Podsumowanie VII akcji zbiórki krwi w Mechaniku

Po raz kolejny nasi wspaniali i niezawodni uczniowie wykazali się wielkim sercem dzieląc się najcenniejszym darem jakim jest niezbędna do życia KREW. Była to już siódma akcja zorganizowana w naszej szkole przez Samorząd Uczniowski. Tym razem zgłosiło się 38 osób z czego krew oddało 28 i uzbieraliśmy 12,6 litrów krwi. Każdy uczeń w nagrodę od RCKiK otrzymał paczkę ze słodyczami i zwolnienie z zajęć lekcyjnych.

Bardzo dziękujemy wszystkim honorowym dawcom krwi. Zwłaszcza tym, którzy odważyli się przystąpić do akcji po raz pierwszy.

 

W szkole prężnie działa Klub Honorowych Dawców, którego członkowie od lat oddają krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.
Szczególnie cenne jest to, że kampania promuje ideę humanitaryzmu i wspiera działalność wychowawczą, która kształtuje wśród młodzieży zaangażowanie, wrażliwość na ludzkie problemy oraz odpowiedzialność za zdrowie i życie innych osób.

 

Pamiętajcie – KREW jest lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym.

Kolejna akcja planowana jest w nowym roku szkolnym.

 

Organizatorzy:

  • Samorząd Uczniowski
  • Nauczyciele: Joanna Cichoń i Piotr Pustelny

 

Krew jest najcenniejszym darem,
jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi

Narzędzia dostępności