13 października 2021r odbył się ogólnopolski internetowy konkurs szachowy SzachMaks V. Jest on wyjątkową edycją konkursu, oficjalnymi Mistrzostwami Polski w Rozwiązywaniu Zadań Szachowych (Solvingu) Juniorów, w formule 45-minutowej próby półfinałowej. W SzachMaksie trzeba wykazać się: wiedzą szachową, spostrzegawczością, umiejętnością logicznego myślenia oraz być gotowym na niestandardowe zadania podczas konkursu.
W konkursie wzięło udział 1000 uczniów z około 200 szkół.
Miło nam poinformować, że uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych Krzysztof Kurzywilk z kl 2 hms w ogólnej klasyfikacji uzyskał XVII miejsce w kraju oraz
I miejsce w Województwie, uczeń Przemysław Lubas z klasy 2cs uzyskał XXXVI miejsce w kraju.
Kolejna edycja konkursu- październik 2022r.
Więcej informacji udziela koordynator konkursu Agnieszka Buć
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji !!!
