Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Dyktando na Święto Niepodległości 2022’’. Dyktando odbyło się 11 listopada w formie online. Jest to cykliczne wydarzenie organizowane przez portal Dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona została już trzecia edycja. Treść dyktanda przygotowana została tradycyjnie, specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Każdy, kto brał w nim udział, w wyjątkowy sposób okazywał szacunek wszystkim, którzy walczyli za naszą Ojczyznę. Uczestnicy tego przedsięwzięcia w niezwykły sposób wspierali potrzebujących. Organizatorom zgłaszane były różne cele charytatywne, które podlegały głosowaniu. Inicjatywy, które zdobyły największą ilość głosów otrzymają wsparcie finansowe. Ten wyjątkowy sposób solidaryzmu z potrzebującymi zyskał ogromne poparcie w każdej kategorii wiekowej.
Ortografia to nie tylko twarde zasady, ale również dobra zabawa. Uczennice potwierdzają, że udział w konkursie był dla nich niezapomnianym wydarzeniem i dostarczył wielu pozytywnych emocji. W trudnych czasach też można zrobić coś pożytecznego dla siebie i dla innych.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzorową postawę, zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach.
Grono Pedagogiczne ZSM
