Rzeszowskie szkolne wypominki

3 listopada 2022 r. w odprawiono Mszę św. w intencji zmarłych nauczycieli, wychowawców, katechetów, rodziców i uczniów, w której wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym. W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele szkół z Rzeszowa i okolic. Homilię wygłosił bp Edward Białogłowski. Zebranym w świątyni mówił m. in. o przykładzie jaki zostawili bł. Natalia Tułasiewicz i bł. ks. Władysław Findysz. Biskup wskazał na wyjątkowe znaczenie rodziców w procesie wychowania młodego pokolenia, wskazując na słowa Jana Zamoyskiego, sekretarza królewskiego podkanclerza koronnego: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. W procesji z darami przedstawiciele szkół złożyli listy z imionami osób zmarłych związanych z ich szkołą. Po Eucharystii odbyła się procesja żałobna z modlitwą za zmarłych.

Narzędzia dostępności