Dzień 6 grudnia kojarzony jest ze św. Mikołajem, prezentami, uśmiechem i zabawą. To ważne i dające radość święto, którego z niecierpliwością wyczekują także podopieczni hospicjum dla dzieci. Uczniowie i absolwenci naszej szkoły w tym trudnym czasie postanowili spełnić marzenia i obdarować chore dzieci oraz ich rodzeństwo mnóstwem prezentów. W tym roku paczkę od św. Mikołaja dostarczyliśmy także pod drzwi rodziny w trudnej sytuacji życiowej. Czekało na nią troje maluchów.
W paczkach znalazły się zabawki, słodycze, ale także pampersy, artykuły kosmetyczne, chemiczne, spożywcze, pościel i odzież. W akcję zaangażowały się klasy: 1fs, 1lt, 1cs, 1rs, 2fss, 3fsg, 3fss, 3cg, 4ft i 4mst. Całe wydarzenie zorganizowali i nad całością czuwali: Julita Drabicka, Weronika Wiater, Oliwia Przywara, Karol Flis z kl. 2fss. Pomagały im samorządy klasowe. Transportem zajęli się: Agata Bazan z kl. 3fsg, Gabriela Lech z kl. 4ft i Łukasz Rumak z kl. 4at. Do obu akcji włączyła się spora liczba absolwentów działających kiedyś w Wolontariacie, którzy w to piękne i szlachetne przedsięwzięcie włączyli również swoje rodziny i znajomych.
Dziękujemy
Wolontariat Szkolny
