Kolejna zbiórka żywności „Tak. Pomagam!”

W piątek i sobotę 28 i 29 marca w 2 tys. sklepów największych sieci handlowych i lokalnych w Polsce odbyła się już 26. ogólnopolska zbiórka żywności „Tak. Pomagam!” Wzięło  w niej udział ponad 21 tys. wolontariuszy, w tym 17 z naszej szkoły z klas: II fs, II hs, III mss, III fs i IV fs. Ta akcja to łatwa droga, by pomóc potrzebującym. Zbieraliśmy produkty długoterminowe takie jak:  kasza, makaron, cukier, mąka, oliwa, konserwy, kawa, herbata, ale także świąteczne słodkości, powidła, miód, orzechy, bakalie. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, około 2,5 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie, a w tej grupie znajduje się blisko 430 tys. seniorów. Wielu z nich co miesiąc musi wybierać między podstawowymi produktami spożywczymi a kupnem leków.

Cieszymy się, że mogliśmy w prosty sposób sprawić, by na świątecznych stołach potrzebujących nie zabrakło podstawowych produktów, a w ich sercach – nadziei i poczucia, że ktoś o nich pamięta.

 

Szkolny Wolontariat

Narzędzia dostępności