W czwartek 15 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu wiedzy o BHP i prawie pracy pod nazwą „Poznaj swoje prawa w pracy”, organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy. Wzięło w nim udział 26 uczniów z klas 1-4.
Konkurs organizowany jest dla szkół ponadgimnazjalnych, uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”.
Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp oraz prawie pracy, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy.
Minister Edukacji i Nauki objął honorowym patronatem X edycję konkursu „ Poznaj swoje prawa w pracy” organizowanego w roku szkolnym 2022/2023 przez Państwową Inspekcję Pracy
Zwycięzcą szkolnego etapu już po raz trzeci z rzędu został Karol Flis z klasy 3fss, drugie miejsce zajął Szymon Dragan z klasy 1mss, a trzecie miejsce zajęła Monika Pokrzywa z klasy 1fs.
Serdecznie gratuluję zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom !
Kolejny etap regionalny konkursu odbędzie się na przełomie lutego i marca 2023 r. Podczas konkursu uczniowie będą rozwiązywać test z pytaniami dotyczącymi prawa pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy, zagrożeń w środowisku pracy oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.
Zachęcamy wszystkich uczniów to wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.
