W dniu 7.12.2022 r. klasa 1 fs pod opieką pani Agaty Pawlak wzięła udział w finale wydarzenia: „Dni Języka Niemieckiego” organizowanego przez Katedrę Germanistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz XII Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie. Podczas spotkania odbyły się warsztaty prowadzone przez panią dr Ewę Cwanek – Florek , pracownika Uniwersytetu Rzeszowskiego pt. „ Od świątecznych jarmarków po Sternsinger, czyli Boże Narodzenie po austriacku”, mieliśmy również okazję wysłuchać oraz wspólnie zaśpiewać najbardziej znane piosenki świąteczne oraz kolędy w języku niemieckim.
Dzięki udziałowi w tym wydarzeniu przenieśliśmy się w klimat bożonarodzeniowych jarmarków pachnących piernikami i pieczonymi kasztanami, miast w świątecznej szacie, świat mikołajkowych i wigilijnych prezentów, świątecznych przysmaków, kolęd, obchodów Sylwestra czy noworocznego koncertu Filharmoników Wiedeńskich.
Simona Selwa, Zuzanna Kucharzyk klasa 1 fs
