W piątek i sobotę 6 i 7 grudnia 2024 r. odbyła się 25 edycja przedświątecznej zbiórki żywności pod hasłem „Tak. Pomagam!”. Akcja jest okazją do podzielenia się żywnością z potrzebującymi. Do koszyków ustawionych w sklepach można było wrzucać produkty o długim terminie przydatności do spożycia i łatwe w przechowywaniu, na przykład makaron, kasze, ryż, olej, kawę, herbatę, puszki, konserwy, cukier, bakalie, ciastka czy czekoladę. Wszystko to zostanie dobrze wykorzystane. Z tych produktów zostaną przygotowane paczki świąteczne, które trafią do naszych podopiecznych jeszcze przed świętami. Tak wyjątkowa akcja była możliwa także dzięki zaangażowaniu wolontariuszy z naszej szkoły, którzy przez wiele godzin dyżurowali przy koszach w sklepie „Hetman”. Serdecznie dziękujemy całej ekipie, którą tworzyli wolontariusze z klas: II ls, III mss, III hs, III rs i III fss i dyżurowali zarówno w piątek jak i w sobotę.
