Wycieczki szkolne pozwalają na integrację klasy oraz miłe spędzenie czasu. Niektóre z nich pamięta się bardzo długo. Taką wycieczkę do Zakopanego mieliśmy na początku listopada. Nad ranem 07.11.2021 wyruszyliśmy sprzed szkoły. Kilka dni wcześniej Pani Szpuga poinformowała klasę, co należy spakować i jak się ubrać, kiedy jedzie się w góry. Około godziny 7.30 byliśmy już w Poroninie, gdzie zameldowaliśmy się w pensjonacie „U Basi’’. Zostaliśmy tam powitani po góralsku czyli bardzo miło oraz rodzinnie. Po wypakowaniu bagaży wyszliśmy na Halę Gąsienicową. Urozmaiceniem drogi na szczyt było ciekawe opowiadanie o Tatrach pana przewodnika Stanisława Mlekodaja, który jest również ratownikiem tatrzańskiego TOPR-u. Potem doszliśmy do Czarnego Stawu. Pod koniec wyprawy przewodnik pokazał nam stacje meteorologiczną, która bada opady śniegu. Wieczorem w pensjonacie zjedliśmy bardzo dobrą kolację.
Następnego dnia, po śniadaniu poszliśmy na Rusinową Polanę. Niezapomniane widoki i wrażenia dodawały nam sił podczas górskiej wędrówki. Potem podjechaliśmy pod Wielką Krokiew. Wycieczkę zakończyliśmy spacerem po Krupówkach, na których można było kupić sobie pamiątki i zjeść coś smacznego. Do szkoły wróciliśmy we wtorek wieczorem. Gorąco polecam Wam takie wycieczki. Było świetnie 🙂
Kacper Lisańczuk kl.1bs
