Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

Wyniki ogólnopolskiego konkursu szachowego!

PDFDrukujEmail

12-11-2019 

 

W dniu 10 października odbył się ogólnopolski internetowy konkurs szachowy. Szachmaks jest oryginalną koncepcją konkursu szachowego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs wymaga umiejętności grania w szachy. Nie trzeba mieć kategorii ani rankingu szachowego, żeby w nim uczestniczyć. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowego quizu lub gry. W Szachmaksie trzeba wykazać się: wiedzą szachową, spostrzegawczością, umiejętnością logicznego myślenia oraz być gotowym na niestandardowe zadania podczas konkursu.

 

Miło nam poinformować, że uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych Urszula Jakubowska z kl. 4 mt oraz Krystian Piersiak z kl. 3 at zostali laureatami krajowymi SzachMaksa II.

 

Kolejna edycja konkursu 26 marca 2020. Na uczniów czekają nagrody pieniężne oraz vouchery.

Więcej informacji udzieli koordynator konkursu Agnieszka Buć

 

Serdecznie gratulujemy laureatom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji !!!

KWESTA NA CMENTARZACH

PDFDrukujEmail

14-11-2019 

Tradycyjnie w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach diecezji rzeszowskiej wolontariusze naszej szkoły kwestowali na rzecz ubogich z Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta. 1 i 2 listopada spotkaliśmy się na cmentarzach Podkarpacia, aby uczestniczyć w pięknym i bardzo potrzebnym przedsięwzięciu. Celem tej dobroczynnej akcji była zbiórka funduszy umożliwiających pomoc ubogim i bezdomnym. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wzięliśmy udział w tej akcji - mogliśmy pomóc i naprawdę dobrze spędzić ten dzień. Swój czas w tych świątecznych dniach na pomoc innym poświęcili następujący wolontariusze z naszej szkoły: Marcelina Cisek, Ania Rogala, Agata Bazan, Marcelina Sączawa, Jakub Gargaś, Bartosz Siarkowicz   kl. I fsg, Monika Staszewska, Paulina Tomaka, Patrycja Pelc kl. I fss, Kamil Pilip kl. I cg, Daniel Pięta kl. I ls, Mateusz Majta kl. II ct, Klaudia Kozubal kl. II mst, Ola Groń, Gabriela Lech, Julia Kardaś, Anna Gałas i Gabriela Dworak kl. II ft

 

Szkolny Wolontariat

 

Konkurs na ozdobę bożonarodzeniową

PDFDrukujEmail

19-11-2019 

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie na ozdobę bożonarodzeniową z możliwością wykorzystania jej na choinkę, w oknie, na stole. Uczestnicy konkursu wykonują prace dowolną techniką. Jeden uczeń może przygotować kilka ozdób, które będą oceniane przez jury. Ocenie będą podlegały następujące elementy:

  • oryginalność
  • pomysłowość
  • estetyka wykonania

Prace należy złożyć w terminie do 10 grudnia w czytelni szkolnej. Szczegółowych informacji udzielają organizatorzy: Krystyna Potoczna, Agnieszka Kapłon, Kinga Lizak. Organizatorzy przewidują utworzenie wystawy ze zgłoszonych prac.

 Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie !!!

 

Pielęgnujmy piękny, staropolski zwyczaj samodzielnego wykonywania ozdób świątecznych.

 


II Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa "Syberia - dawniej i dzisiaj"

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 19-11-2019 Administrator 19-11-2019 

W dniach 18 – 19 listopada b.r., w Instytucie Neofilologii Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się konferencja naukowa poświęcona Syberii. Wśród licznych prelekcji, odczytów oraz wykładów znalazło się również wystąpienie gościa specjalnego, nauczyciela naszej szkoły, Pana Wojciecha Kubali o podróżach po współczesnej Syberii. W prelekcji uczestniczyli uczniowie klasy 1lg pod opieką Pani Alicji Bartyzel.

 

 

 

 

Więcej: II Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa "Syberia - dawniej i dzisiaj"

WYŁONIONO ZWYCIĘZCÓW KONKURSU

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 22-03-2010 Daniel Prokopik 17-03-2010 

 

Konkurencja:  fryzura awangardowa w temacie „CZTERY PORY ROKU

Pod patronatem  
Prezydenta Miasta Rzeszowa
Podkarpackiego Kuratora Oświaty
Izby Rzemieślniczej

Patroni medialni

Radio ESKA

Gazeta codzienna Nowiny

Organizatorzy:

Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie, 35-078 Rzeszów ul. Hetmańska 45a
Współorganizatorzy:
Firma handlowa AFK – dystrybutor marki Matrix
Zespół Szkół Plastycznych w Rzeszowie, 35-051 Rzeszów ul Staszica 16a.

 

Więcej: WYŁONIONO ZWYCIĘZCÓW KONKURSU

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!