Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

Kiermasz ozdób świątecznych z piernika

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 10-12-2014 Administrator 10-12-2014 

W dniach 11 i 12grudnia 2014 r. w naszej szkole odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych z piernika wykonanych przez uczennice klasy 3 ft. Celem tej akcji jest zebranie funduszy i przeznaczenie ich dla uczniów naszej szkoły, którzy potrzebują pomocy. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji i zakupienia pysznego piernika.

Klasa 3 ft

 

Lekcja biblioteczna w Czytelni Głównej oraz Czytelni Czasopism Bieżących WiMBP w Rzeszowie

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 08-12-2014 Administrator 05-12-2014 

Dnia 4 grudnia 2014 roku klasa IV ft wraz z panią Agatą Pawlak udała się do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Sokoła w Rzeszowie. Pomimo niesprzyjającej, mroźnej aury, jaka panowała na dworze wszyscy punktualnie zgromadzili się w budynku biblioteki. Tematem spotkania było zapoznanie się z terminem bibliografia oraz jej elementami, pisownią, a także prezentacja przykładowych opisów książek. Dzięki tej lekcji każdy z nas mógł poznać zarys bibliografii, z którą będziemy musieli się zmierzyć przed egzaminem dojrzałości w kwietniu.

Mieliśmy także okazję dowiedzieć się jak funkcjonuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, w jaki sposób możemy z niej korzystać, oraz  ile ciekawych pozycji się w niej znajduje. Całe spotkanie odbywało się pod kierownictwem pani Justyny Muchy- Szylar, która bardzo ciepło i entuzjastycznie przyjęła nas oraz ciekawie opowiadała o tym, jak napisać bibliografię pod kątem matury ustnej z języka polskiego.

W bibliotece najbardziej zaciekawił nas sposób, w jaki książki docierają na poszczególne piętra oraz bardzo stare egzemplarze czasopism o niewyobrażalnie dużych rozmiarach. W końcu zrozumieliśmy, że biblioteka nie musi być nudna i nieciekawa, a w zimowe, ponure wieczory może stać się świetną rozrywką. Jestem przekonana, że każdy z nas znajdzie w niej coś dla siebie. Korzystajmy z darmowych bibliotek, ponieważ nie tylko budują one wzajemne poczucie wspólnoty, ale kształcą i uczą szacunku do ludzi i przedmiotów.

Po zakończeniu spotkania klasa IV Ft pod opieką Pani Pawlak wróciła do szkoły na lekcje.


Paulina Stochła , klasa IV ft

 Więcej: Lekcja biblioteczna w Czytelni Głównej oraz Czytelni Czasopism Bieżących WiMBP w Rzeszowie

Szczęśliwa Trzynastka w Londynie

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 08-12-2014 Administrator 06-12-2014 

W dniu 27.11.2014 roku pod opieką Pani Marioli Berrahal i Pani Lucyny Sulenckiej, grupą trzynastu osób wylecieliśmy z lotniska w Jasionce Boeingiem 737-800 linią lotniczą Ryanair do Londynu (Luton). Lot odbył się bez opóźnienia. Na miejscu autokarem dotarliśmy do naszego hostelu o godzinie 3:00 w nocy. Wyczerpani podróżą szybko poszliśmy spać.

 

 


Dzień I

Po niezbyt przespanej nocy zeszliśmy na śniadanie i już o 10:00 wyszliśmy zwiedzać. Pierwszym punktem naszej wycieczki był Hyde Park, który znajdował się obok naszego hostelu. Po drodze ujrzeliśmy pałac Kensington, a przemierzając dalej Hyde Park widzieliśmy cudowne łabędzie królowej Elżbiety. Następnie na swojej drodze „natknęliśmy się” na pomnik księcia Alberta, owy monument zaskoczył nas bogactwem zdobień oraz materiałem, z którego jest wykonany – w większości jest ze złota. Później odwiedziliśmy Science Museum – odpowiednik polskiego Muzeum Kopernika. W Natural History Museum mogliśmy zapoznać się z dziejami naszej planety, obejrzeć piękne kamienie, a nawet przeżyć „trzęsienie ziemi”. Po drodze do Madame Tussaud’s wstąpiliśmy do ekskluzywnego domu handlowego „Harrods”. Z tego miejsca wychodziliśmy nieco zszokowani, gdyż ceny tam były kosmiczne. Kolejnym punktem naszej wycieczki było wymienione wyżej muzeum figur woskowych (Madame Tussaud’s). Pełni podziwu oglądaliśmy realistyczne rzeźby znanych osobistości. Wieczorem z racji dobrej pogody, udaliśmy się na London Eye, aby podziwiać wspaniałą panoramę Londynu nocą. To była ostatnia atrakcja tego dnia, a po niej, powróciliśmy metrem do hostelu i wyczerpani dniem, poszliśmy spać.

 

Więcej: Szczęśliwa Trzynastka w Londynie

KONKURS RECYTATORSKI

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 09-12-2014 Agnieszka Kapłon 09-12-2014 

Informujemy wszystkich, którzy zgłosili swój udział w tegorocznej edycji Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem "Boże Narodzenie - niebo dotyka ziemi",że odbędzie się on 15 grudnia (poniedziałek) w godzinach 8.00 - 11.30 w sali 47. Serdecznie zapraszamy. Prosimy pamiętać o odświętnym stroju.

 

 

 

 

DZIEŃ CZERWONEJ WSTĄŻKI

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 04-12-2014 Administrator 04-12-2014 


Jutro, 5 grudnia -  z okazji zbliżających się Mikołajek -  Samorząd Uczniowski przeprowadzi akcję charytatywną "Dzień czerwonej wstążki". Pieniądze zebrane podczas akcji przeznaczone będą na przedświąteczną pomoc naszym koleżankom i kolegom. Każdy, kto jutro będzie miał na sobie czerwoną wstążkę, dzięki wspaniałomyślności naszego Pana Dyrektora :) zostanie zwolniony z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek. Szukajcie jutro Naszych ludzi, u Nich wszelkie szczegóły.

Samorząd Uczniowski

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!