Dnia 28.02.2023r. uczniowie klasy 1 as pod opieką pani Agnieszki Kapłon oraz pani Krystyny Potocznej, w ramach lekcji języka polskiego, odwiedzili Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego. Wyjście miało na celu pokazać uczniom jak zmieniła się biblioteka na przestrzeni lat. Panie pracujące w tej placówka opowiedziały o ogromnym księgozbiorze i przedstawiły zasady korzystania z wypożyczalni . Poznaliśmy również nowoczesne rozwiązania takie jak książkomat i wrzutnia, które pomagają czytelnikom w odbieraniu i zwracaniu książek przez całą dobę w wygodny oraz nowoczesny sposób. Uczestniczący w lekcji bibliotecznej zostali również oprowadzeni po magazynach i zapoznani z zasadami wyszukiwania książek na półkach. Na koniec każdy uczeń mógł przetestować sprzęt, w który wyposażona jest biblioteka.
Kacper Łysiak i Kacper Hus I as
