W środę 6 grudnia wolontariusze z naszej szkoły, którzy jak zawsze są chętni nieść pomoc, zgłosili się do akcji przedświątecznych odwiedzin osób starszych, chorych i samotnych. Pomimo że posiadamy doświadczenie jako wolontariusze, nie byliśmy do końca pewni, czy podołamy temu zadaniu. Przebrani za św. Mikołajów, ich pomocnice, a nawet renifery, zabraliśmy prezenty i ruszyliśmy w drogę. Ku naszemu zdziwieniu zadanie to nie było wyzwaniem a czystą przyjemnością, która po chwili zaczęła zostawiać na naszych twarzach szerokie uśmiechy. Wychodząc z jednego mieszkania, przechodziliśmy do kolejnego z jeszcze większą empatią, czułością, a także chęcią poświęcenia uwagi osobom starszym, którym często tego brakuje. Nie ma słów, które mogłyby opisać widok ich szczęścia z otrzymanych prezentów, miłej wizyty i długiej rozmowy. Na widok reakcji tych osób, niejeden z nas uronił łzę, ponieważ było to niezwykle poruszające. W trakcie spotkań mieliśmy okazję dodać odwiedzanym trochę otuchy i wsparcia, którego tak bardzo potrzebują w szczególności w starszym wieku. Podczas rozmów mogliśmy zdobyć wiele cennych wskazówek i rad od doświadczonych życiowo osób, przez co na pewno możemy czuć się wzbogaceni. Dzięki tej akcji czujemy spokój, spełnienie i także ciepło w sercu, że mogliśmy choć trochę pomóc potrzebującym przed nadchodzącymi świętami. Dziękujemy Pani Kindze za zachęcenie nas do niesienia dobra w takiej formie. Dziękujemy również Pani Iwonie Adamiec- Zielińskiej, Pani Edycie Dragulskiej oraz Pani Joannie Cichoń za pomoc w przełamaniu barier przy stawianiu pierwszych kroków w akcji mikołajkowej, w znalezieniu ulic, a także za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem podczas szukania właściwych mieszkań. A oto niezwykły skład ekipy św. Mikołaja, który jak zwykle nie zawiódł:
- klasa I ls – Maria Ziemba, Jakub Gąsior, Ksawery Rasiński, Tomasz Bartchowski,
- klasa I hs – Aleksander Kiełbowicz
- klasa I fs – Emilia Ochędowska, Karina Grobelny, Weronika Sokal, Weronika Makulska, Laura Guzik, Oliwia Motyl, Aleksandra Buryło, Natalia Wójcik
- klasa I as – Aleksander Wałczyk, Mateusz Dul
- klasa I mss – Natalia Trojanowska
- klasa II hs – Justyna Nowak, Julia Wąsik, Anna Jarosz, Aleksandra Ciąpała, Filip Dynda, Szymon Trzeciak, Dawid Pezdan, Filip Kretowicz
- klasa II fs – Martyna Piesowicz, Emilia Toś, Julia Stafiej, Dominika Nowak, Dagmara Magnucka, Magdalena Bułat, Aleksandra Bator
- klasa II mss – Patrycja Ziemińska, Gabriela Kozdraś, Mateusz Matuła
- klasa III fs – Anita Bil
- klasa V fss – Zuzanna Nowak
Justyna Nowak kl. II hs ze swoją Mikołajową ekipą
