Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

RAJD MECHANIKA „JESIEŃ 2013”

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 15-12-2013 Piotr Pustelny 15-12-2013 

Rajd Mechanika 2013

 

W dniach 10-12 październik19 uczniów naszej szkoły (klasy 3 bt, 2 bt, 3 gt oraz 2 ft) oraz 2 absolwentów naszej szkoły uczestniczyło w Jesiennym Rajdzie Mechanika. Tym razem wędrowaliśmy po Beskidzie Niskim, głównie po terenach Magurskiego Parku Narodowego. Wyjechaliśmy 10.10.2013 r. w czwartek, po drodze zwiedzaliśmy zabytkowy kościółek w Sękowej (zabytek kultury UNESCO), w piątek wędrowaliśmy pasmem Magury Wątkowskiej (Świątkowa – Magura Wątkowska – „Diabli Kamień” – Folusz), w sobotę zwiedzaliśmy przepiękny cmentarz z I wojny światowej na Rotundzie (przejście piesze: Regietów Wyżni – Rotunda – Konieczna). Nocowaliśmy w bacówce PTTK w Bartnem. Przez wszystkie dni rajdu mieliśmy przepiękna pogodę i prawdziwą złotą polską jesień. W piątek odbyło się ognisko, chrzest nowych uczestników naszego rajdu oraz wręczenie dyplomów wszystkim uczestnikom rajdu. Po raz pierwszy konkurs krajoznawczy odbył się w autokarze: zwycięzcami konkursu byli Albert Lech, Jakub Pikor i Waldemar Gumieniczek. Opiekunami grupy byli: Dorota Michnia (nauczyciel ZSM) oraz Maciej Gąsiorowski (absolwent ZSM, student Politechniki Rzeszowskiej). Przewodnikiem na rajdzie był tradycyjnie pan Aleksander Dawidziak – przewodnik beskidzki z Koła Przewodników w Rzeszowie.

„KONKURS WIEDZY TECHNICZNEJ”

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 15-12-2013 Piotr Pustelny 15-12-2013 

W dniu 17.12.2013 r. o godz. 9.00 odbędzie się  „KONKURS WIEDZY TECHNICZNEJ”

 

Zakres tematyczny Konkursu obejmuje treści ujęte w obowiązującej „Podstawie programowej kształcenia ogólnego dla liceów ogólnokształcących, techników, uzupełniających liceów ogólnokształcących i techników uzupełniających” z pięciu przedmiotów ponadgimnazjalnych: matematyki, fizyki, chemii, informatyki i techniki.

 

Szczegółowa tematyka z techniki uwzględnia historię wynalazków z zakresu matematyki, fizyki, informatyki oraz zastosowania nowoczesnych technologii w zakresie elektroniki   telekomunikacji, ekologii, przemysłu maszynowego i samochodowego.

 

Więcej informacji udziela A.Uchman

Wyniki konkursu multimedialnego

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 15-04-2014 Piotr Pustelny 14-04-2014 

MY DREAM HOLIDAY
 
1. miejsce Katarzyna Fryzeł   kl. IV lmt
2. miejsce Jakub Podgórniak   kl. I et
3. miejsce Bartłomiej Gil   ikl. I mt
 
Serdecznie gratulujemy!!!
 
nagrody zostaną wręczone na najbliższej uroczystości szkolnej                                         

KONKURS

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 11-02-2014 Piotr Pustelny 11-02-2014 

inspiracje

„MOJE INSPIRACJE SZTUKĄ”

 Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w II edycji konkursu dotyczącego kultury i sztuki współczesnej.

 

Tematem pracy może być zarówno wybitna osobowość, która wywarła na was szczególne wrażenie lub zjawiska kulturowe, które waszym zdaniem inspirują, fascynują, bawią a może uczą. Pracę w formie prezentacji multimedialnej należy złożyć u organizatorów konkursu w terminie do 10.03.2014 r.

 

Wszelkich informacji udziela Agata Pawlak

Organizatorzy konkursu: Agata Pawlak, Krystyna Potoczna, Agnieszka Kapłon

 

Serdecznie zapraszamy!!!

 

 

Regulamin konkursu:

 

Więcej: KONKURS

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

PDFDrukujEmail

Piotr Pustelny 03-03-2014 

papierz

Informujemy, że konkurs poezji Karola Wojtyły pod hasłem „Nie bój się, nie lękaj się. Wypłyń na głębię” odbędzie się 28 marca 2014 roku o godzinie 10.45 Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie recytacji dwóch wierszy autorstwa Naszego Papieża. Dodatkowych informacji udzielają nauczyciele organizatorzy: Kinga Lizak i Agnieszka Kapłon. Zapraszamy serdecznie. Prosimy pamiętać o odświętnym stroju.

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!