Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

Wyróżnienie ucznia ZSM w XX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Muzeum – Zamek w Łańcucie

PDFDrukujEmail

14-06-2019 

W dniu 4 czerwca 2019 r. Jury XX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. "Zamki. Pałace. Dwory" dokonało oceny wszystkich nadesłanych na konkurs prac i wyłoniło laureatów. Wśród nich znalazł się uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych Michał Ślęzak z klasy 1 lt , który otrzymał wyróżnienie. W dniu 17.06.2019 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz oficjalne otwarcie wystawy prac w Maneżu oraz Sali Balowej Muzeum – Zamku w Łańcucie. Laureatowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Opiekunem ucznia była pani Agata Pawlak.

 

 

 

 

Więcej: Wyróżnienie ucznia ZSM w XX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Muzeum – Zamek w Łańcucie

Wyprawka szkolna 2019/2020

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 25-07-2019 Administrator 25-07-2019 

 

Rada Ministrów 4 lipca 2019 r. przyjęła uchwałę i rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych.

 

Projekt uchwały wraz z załącznikiem oraz projekt rozporządzenia dostępne są na stronie: www.men.gov.pl oraz na stronie www.ko.rzeszow.pl

 

Wzór wniosku o dofinansowanie zakupu podręczników  i materiałów edukacyjnych dla uczniów uczęszczających do szkół na terenie Gminy Miasto Rzeszów w roku szkolnym 2019/2020 - pobierz >>

Adam Micał zwycięzcą pierwszej edycji Kartingowego Pucharu Ślęży

PDFDrukujEmail

03-10-2018 

Adam Micał z klasy 1lt walczy, z dużymi szansami, o samochód BMW w kartingu halowym w pierwszej edycji Kartingowego Pucharu Ślęży.

 

Kibicujemy Adamowi!

 

Więcej informacji:

https://polskikarting.pl/2018/09/28/puchar-slezy-po-raz-pierwszy-mical-i-kolodziej-zwyciezcami/

 

 

 

 

Spotkania z astronomią

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 07-10-2013 Piotr Pustelny 06-10-2013 

astronomiaW dniu 27 września, wraz z moją klasą - I mt wybraliśmy się na "Spotkania z astronomią", które odbyło się w "Millenium Hall". Naszymi opiekunami byli pan Paweł Rosa i pan Sławomir Stawarz. Pokazy dostarczyły nam niesamowitych wrażeń i były bardzo ciekawe. Nikt by nawet nie pomyślał, że astronomia może być tak pasjonująca! Wszyscy z zainteresowaniem oglądali przedstawiane na ekranie gwiazdozbiory, zaćmienia słońca i księżyca i inne astronomiczne ciekawostki. Powyższe spotkanie dostarczyło nam także ogromnej ilości wiedzy, która z pewnością przyda nam się na lekcjach fizyki. Najbardziej jednak zafascynowała nas opowieść pana prowadzącego o jego wyprawie do Meksyku, w celu obejrzenia unikatowego zaćmienia słońca mającego miejsce zaledwie raz na setki lat! Niezwykłe zdjęcia, które ukazywały się naszym oczom, wprost wprawiły nas w osłupienie. Byliśmy pełni podziwu dla opisywanego zjawiska. Ale niestety, zgodnie z przysłowiem "Wszystko co dobre, kiedyś się kończy" nasze spotkanie też wkrótce dobiegło końca. Jednak zanim opuściliśmy "Multikino", dostaliśmy zaproszenie na kolejne tego typu pokazy. Mam nadzieję, że z niego skorzystamy i ponownie odkryjemy dotąd nieznane nam zagadnienia dotyczące astronomii.

Przygotowała: Karolina Wojtan kl. I mt

PRAKTYKI ZAGRANICZNE DLA OPERATORÓW CNC

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 02-06-2014 Piotr Pustelny 20-10-2013 

leonardo-logo

 

Lista osób zakwalifikowanych do II edycji projektu

„Praktyki zagraniczne dla operatorów obrabiarek numerycznych”

 

LP

NAZWISKO I IMIĘ

KLASA

1

Zdeb Bartłomiej

3bt

2

Janiszewski Łukasz

3bt

3

Ziaja Tomasz

3bt

4

Szwajdych Mateusz

3dt

5

Ślęzak Andrzej

3dt

6

Klimasz Bartosz

3dt

7

Szostak Jakub

3bt

8

Pikuła Michał

3bt

9

Machowski Damian

3bt

10

Buć Marcin

3dt

11

Ożóg Marcin

3dt

12

Dulski Kamil

3bt

13

Kopeć Artur

3bt

14

Świeca Marcin

3bt

15

Łach Łukasz

3dt

Lista rezerwowa:

1

Marcinek Tomasz

3dt

2

Mazur Mateusz

3dt

3

Groń Mateusz

3bt

Protokół komisji rekrutacyjnej oraz informacje dotyczące realizacji projektu znajdują się w zakładce „Projekty Unijne”- „LEONARDO DA VINCI 2013-2014”.

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!