Pielgrzymka maturzystów do Dębowca i Komańczy

10 listopada maturzyści klas 4 ft, 4 at, 4 mst i 4 lt pielgrzymowali do Dębowca i Komańczy. W Dębowcu modliliśmy się w czasie Mszy Św. o dobre przygotowanie do egzaminu dojrzałości i właściwy wybór dalszej życiowej drogi. Zostaliśmy zapoznani z orędziem  Pięknej Pani z La Salette, skorzystaliśmy z sakramentu spowiedzi i prywatnej adoracji. Następnie udaliśmy się w dalszą drogę do Komańczy, gdzie odwiedziliśmy miejsce internowania prymasa Polski, kard. Stefana Wyszyńskiego. Siostra nazaretanka z wielkim zaangażowaniem opowiadała nam o życiu Prymasa Tysiąclecia. Po prelekcji udaliśmy się do klasztoru, gdzie Prymas był więziony od 29 października 1955 r. do 28 października 1956 r. W Izbie Pamięci obejrzeliśmy liczne pamiątki po Prymasie Tysiąclecia m.in. używane przez niego szaty liturgiczne, ornat, sutannę, biret i piuskę kardynalską. Pielgrzymka była dla nas niesamowitym przeżyciem duchowym i niezwykłą okazją do przemyśleń przed zmaganiami na egzaminie  maturalnym oraz wkroczeniem w dorosłe życie. Dziękujemy pani Kindze Lizak za zorganizowanie pielgrzymki, dziękujemy także nauczycielom pani Ewie Świder i ks. Piotrowi Korbeckiemu, którzy zdecydowali się wraz z nami wyruszyć na  pielgrzymi szlak. 

 

Łukasz Rumak kl. IV at

Narzędzia dostępności