11 grudnia klasa III fs wraz z panią Kingą Lizak uczestniczyła w zajęciach warsztatowych pod hasłem ,,Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia” w Muzeum Etnograficznym w Rzeszowie. Wysłuchaliśmy prezentacji o dawnych zwyczajach adwentowych i bożonarodzeniowych grup etnograficznych Podkarpacia. Dowiedzieliśmy się czym był pośnik, a czym jutka, dlaczego wilka zapraszano do wigilijnego stołu, a także kto kolędował z turoniem. Natomiast w części warsztatowej wykonaliśmy tradycyjne ozdoby choinkowe – aniołka z użyciem bibuły i ,,światy” z kolorowych opłatków. To był miło spędzony czas, bogaty w tradycję i zajęcia manualne.
Monika Pokrzywa kl. III fs
