Maturzyści na Jasnej Górze

23 września 2022 roku  maturzyści klas IV cg, fsg, lg i ag wyruszyli na Jasną Górę, aby wyprosić u Pani Jasnogórskiej pomyślny przebieg egzaminu dojrzałości, który czeka nas już w maju. Hasłem XXIV pielgrzymki maturzystów były słowa: „Będziecie moimi świadkami”. Po dotarciu na miejsce poświęcaliśmy czas na modlitwę osobistą, spowiedź świętą, jak i  wspólny różaniec.  Nasze prośby i błagania dotyczące egzaminów maturalnych, ale także nasze osobiste i rodzinne intencje umieściliśmy także w skrzynce intencji. O godzinie 13.00 rozpoczęła się Eucharystia, bp Edward Białogłowski  mówił do nas: „Wiele razy padała tutaj podpowiedź, żebyście w czasie tej pielgrzymki poza modlitwą, poza spowiedzią, Komunią św., poza powierzeniem Matce Bożej swojej życiowej drogi nauczyli się w tych tygodniach, miesiącach pytać Pana Boga: Panie, kim ja mam być? Dlatego uważnie słuchajcie, gdzie was będzie kierował Duch Boży. Nie bójcie się przyjąć tej podpowiedzi. Nie machajcie rękami jak przed natrętnym owadem. Tylko pytajcie: Panie kim mam być? Bóg wam pomoże w każdej sytuacji, gdy Mu się powierzycie i oddacie, aby wypełnić swoją życiową misję. Ojciec Święty Jan Paweł II mówił w Rzeszowie, że trzeba swoje życie budować na skale, a tą skałą jest Bóg, Chrystus, przykazania i Ewangelia. Nie budujcie na ulotnym piasku, tylko na skale, a na pewno będziecie i wy szczęśliwi i z wami będą szczęśliwi ci, którzy zostaną przez Boga powierzeni waszej pieczy”.  Pielgrzymka była dla nas mocnym przeżyciem i umocnieniem przed tym, co przed nami. Dziękujemy pani Kindze Lizak za jej zorganizowanie i księżom za opiekę nad nami, a także wspólną modlitwę w intencji naszej matury. 

 

Róża, Monika i Mateusz kl. IV fsg

Narzędzia dostępności