16 maja odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania Utworów Polskich Romantyków. Wzięli w nim udział przedstawiciele klas: 1 fs, 2 ls, 3cs, 3 as. Wśród prezentowanych tekstów znalazły się utwory liryczne Adama Mickiewicza („Oda do młodości”, Powrót taty”), epopeja narodowa „Pan Tadeusz”, a także utwory dramatyczne np. III część „Dziadów”, „Zemsta”. Jury konkursu w składzie: Agnieszka Kapłon, Krystyna Potoczna, Kinga Lizak przyznało następujące miejsca:
- I miejsce Kacper Dytko z klasy 2 ls (Widzenie księdza Piotra z III części „Dziadów”)
- II miejsce Mateusz Bartochowski z klasy 2 ls ( Inwokacja z „Pana Tadeusza”)
- III miejsce Kacper Szura z klasy 3 cs ( „Paweł i Gaweł”)
- Wyróżnienie Karolina Świeca z klasy 1 fs (ballada „Czaty” Adama Mickiewicza)
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział. Konkursowe zmagania były formą włączenia się w obchody 2022 roku jako Roku Polskiego Romantyzmu.
