W sobotę, 7 czerwca 2025 r., na terenie Politechniki Rzeszowskiej odbyła się 14. edycja „Rzeszowskiego Pikniku Nauki i Techniki – MOC Odkrywców”. Ta edukacyjna przygoda popularyzująca naukę i technikę przeznaczona jest zarówno dla małych, jak i dużych odkrywców.
W Pasażu Techniki zlokalizowane było stoisko tematyczne Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie w którym można było poczuć prawdziwą „MOC Odkrywców”.
Moc Odkrywców to jedyne w skali ogólnopolskiej przedsięwzięcie popularnonaukowe, które łączy interaktywną edukację naukowo – techniczną z upowszechnianiem nauki, techniki, kultury i sztuki. Miasteczko piknikowe zlokalizowane było tradycyjnie wokół głównego budynku Rektoratu Politechniki Rzeszowskiej. Wykłady i część pokazów prezentowane były w aulach i salach wykładowych. Na uczestników czekały cztery strefy tematyczne: Pasaż Techniki, Pasaż Nauki, Pasaż Kultury i Sztuki oraz Skwer Historii. A w nich moc naukowych atrakcji.
