W środę 18 grudnia 2024 r. odbył się etap szkolny konkursu wiedzy o BHP i prawie pracy pod nazwą „Poznaj swoje prawa w pracy”, organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klas 1 – 4.
Konkurs organizowany jest dla szkół ponadpodstawowych, uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”.
Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadpodstawowych w zakresie wiedzy o bhp oraz prawie pracy, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy.
Minister Edukacji i Nauki objął honorowym patronatem XI edycję konkursu „ Poznaj swoje prawa w pracy” organizowanego w roku szkolnym 2024/2025.
- Zwycięzcą szkolnego etapu został: Jakub Kogut z kl. 2cs
- Drugie miejsce zajął: Kacper Siwik z kl. 1mr
- Trzecie miejsce zajął: Szymon Babiarz z kl. 2bs
Serdecznie gratuluję zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom !
Kolejny etap to konkurs regionalny który odbędzie się na przełomie lutego i marca 2025r.
Podczas konkursu uczniowie będą rozwiązywali test z pytaniami dotyczącymi prawa pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy, zagrożeń w środowisku pracy oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.
Zachęcamy wszystkich uczniów to wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.
Daniel Prokopik
