W ubiegłą środę klasa 4fss miała możliwość odwiedzenia zakładu karnego działającego na terenie Rzeszowa. Na początku obejrzeliśmy film, który pokazywał, co znajduje się na terenie więzienia, a także zadania, cele i obowiązki służby więziennej. Następnie spotkaliśmy z osadzonymi, którzy opowiedzieli nam swoje historie i odpowiadali na zadawane przez nas pytania dotyczące życia codziennego w zakładzie karnym, pracy, a także odwiedzin bliskich i tego, co podtrzymuje ich każdego dnia by wytrwać w zamknięciu. Po interesującej rozmowie udaliśmy się na zwiedzanie więzienia. Mieliśmy możliwość zobaczenia celi, a także łaźni więziennej. Na zakończenie spotkania udaliśmy się na zewnątrz, gdzie mogliśmy poznać psy więzienne, które pomagają w wykrywaniu nielegalnych substancji oraz w poszukiwaniach i śledztwach prowadzonych przez służbę więzienną. Był to bardzo wartościowy czas, który skłonił nas do refleksji i pokazał jak wygląda nieznane nam życie w zakładzie karnym.
