Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

Adam Micał zwycięzcą pierwszej edycji Kartingowego Pucharu Ślęży

PDFDrukujEmail

03-10-2018 

Adam Micał z klasy 1lt walczy, z dużymi szansami, o samochód BMW w kartingu halowym w pierwszej edycji Kartingowego Pucharu Ślęży.

 

Kibicujemy Adamowi!

 

Więcej informacji:

https://polskikarting.pl/2018/09/28/puchar-slezy-po-raz-pierwszy-mical-i-kolodziej-zwyciezcami/

 

 

 

 

Spotkania z astronomią

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 07-10-2013 Piotr Pustelny 06-10-2013 

astronomiaW dniu 27 września, wraz z moją klasą - I mt wybraliśmy się na "Spotkania z astronomią", które odbyło się w "Millenium Hall". Naszymi opiekunami byli pan Paweł Rosa i pan Sławomir Stawarz. Pokazy dostarczyły nam niesamowitych wrażeń i były bardzo ciekawe. Nikt by nawet nie pomyślał, że astronomia może być tak pasjonująca! Wszyscy z zainteresowaniem oglądali przedstawiane na ekranie gwiazdozbiory, zaćmienia słońca i księżyca i inne astronomiczne ciekawostki. Powyższe spotkanie dostarczyło nam także ogromnej ilości wiedzy, która z pewnością przyda nam się na lekcjach fizyki. Najbardziej jednak zafascynowała nas opowieść pana prowadzącego o jego wyprawie do Meksyku, w celu obejrzenia unikatowego zaćmienia słońca mającego miejsce zaledwie raz na setki lat! Niezwykłe zdjęcia, które ukazywały się naszym oczom, wprost wprawiły nas w osłupienie. Byliśmy pełni podziwu dla opisywanego zjawiska. Ale niestety, zgodnie z przysłowiem "Wszystko co dobre, kiedyś się kończy" nasze spotkanie też wkrótce dobiegło końca. Jednak zanim opuściliśmy "Multikino", dostaliśmy zaproszenie na kolejne tego typu pokazy. Mam nadzieję, że z niego skorzystamy i ponownie odkryjemy dotąd nieznane nam zagadnienia dotyczące astronomii.

Przygotowała: Karolina Wojtan kl. I mt

PRAKTYKI ZAGRANICZNE DLA OPERATORÓW CNC

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 02-06-2014 Piotr Pustelny 20-10-2013 

leonardo-logo

 

Lista osób zakwalifikowanych do II edycji projektu

„Praktyki zagraniczne dla operatorów obrabiarek numerycznych”

 

LP

NAZWISKO I IMIĘ

KLASA

1

Zdeb Bartłomiej

3bt

2

Janiszewski Łukasz

3bt

3

Ziaja Tomasz

3bt

4

Szwajdych Mateusz

3dt

5

Ślęzak Andrzej

3dt

6

Klimasz Bartosz

3dt

7

Szostak Jakub

3bt

8

Pikuła Michał

3bt

9

Machowski Damian

3bt

10

Buć Marcin

3dt

11

Ożóg Marcin

3dt

12

Dulski Kamil

3bt

13

Kopeć Artur

3bt

14

Świeca Marcin

3bt

15

Łach Łukasz

3dt

Lista rezerwowa:

1

Marcinek Tomasz

3dt

2

Mazur Mateusz

3dt

3

Groń Mateusz

3bt

Protokół komisji rekrutacyjnej oraz informacje dotyczące realizacji projektu znajdują się w zakładce „Projekty Unijne”- „LEONARDO DA VINCI 2013-2014”.

RAJD MECHANIKA „JESIEŃ 2013”

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 15-12-2013 Piotr Pustelny 15-12-2013 

Rajd Mechanika 2013

 

W dniach 10-12 październik19 uczniów naszej szkoły (klasy 3 bt, 2 bt, 3 gt oraz 2 ft) oraz 2 absolwentów naszej szkoły uczestniczyło w Jesiennym Rajdzie Mechanika. Tym razem wędrowaliśmy po Beskidzie Niskim, głównie po terenach Magurskiego Parku Narodowego. Wyjechaliśmy 10.10.2013 r. w czwartek, po drodze zwiedzaliśmy zabytkowy kościółek w Sękowej (zabytek kultury UNESCO), w piątek wędrowaliśmy pasmem Magury Wątkowskiej (Świątkowa – Magura Wątkowska – „Diabli Kamień” – Folusz), w sobotę zwiedzaliśmy przepiękny cmentarz z I wojny światowej na Rotundzie (przejście piesze: Regietów Wyżni – Rotunda – Konieczna). Nocowaliśmy w bacówce PTTK w Bartnem. Przez wszystkie dni rajdu mieliśmy przepiękna pogodę i prawdziwą złotą polską jesień. W piątek odbyło się ognisko, chrzest nowych uczestników naszego rajdu oraz wręczenie dyplomów wszystkim uczestnikom rajdu. Po raz pierwszy konkurs krajoznawczy odbył się w autokarze: zwycięzcami konkursu byli Albert Lech, Jakub Pikor i Waldemar Gumieniczek. Opiekunami grupy byli: Dorota Michnia (nauczyciel ZSM) oraz Maciej Gąsiorowski (absolwent ZSM, student Politechniki Rzeszowskiej). Przewodnikiem na rajdzie był tradycyjnie pan Aleksander Dawidziak – przewodnik beskidzki z Koła Przewodników w Rzeszowie.

„KONKURS WIEDZY TECHNICZNEJ”

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 15-12-2013 Piotr Pustelny 15-12-2013 

W dniu 17.12.2013 r. o godz. 9.00 odbędzie się  „KONKURS WIEDZY TECHNICZNEJ”

 

Zakres tematyczny Konkursu obejmuje treści ujęte w obowiązującej „Podstawie programowej kształcenia ogólnego dla liceów ogólnokształcących, techników, uzupełniających liceów ogólnokształcących i techników uzupełniających” z pięciu przedmiotów ponadgimnazjalnych: matematyki, fizyki, chemii, informatyki i techniki.

 

Szczegółowa tematyka z techniki uwzględnia historię wynalazków z zakresu matematyki, fizyki, informatyki oraz zastosowania nowoczesnych technologii w zakresie elektroniki   telekomunikacji, ekologii, przemysłu maszynowego i samochodowego.

 

Więcej informacji udziela A.Uchman

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!