Piłkarze ręczni ZSM wywalczyli brązowy medal

29 października 2021r. reprezentacja Szczypiornistów ZSM rozegrała mecze finałowe na  hali Podpromie. Do rozgrywek zostało zgłoszonych 14 reprezentacji szkół m. Rzeszowa, do finału awansowały 4 reprezentacje, zwycięzcy swojej grypy:   ZSMechanicznych,  ZSElektronicznych,  II LO oraz V LO.

 

Wyniki meczy finałowych:

  • VLO – ZSM 14:7
  • VLO – II LO 23:9
  • VLO – ZSElektr. 15:13
  • ZSElektr. – II LO 9:9 (3:2k)
  • ZSElektr. – ZSM 17:8
  • ZSM – II LO 9:9 (3:2k)

 

Najbardziej emocjonującym starciem był mecz z II LO, walka o III miejsce w finale, walka o puchar i brązowy medal. 15 sekund do końca meczu i przegrywamy 8 : 9. Bierzemy czas, szybka analiza akcji. Rezygnujemy z bramkarza kosztem dodatkowego zawodnika na boisku. Piętnaście sekund. Mamy dużo czasu – każdy kibic wie chyba, kto wypowiedział te historyczne  słowa. Tak Bogdan Wenta przekonywał swoich zawodników podczas meczu mistrzostw świata  2009 z Norwegią, że tuż przed końcem mogą odwrócić  się losy rywalizacji. Tak się też stało teraz. „Jedna Wenta” i rzut Marka Posłusznego. Mecz zakończył się remisem, później czas na karne i wygrywamy spotkanie.

Wnioski !!!  Że zawsze należy grać do końca. Że trzeba wierzyć.  Szczypiorniści ZSM wywalczyli brązowy medal.

                                                                  

Drużyna w składzie: Chorzempa Damian, Dytko Kacper, Kopiec Michał, Bartochowski Mateusz, Nieckarz Łukasz, Nykiel Szymon, Ożóg Kamil, Pater Krzysztof, Posłuszny Marek, Sondej Daniel, Syrnik Mateusz, Sebastian Szostek oraz bramkarz Chyłek Mateusz, Wójcik Wiktor.

Opiekun Szczypiornistów ZSM: Agnieszka Buć

Narzędzia dostępności