Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

Ferie zimowe 2020

13-01-2020 

Podziękowanie

09-01-2020 

W imieniu czytelników naszej biblioteki serdecznie dziękujemy pani Joannie Cichoń, pani Magdalenie Bardzik, pani Agacie Korszli absolwentce ZSM i Szymonowi Piękosiowi uczniowi klasy 1 lg za przekazanie książek na rzecz biblioteki ZSM. Przypominamy, że kontynuujemy akcję zbiórki książek wśród uczniów oraz pracowników szkoły. Liczymy na wasze wsparcie i dziękujemy za dotychczasową pomoc.

 

Bibliotekarze

 Znalezione obrazy dla zapytania: książka grafika

Nowości książkowe w bibliotece szkolnej

07-01-2020 

 

W ostatnim czasie nasza biblioteka wzbogaciła się o następujące nowości:

 1. Małgorzata Rejmer: Błoto słodsze niż miód : głosy komunistycznej Albanii
 2. Wojciech Chmielarz: Cienie
 3. Hal Vaughan: Coco Chanel : sypiając z wrogiem
 4. Jakub Żulczyk: Czarne słońce
 5. Mario Escobar: Kołysanka z Auschwitz
 6. Szczepan Twardoch: Królestwo
 7. Orson Scott Card: Ksenocyd
 8. Orson Scott Card: Ojciec wrót
 9. Maria Nurowska: Nakarmić wilki
 10. Jakub Żulczyk: Radio Armageddon
 11. Wojciech Chmielarz: Żmijowisko
 12. Orson Scott Card: Złodziej wrót
 13. Robert Małecki: Skaza
 14. Robert Małecki: Wada
 15. Dominik Rutkowski: Zadry
 16. Olga Tokarczuk: Profesor Andrews w Warszawie ; Wyspa

Serdecznie zapraszamy do korzystania z księgozbioru.

 

Bibliotekarze

Wyniki konkursu na ozdobę bożonarodzeniową

07-01-2020 

W grudniu odbył się w naszej szkole konkurs na ozdobę bożonarodzeniową z możliwością wykorzystania jej na choinkę, w oknie, na stole. Uczestnicy konkursu wykonali piękne prace różnymi technikami. Trzech uczniów przygotowało kilka ozdób. Ocenie podlegały następujące elementy:

 • oryginalność
 • pomysłowość
 • estetyka wykonania

Jury, w skład którego weszli nauczyciele: Kinga Lizak, Krystyna Potoczna, Agnieszka Kapłon dokonało oceny prac, których poziom był bardzo wysoki i wyrównany.

Miło nam poinformować, ze zwycięzcami konkursu zostali:

 • I miejsce Natalia Witowska 1 fsg
 • II miejsce Adriana Vatsyak 2 ft
 • III miejsce ex aequo Kacper Szura 1 cs i Piotr Pyziak 2 act

Wyróżnienia otrzymali:

 • Izabela Toczek 1 fsg, Paweł Wróbel 1 cs, Dominik Głodek 1 lg, Alicja Madeja 1 fss, Krzysztof Długosz 3 lt, Konrad Raj 1 lg,

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i wykonanie pięknych prac.

Wystawa prac konkursowych jest prezentowana w bibliotece szkolnej do końca stycznia.

 

 

Więcej: Wyniki konkursu na ozdobę bożonarodzeniową

Wyniki Konkursu Ortograficznego z języka angielskiego

07-01-2020 

 

Z przyjemnością informujemy, że na podium w Konkursie Ortograficznym z języka angielskiego uplasowały się następujące osoby:

 1. Jakub Gryboś kl. 1 hmg
 2. Bartosz Sowa kl. 1 hmg
 3. Aleksander Sowiński kl. 1 ag

Gratulujemy!

 

Nagrody zostaną wręczone przez nauczycieli języka angielskiego. Prace pozostają do wglądu w sali 26. Dziękujemy za współpracę i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu.

 

M. Bardzik, S. Łoboda

Wyniki konkursu dla klas pierwszych "Rzeszów in my eyes"

03-01-2020 

W listopadzie 2019 odbył się w naszej szkole Konkurs na prezentację multimedialną i tradycyjną "Rzeszów in my eyes". Klasy pierwsze zapoznały się z naszym pięknym miastem bliżej na programowych wycieczkach szkolnych.

 

Najlepsze prace zostały przygotowane przez uczniów:

 • Kacper Szura z kl. 1cs -1 miejsce
 • Zuzanna Pachlita z kl. 1fss - 2 miejsce
 • Karol Gąsiorowski z kl. 1fss -  wyróżnienie
 • Paweł Mikołajczyk z kl. 1ag - wyróżnienie

Uczniowie otrzymają nagrody na najbliższej uroczystości szkolnej.

Gratulujemy!

 

Organizatorzy: Mariola Berrahal, Lucyna Sulencka

 

“WYRWANI Z NIEWOLI” – KONCERT PROFILAKTYCZNY

02-01-2020 

11 grudnia 2019r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w programie profilaktycznym „Ku wolności”. To autorski program białostockiej grupy „Wyrwani z niewoli”. Piotr Zalewski - psycholog i profilaktyk oraz Jacek Zajkowski - raper i profilaktyk opowiadali o swojej przeszłości oraz trudnym okresie dorastania. Mówili o lękach współczesnej młodzieży. Wszystko po to, by ukazać nam młodym wartość życia w wolności od wszelkich form uzależnień, w oparciu o wartości. Takie historie już znaliśmy, wielu polskich raperów bardziej lub mniej znanych, miało podobne problemy. Wyszli z nich, za co należy im się szacunek i uznanie. Dzięki otwartości Piotrka i Jacka wielu słuchających mogło podjąć decyzję o zmianie swojego życia i pracy nad sobą. Do wielu z nas trafiła muzyka, bardzo dobrze i ciekawie zrobiony podkład. Na koniec kilku odważnych spośród zebranych dało świadectwo. Niektóre wystąpienia skłoniły do refleksji, poruszyły i świadczyły o tym, że ten koncert był potrzebny i wartościowy. W wydarzeniu wzięły udział klasy: II at, II ct, II act, II lt, II ft, II mst, III bt, III ft, III ct i IV ct.

 

Asia kl. II ft, Przemek, Adam i Wiktor kl. II at

 


 

 

KWESTA NA RZECZ TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI

02-01-2020 

W przedświątecznym tygodniu przez dwa dni wolontariusze naszej szkoły włączyli się w ważną akcję - zbiórkę funduszy, które zostaną przeznaczone na opłacenie pobytu na koloniach i obozach rehabilitacyjnych podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W tym przedsięwzięciu wzięliśmy udział po raz trzeci. Nasi wolontariusze kwestowali w sklepie „Społem” przy ul. Asnyka. Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem. Darczyńców motywowaliśmy szczerymi uśmiechami, a jeszcze cieplejszymi dziękowaliśmy za okazane serce. Te dni dały nam wiele radości. Lubimy pomagać, cieszy nas pozytywna reakcja ludzi, a przy okazji przebywamy ze sobą i radośnie spędzamy czas. Nagrodą są pełne ciepła rozmowy z tymi, którzy oprócz tego, że wrzucali dary do wózka czy puszki, zatrzymywali się przy nas, aby porozmawiać. Serdecznie dziękujemy ekipie, którą tworzyli: Kamil Pilip kl. I cg, Marcelina Sączawa, Karolina Giebułtowicz, Gabriela Augustyn, Marcelina Cisek kl. I fsg, Zuzanna Pachlita, Alicja Madeja kl. I fss, Patrycja Wiercioch, Ola Groń, Anna Gałas, Gabriela Lech kl. II ft, Kinga Cygan, Gabriela Kożyniak kl. III ft, Zuzanna Jabłecka kl. III mst i Dawid Pleśniak kl. IV bt. Opiekę nad nami sprawowały panie: Kinga Lizak, Monika Bajor i Edyta Dragulska.

 

Szkolny Wolontariat

 


 

 

 

Więcej: KWESTA NA RZECZ TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI

Sukces Rafała Nadłonka w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

02-01-2020 

13 grudnia uczeń naszej szkoły Rafał Nadłonek z klasy 3 mst wziął udział w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Miło nam poinformować, że Rafał  odniósł sukces zajmując I miejsce i tym samym kwalifikując się do etapu okręgowego. Na każdym szczeblu Olimpiady uczestnicy rozwiązują test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy przedmedycznej, ekologii i historii PCK. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem ucznia był pan Andrzej Frydrych.

 

Wyniki Konkursu Bożonarodzeniowego

02-01-2020 

12 grudnia odbył się Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy, w którym wzięło udział 40 uczniów z klas: 4 mt, 3 at, 3 ct, 3 ft, 3 mst. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu, którego tematyka dotyczyła tradycji, obrzędów adwentowych i świątecznych,  a także znajomości najbardziej popularnych polskich kolęd. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością tematu.

Najlepsi w konkursowych zmaganiach okazali się uczniowie:

 • I miejsce Urszula Jakubowska 4 mt
 • II miejsce Klaudia Dańczuk 3 mst
 • III miejsce ex aequo Kacper Wnęk 3 at i Krystian Zapłociński 3 mst

Serdecznie gratulujemy!!!

 

Konkurs przeprowadziły panie: Krystyna Potoczna i Agnieszka Kapłon

 

Wesołych Świąt

22-12-2019 

 

Ogłoszenie o rekrutacji na staż Grupy I dla uczniów ZSM w Rzeszowie kształcących się w zawodzie technik mechanik lotniczy

18-12-2019 

 

Ogłoszenie o rekrutacji na staż Grupy I dla uczniów ZSM w Rzeszowie
kształcących się w zawodzie technik mechanik lotniczy w ramach projektu
„Kształcenie wysokich lotów” realizowanego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IX: Jakość edukacji i kompetencji
w regionie,
Działanie 9.4: Poprawa jakości kształcenia zawodowego.
Nr umowy: RPPK.09.04.00-18-0005/19

 

Firma LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. w Partnerstwie z Zespołem Szkół Mechanicznych w Rzeszowie ogłasza rozpoczęcie rekrutacji na staż dla uczniów klas kształcących się w zawodzie technik mechanik lotniczy.

Udział w rekrutacji jest równoznaczny ze zobowiązaniem ukończenia 300h stażu (do czasu zakończenia projektu). Staże odbywać się będą w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych.

Planowane terminy stażu w podziale na grupy:

 

 

Kandydaci składają skan wypełnionego i podpisanego formularza rekrutacyjnego oraz wypełnionych i podpisanych załączników, na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz dostarczają oryginał formularza wraz załącznikami do sekretariatu szkolnego w terminie wskazanych poniżej. Brak dostarczenia wersji papierowej formularza (lub dostarczenie niekompletnej wersji dokumentów) skutkuje odrzuceniem zgłoszenia bez rozpatrzenia. Zarówno w postaci skanu jak i oryginału należy złożyć podpisane przez siebie (a w przypadku uczniów niepełnoletnich także przez opiekunów prawnych) następujące dokumenty:

O zakwalifikowaniu się na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń (data wpływu wersji elektronicznej + potwierdzenie wpłynięcia wersji papierowej).

 

Dokumenty rekrutacyjne należy składać do dnia 20 grudnia 2019 r. do godziny 9:00

 

Szczegółowe wytyczne określa Regulamin rekrutacji i udziału w projekcie pt. "Kształcenie wysokich lotów". Regulamin i dokumenty rekrutacyjne dostępne są na szkolnej stronie internetowej Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie oraz w sekretariacie szkolnym.

Informacji o projekcie udziela Kierownik szkolenia praktycznego Pan Andrzej Kulasa.

 

Zapraszamy do udziału w projekcie!

Ogłoszenie o rekrutacji na zajęcia specjalistyczne dla uczniów klas pierwszych w zawodzie technik mechanik lotniczy.

17-12-2019 

 

Ogłoszenie o rekrutacji na zajęcia specjalistyczne dla uczniów klas pierwszych
Zespołu Szkół Mechanicznych w zawodzie technik mechanik lotniczy
w ramach projektu pn. Dualne kształcenie - pewne zatrudnienie

Nr:RPPK.09.04.00-18-0003/17

 

Gmina Miasto Rzeszów/Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie ogłasza rozpoczęcie rekrutacji na zajęcia specjalistyczne dla uczniów klas pierwszych w zawodzie technik mechanik lotniczy w ramach projektu „Dualne kształcenie – pewne zatrudnienie” realizowanego w ramach RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IX: Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.4: Poprawa jakości kształcenia zawodowego.

 

 Projekt realizowany jest w partnerstwie z firmą Linetech S.A. z siedzibą w Warszawie.

 

Zajęcia specjalistyczne będą obejmować 36 godzin szkoleń lotniczych prowadzonych przez specjalistów firmy Linetech. w zakresie prawa lotniczego i czynników ludzkich w lotnictwie.

Pierwsza tura szkoleń odbędzie się w dniach 22-24 stycznia 2020 r. w budynku ZSM.

 

Kandydaci składają w sekretariacie szkoły wypełniony i podpisany przez siebie, a w przypadku uczniów niepełnoletnich także przez rodziców formularz rekrutacyjny, dostępny tutaj:

Formularz rekrutacyjny należy składać od 18.12.2019 r. do 19.12.2019 r. sekretariacie szkoły w godzinach 7.00-12.00. Decyduje kolejność zgłoszeń !!!

 

Formularze rekrutacyjne dostępne są w Biurze projektu, mieszczącym sięw pokoju nr 9 parter,oraz na szkolnej stronie internetowej http://www.zsm.resman.pl

Informacji o projekcie udziela mgr inż. Adam Dytko.

 

Zapraszamy do udziału w projekcie!

 

SUKCES MARCELINY SĄCZAWY

16-12-2019 

Uczennica naszej szkoły wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie ,,Jesienią góry są najszczersze’’ i zdobyła wyróżnienie w kategorii praca plastyczna. Konkurs odbywał się pod patronatem Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Rektora Politechniki Rzeszowskiej. Wręczenie nagród odbyło się na Politechnice Rzeszowskiej podczas III Dnia Bieszczadzkiego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem. Wydarzeniu temu towarzyszyły liczne atrakcje: jarmark rękodzieła bieszczadzkiego, wystawy fotograficzne, spotkania z artystami.

Uczennica klasy pierwszej fsg zafascynowana górami, przyrodą, kulturą i sztuką Bieszczadów wykonała niezwykłe dzieło, które można było podziwiać podczas wystawy wszystkich prac konkursowych.

Marcelinie gratulujemy sukcesu i zachęcamy do rozwijania talentu.

 

Grono Pedagogiczne ZSM

 

 

 

 

 

 

Więcej: SUKCES MARCELINY SĄCZAWY

Ogłoszenie o rekrutacji na staż Grupy I dla uczniów ZSM w Rzeszowie kształcących się w zawodzie technik mechanik lotniczy

16-12-2019 

 

Ogłoszenie o rekrutacji na staż Grupy I dla uczniów ZSM w Rzeszowie

kształcących się w zawodzie technik mechanik lotniczy w ramach projektu

„Kształcenie wysokich lotów” realizowanego w ramach

Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa

Podkarpackiego na lata 2014-2020,

Oś priorytetowa IX: Jakość edukacji i kompetencji w regionie,

Działanie 9.4: Poprawa jakości kształcenia zawodowego.

Nr umowy: RPPK.09.04.00-18-0005/19

 

Firma LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. w Partnerstwie z Zespołem Szkół Mechanicznych w Rzeszowie ogłasza rozpoczęcie rekrutacji na staż dla uczniów klas kształcących się w zawodzie technik mechanik lotniczy. Udział w rekrutacji jest równoznaczny ze zobowiązaniem ukończenia 300h stażu (do czasu zakończenia projektu). Staże odbywać się będą w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych.

Planowane terminy stażu w podziale na grupy:

 

 

Kandydaci składają skan wypełnionego i podpisanego formularza rekrutacyjnego oraz wypełnionych i podpisanych załączników, na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz dostarczają oryginał formularza wraz załącznikami do sekretariatu szkolnego w terminie wskazanych poniżej. Brak dostarczenia wersji papierowej formularza (lub dostarczenie niekompletnej wersji dokumentów) skutkuje odrzuceniem zgłoszenia bez rozpatrzenia. Zarówno w postaci skanu jak i oryginału należy złożyć podpisane przez siebie (a w przypadku uczniów niepełnoletnich także przez opiekunów prawnych) następujące dokumenty:

O zakwalifikowaniu się na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń (data wpływu wersji elektronicznej + potwierdzenie wpłynięcia wersji papierowej).

 

Dokumenty rekrutacyjne należy składać do dnia 17 grudnia 2019 r. do godz. 9:00.

 

Szczegółowe wytyczne określa Regulamin rekrutacji i udziału w projekcie pt. "Kształcenie wysokich lotów". Regulamin i dokumenty rekrutacyjne dostępne są na szkolnej stronie internetowej Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie oraz w sekretariacie szkolnym.

Informacji o projekcie udziela Kierownik szkolenia praktycznego Pan Andrzej Kulasa.

 

Zapraszamy do udziału w projekcie!

"Wybierz życie - Pierwszy krok"

16-12-2019 

W dniach 10 - 16 grudnia 2019 r. w ramach profilaktyki przeciwnowotworowej był realizowany w klasach: 2 ft, 3 ft oraz 4 ft program: "Wybierz życie - Pierwszy krok".

Celem programu było popularyzowanie edukacji prozdrowotnej oraz kształtowanie właściwych postaw odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych. Realizatorką programu edukacyjnego była E. Pitera.

 

PROGRAM PROMOCJI POZYTYWNYCH POSTAW I WARTOŚCI

16-12-2019 

 

"PRZYJAZNE SERCE" w roku szk. 2019/2020

 

Cele programu:

 • kreowanie i promowanie pozytywnych postaw i wartości ogólnoludzkich oraz społecznych,
 • kształtowanie poczucia odpowiedzialności za innych,
 • dążenie do poszanowana wolności osobistej i godności człowieka,
 • mobilizowanie młodzieży do stawania w obronie wartości moralnych.

Kryteria postawy kandydata

 • wysoka kultura osobista,
 • umiejętność współpracy z innymi,
 • wytrwałość w pokonywaniu trudności,
 • empatia,
 • pomoc słabszym i potrzebującym,
 • odpowiedzialność za siebie i innych,
 • skuteczność działania,
 • reagowanie na nietolerancję, krzywdę drugiego człowieka.

Formy działań młodzieży zasługujące na nagrodzenie:

 • podejmowanie działań wolontarystycznych ( minimum 1 rok) na rzecz społeczeństwa i środowiska lokalnego,
 • aktywna postawa w przeciwdziałaniu uzależnieniom dzieci i młodzieży,
 • podejmowanie działań przeciw przemocy i agresji w szkole,
 • aktywne i szlachetne postepowanie w miejscu zamieszkania, wobec sąsiadów.

Przebieg programu:

 • Wyłonienie uczniów wyróżniających się w szkole, w domu lub w innych środowiskach takimi cechami jak: życzliwość, przyjaźń, bohaterstwo, poświęcenia dla innych, odpowiedzialność.
 • Sporządzenie opinii o wybranych uczniach przez wychowawcę, samorząd klasowy, katechetę.
 • Przekazanie opinii do koordynatorek programu: E. Pitery lub I. Szeteli (termin: 29 lutego 2020).
 • Analiza opinii o przedstawionych kandydatach przez zespół wychowawczy.

Akcja #KOMÓRKOMANIA

16-12-2019 

W ramach akcji #KOMÓRKOMANIA w dniu 12 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Mechanicznych do bazy Fundacji DKMS zarejestrowało się 16 nowych potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.
Wszystkim zarejestrowanym dziękujemy za zainteresowanie, wolontariuszom z klas 4 at i 4 mt za sprawne przeprowadzenie akcji!

 

 

 

 

Więcej: Akcja #KOMÓRKOMANIA

Gratulacje dla Mikołaja Nyzio z klasy 1as

12-12-2019 

We wtorek 10 grudnia 2019r. w naszej szkole odbył się powiatowy konkurs wiedzy prawnej dla uczniów szkół średnich. W tym wydarzeniu uczestniczyli uczniowie ze szkół: I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Brzozowie, Zespół Szkół nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku, I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie, Zespół Szkół nr 3 im. M. Kopernika w Łańcucie oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Wł. Jagiełły w Przeworsku oraz ZSM Rzeszów. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Lenard z klasy 1hms, Tymoteusz Legięć z klasy 1as oraz Mikołaj Nyzio z klasy 1as. Miło nam poinformować, że wysokie czwarte miejsce w konkursowych zmaganiach zajął Mikołaj Nyzio. Jako nagrodę otrzymał opaskę sportową Mi Band 3. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła "Pasieka" – Fundacja Rozwoju i Wsparcia z siedzibą w Rzeszowie. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Ewa Wojakowska.

 

Gratulujemy Mikołajowi wysokiego wyniku i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

 

 

 

GÓRA GROSZA 2019

12-12-2019 

Wolontariat Szkolny zaprasza do akcji GÓRA GROSZA. W dniach 16- 18 grudnia 2019 r. na przerwach wolontariusze będą przechodzić z puszkami z prośbą o wsparcie. Celem akcji „Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego i pozwolą im spokojnie dorastać. Zbieramy nominały 1, 2 i 5 groszy.

Wierzymy, że i Ty przyłączysz się do akcji! Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance.

 

Wolontariat Szkolny

 

Festiwal Fryzjerstwa w Katowicach

10-12-2019 

23 listopada spędziliśmy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, gdzie po raz kolejny odbył się Festiwal Fryzjerstwa. Grupa 46 osób, zarówno uczniów klas fryzjerskich, jak i nauczycieli, poddała się szaleństwu zakupów, obserwacji branżowych szkoleń, konkursów, pokazów i stoisk. Tegoroczne targi to jeszcze więcej atrakcji, merytorycznych wystąpień, promocji, pokazów i szkoleń w salach konferencyjnych. Szczególną uwagę zwracały stoiska i pokazy barberskie. Udział w targach to nie tylko możliwość poszerzania wiedzy i bycia na bieżąco, ale także okazja wzięcia udziału w fryzjersko-kosmetycznym wydarzeniu na skalę ogólnopolską.

 

Iwona Krużel

 

 

 

 

 

 

Więcej: Festiwal Fryzjerstwa w Katowicach

MIKOŁAJE Z MECHANIKA

10-12-2019 

W piątek, 6 grudnia, uczniowie naszej szkoły, należący do wolontariatu, wcielili się w rolę Świętego Mikołaja i jego pomocników. Odwiedzali osoby chore i samotne, niosąc ciepłe słowa oraz drobne upominki. Starsi ludzie cieszyli się z obecności Mikołaja i aniołków w ich domach. Opowiadali historie swojego życia oraz dzielili się doświadczeniem.   Wolontariusze naszej szkoły pokazywali swoją dobroć i chęć podarowania odrobiny szczęścia potrzebującym. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Kinga Lizak, Magdalena Wojtaszek- Chudzik i Iwona Adamiec- Zielińska.

W roli Mikołaja wystąpili: Dominik Kruczek z kl. 1 fss Jakub Gargaś, Rafał Jaskuła z kl. 1 fsg, Kamil Pilip z kl. 1 cg, Jakub Gryboś, Wiktor Rafa z kl. 1 hmg, Mateusz Majta z kl. 2 ct, Kacper Wnęk, Kewin Sierżęga z kl. 3 at, Michał Płotczyk z kl. 3 lt, Marcin Makowski, Wojciech Maciąg z kl. 4 mt i Sebastian Szurlej- absolwent.

Aniołki: Zuzanna Pachlita, Alicja Madeja, Kamila Drozd z kl. 1 fss, Marcelina Sączawa, Rafał Jaskuła, Monika Szczepanik, Patrycja Kozdraś, Róża Słysz, Izabela Toczek, Anna Rogala, Kinga Sitarz z kl. 1 fsg, Aleksandra Groń, Patrycja Wiercioch, Gabriela Lech, Julia Kardaś, Anna Gałas z kl. 2 ft, Anna Gientka z kl. 2 ht, Klaudia Kozubal, Oliwia Kojder z kl. 2 mst, Zuzanna Jabłecka, Zuzanna Zdeb, Patrycja Jarosz z kl. 3 mst, Angelika Grobelna, Aleksandra Skubisz, Wiktoria Świątek, Patrycja Rodzoń, Karolina Uliasz, Kinga Cygan, Gabriela Kożyniak z kl. 3 ft i Gabriela Zarzycka z kl. 4 est .

 

Róża Słysz, Izabela Toczek kl. 1 fsg, Jakub Gryboś kl. 1 hmg

 

 

 

 

 

 

Więcej: MIKOŁAJE Z MECHANIKA

TAK! POMAGAM!

10-12-2019 

 

Grudzień 2019, pierwszy piątek oraz sobota miesiąca. Kolejny raz pomagamy! W naszej szkole wolontariuszy nie brakuje i chociaż w piątek była też akcja mikołajkowa do „Tak! Pomagam!" chętnych nie zabrakło. Bezinteresowna pomoc, coś co kochamy i nikt z nas nie oczekuje niczego w zamian. Zbieraliśmy żywność długoterminową w sklepach Biedronka i Hetman dla rodzin, które najbardziej tego potrzebują. Wystarczy trochę uśmiechu i zachęta, a ludzie garną się do pomocy. Drobne rzeczy typu kasza, mąka, ryż i oczywiście słodycze, z których najbardziej ucieszą się dzieci.

Wolontariusze, którzy wzięli udział w akcji to: Karolina Kosmacz, Karolina Przywara, Bartosz Sarkowicz, Paweł Janczyszyn, Kinga Sitarz kl. 1 fsg, Oliwia Kotowicz kl. 1 as, Daniel Pięta kl.1 ls, Aleksandra Groń, Gabriela Lech kl. 2 ft, Dawid Łojek, Piotr Michałek, Hubert Płodzień kl. 3 dt, Natalia Jastrząb, Natalia Bober kl. 3 ft, Kinga Sieniawska, Izabela Rogóż kl. 4 ft i Dawid Pleśniak kl. 4 bt

Podziękowania należą się pani Kindze Lizak, pani Iwonie Adamiec-Zielińskiej i pani Monice za opiekę nad nami i udzielanie cennych wskazówek.

 

A Ty? Pomagasz? TAK POMAGAM!

 

Kinga Sitarz kl. 1 fsg i Hubert Płodzień kl 3 dt

Finał Koszykarskiej Licealiady

10-12-2019 

Koszykarska reprezentacja naszej szkoły zakończyła tegoroczne rozgrywki. Drużyna ZSM spisała się bardzo dobrze, zajmując IV miejsce w finale rzeszowskim.
Po wygraniu rundy eliminacyjnej z III LO i Zespołem Szkół Gospodarczych, w rundzie finałowej nasi koszykarze zmierzyli się z reprezentacjami:
IV LO, IX LO, Zespołu Szkół Ekonomicznych i I LO.
Turniej finałowy stał na wysokim poziomie. Mecze były bardzo wyrównane i zacięte. Przebiegały w duchu fair-play.

 

Oto skład naszej reprezentacji:

 • Kołodziej Dominik 2at
 • Rabczak Norbert 2at
 • Sopel Adam 2at
 • Nadłonek Rafał 3mst
 • Kowalczyk Damian 3mst
 • Ostrowski Łukasz 2ct
 • Rochacki Michał 2ct
 • Skuza Jakub 1 hmg
 • Pruchnik Paweł 1 hmg
 • Bartoń Krystian 3b
 • Sobota Dominik 4lt

Opiekę nad drużyną sprawowała pani Alicja Bartyzel.

 

Akcji #KOMÓRKOMANIA

09-12-2019 

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji #KOMÓRKOMANIA!


Akcja #KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele.

Celem projektu jest przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji. Inicjatorem akcji rejestracji potencjalnych Dawców jest Fundacja DKMS.

Projekt jest kierowany do pełnoletnich uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych, ich rodziców oraz pracowników szkoły.

 

Sprawdź czy możesz zostać dawcą: https://www.dkms.pl/pl/faq

 

Zarejestruj się jako dawca szpiku w dniu 12.12.2019 (czwartek)

w godzinach 10-13 w holu przed aulą ZSM.

 

Zapraszamy!


Koordynacja akcji: M. Bardzik, A. Kapłon

 

Warsztaty kreatywnego pakowania prezentów

09-12-2019 

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w warsztatach i wykazali się twórczym podejściem do zadania, stwiając na ekologiczne rozwiązania zrobienia czegoś z niczego.

 

Gratuluję! Marta Mucha

 

Oto efekty Waszej pracy:

 

 

 

 

Więcej: Warsztaty kreatywnego pakowania prezentów

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!