Dnia 19 grudnia klasa 3 bs, pod opieką pani Agaty Pawlak, wzięła udział w warsztatach „Wiedeń od A do Z”, które odbyły się w Bibliotece Austriackiej w Rzeszowie. Zajęcia poprowadziła pani Ewa Cwanek – Florek, pracownik Biblioteki Austriackiej w Rzeszowie. Podczas spotkania obejrzeliśmy prezentację multimedialną oraz wysłuchaliśmy wielu ciekawych informacji o najciekawszych zabytkach znajdujących się w Wiedniu oraz w różnych regionach Austrii. Zajęcia przyczyniły się również do wzbogacenia naszego słownictwa z języka niemieckiego. Podsumowaniem spotkania był konkurs sprawdzający naszą wiedzę, a uczniowie którzy wykazali się najlepszą znajomością tematu otrzymali nagrody. Była to ciekawa lekcja języka i wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.
Kacper Lisańczuk 3 bs
