wybrali się na wycieczkę objazdową po Litwie. Pomimo jesiennej pory aura sprzyjała naszym podróżnikom, albowiem ominęły ich deszcze i lodowate wichry. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili zabytkową starówkę Kowna, barokowy klasztor w Pożajściu, zabytkową starówkę radziwiłłowskich Kiejdan, a także najpiękniejszy, średniowieczny zamek na Litwie – Troki. Nasi podróżnicy poświęcili również osobny dzień na zwiedzanie Wilna. Wśród obowiązkowych punktów zwiedzania znalazły się: Ostra Brama, cmentarz na Rossie wraz z grobowcami rodziny Piłsudskich, muzeum Adama Mickiewicza, klasztor Bazylianów z celą Konrada, rezydencja królewska z XVI-XXI wieku. W wycieczce uczestniczyli zainteresowani historią uczniowie klas: 1cs, 2,cs, 2ls, 2mss, 2rs, 3bs, 4fss, 4ls, 5as. Organizatorem wycieczki był Pan Wojciech Kubala, zaś opiekunami byli Pani Joanna Cichoń, Pan Sebastian Szcząchor i Pan Stanisław Topolewicz.
