„Babeczka” czyli świątecznie u chorych, starszych i samotnych

16 kwietnia wolontariusze ZSM wzięli udział w naszej, tradycyjnej akcji „Babeczka”. Z okazji Świąt Wielkanocnych odwiedzaliśmy starsze, schorowane i często bardzo samotne osoby, które bardzo potrzebowały chwili rozmowy i wysłuchania. Mieliśmy okazję poznać historie ludzi z niełatwą przeszłością. Niektórzy z ciężkimi chorobami, brakiem sił nie wychodzili od kilku lat na zewnątrz co sprawiło, że ich świat był jeszcze bardziej ograniczony. W trakcie wizyt, nasi wolontariusze mieli szansę nie tylko wysłuchać, ale także zbudować relację z tymi osobami. Każda rozmowa była pełna emocji i wzajemnego zrozumienia, co pokazało, jak ważne są takie spotkania dla obu stron. Myślę, że to była cenna lekcja.

 

Martyna Ostrowska kl. II fs

Narzędzia dostępności