Wycieczka kl. II fs do Muzeum i Skansenu w Markowej

13 maja nasza klasa wyruszyła na wycieczkę do Markowej, gdzie odwiedziliśmy Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów oraz Muzeum Skansen Zagroda. Muzeum zrobiło na nas ogromne wrażenie. Poznaliśmy historię rodziny Ulmów, która ryzykując życiem podczas okupacji niemieckiej, mimo biedy i zagrożenia życia dała schronienie ośmiorgu Żydom. Rodzina Ulmów dzieliła się z nimi wszystkim co miała, od jedzenia po ciepło serca. Niestety, zostali zdradzeni i zamordowani, ale ich odwaga i poświęcenie pozostają inspiracją. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Skansen Zagroda, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak wyglądało życie na wsi w dawnych czasach. To była świetna okazja, aby przenieść się w czasie i poczuć klimat tamtych lat. To była bardzo ciekawa lekcja historii, pouczająca i emocjonującą, na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy pani Kindze Lizak oraz panu Danielowi Prokopikowi za organizację i opiekę.

 

Martyna Ostrowska kl. II fs

Narzędzia dostępności