ERASMUS w ZSM Rzeszów

12 czerwca 2024 r. w auli szkolnej obyło się spotkanie będące podsumowaniem projektów mobilnościowych realizowanych w bieżącym roku szkolnym. Uczniowie, oraz nauczyciele będący na praktykach zagranicznych podzieli się swoimi doświadczeniami i nabytymi umiejętnościami. Praktyki odbywały się w Hiszpanii, Portugalii, Turcji, we Włoszech i na Cyprze. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły oraz z innych szkół zawodowych z Rzeszowa, Łańcuta, Jarosławia i Lubaczowa, a także ze szkoły podstawowej z Soniny. Szkoły te współpracują w ramach Konsorcjum, którego liderem jest firma EDU – IT z Rzeszowa. O swoich wrażeniach z pobytu w Polsce opowiedział również Joan Blanch Mosquera z Hiszpanii, przebywający obecnie na praktyce w Rzeszowie. Przygodę z Erasmusem uczniowie mogą kontynuować po zakończeniu nauki w technikum, w trakcie studiów, o czym poinformowała obecna na spotkaniu pani Aleksandra Kędzior z Politechniki Rzeszowskiej.

Relację ze spotkania można znaleźć w materiałach Polskiego Radia Rzeszów: https://radio.rzeszow.pl/113741/niezwykle-praktyki-zawodowe/

 

Andrzej Kulasa

Narzędzia dostępności