Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2018

PDFDrukujEmail

15 marca 2018 roku odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.

W Rzeszowie zgłoszono 13157 uczniów. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 10 uczniów:

  • kategoria "Junior" - 3 uczniów,
  • kategoria "Student" - 7 uczniów.

Wyróżnienie w katgorii "Student" otrzymał: RAFAŁ PLIZGA.

 

Gratulujemy!

 


KONKURS CZYTANIA LITERATURY NIEMIECKOJĘZYCZNEJ

PDFDrukujEmail

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie czytania literatury niemieckojęzycznej, który odbędzie się 6 czerwca 2018 r. o godz. 11:35.

 

Celem konkursu jest promowanie tej bogatej literaturyi kształcenie umiejętności czytania w języku niemieckim. Zadanie każdego z uczestników będzie polegało na przeczytaniu 15 - 20 wersów dowolnego tekstu w języku niemieckim.

 

Komisja konkursowa będzie oceniać uczniów według następujących kryteriów:

  • poprawna wymowa i intonacja
  • płynność i tempo czytania
  • ogólne wrażenie artystyczne

Prosimy o zgłaszanie chęci udziału w konkursieu nauczycieli języka niemieckiego.

 

Zapraszamy. Nagrody czekają.

KEMON Partnerem Pracowni fryzjerskiej

PDFDrukujEmail

 

Firma Kemon stała się Partnerem Pracowni fryzjerskiej. Dzięki tej współpracy pracownia została doposażona w produkty techniczne, do stylizacji i pielęgnacji włosów.
Przez lata firma Kemon osiągając coraz wyższe standardy pracy,  a także coraz lepszą jakość oraz wydajności produktów, przyczyniła się do zachowania równowagi w rozwoju środowiska. Dzięki pracy wielu ludzi uzyskała certyfikaty świadczące o zachowaniu odpowiednich standardów pracy oraz jakości usług fryzjerskich. Certyfikaty te są przyznawane przez niezależne instytucje i uznane zgodnie z międzynarodowymi standardami.
Jest nam niezmiernie miło że przyszli adepci sztuki fryzjerskiej mogą zdobywać doświadczenie stosując profesjonalne kosmetyki wiodącej marki.
Dziękujemy również firmie Paul Ferro i Panu Prezesowi Pawłowi Żelazo za włączenie się w rozwój przyszłych talentów fryzjerstwa.

 

www.kemon.pl

 

Pozdrowienia z Lizbony

PDFDrukujEmail

logo wiedza edukacja rozwoj

Pierwszy tydzień praktyk minął nam bardzo szybko na zapoznawaniu się z naszymi stanowiskami pracy oraz zwiedzaniu miasta. Pracując w firmie SevenairGroup dużo się uczymy, używając przy tym języka angielskiego i portugalskiego.Na lotnisko wyruszamy wcześnie rano, aby rozpocząć pracę o 9. Wieczorem idziemy do pobliskiej restauracji na pyszny obiad z deserem.

Weekend upłynął nam na wycieczkach - w sobotę zwiedziliśmy m.in. stary zamek Maurów w Sintrze, byliśmy na najdalej wysuniętym punkcie kontynentalnej Europy- Cabo da Roca oraz na nadmorskich klifach podziwialiśmy Boca do Inferno (Usta Piekieł). Była to piękna wycieczka choć męcząca i bardzo wietrzna.

Niedzielę rozpoczęliśmy leniwie śniadaniem o 9:30 następnie koło południa pojechaliśmy do centrum Lizbony do staregokościoła Dominikanów, który po pożarze w 1959 roku został tylko częściowo odbudowany. Następnie zwiedzaliśmy zamek św. Jerzego położony w jednej z najstarszych części Lizbony i górujący nad miastem. A niedzielę zakończyliśmy krótką lekcją j. angielskiego- bo przecież już za rok matura!

 

Agata Korszla 3mt

 

 

 

 

 

 

Więcej: Pozdrowienia z Lizbony

Ogłoszenie o rekrutacji na kursy i szkolenia dla nauczycieli

PDFDrukujEmail

 

Ogłoszenie o rekrutacji na kursy i szkolenia dla nauczycieli

w Zespole Szkół Mechanicznych w ramach

projektu pn. „Rzeszowskie szkoły zawodowe otwarte na rynek pracy”.

nr: WND-RPPK.09.04.00-18-0039/16

 

 

Gmina Miasto Rzeszów ogłasza rozpoczęcie rekrutacji na kursy i szkolenia dla nauczycieli do projektu „Rzeszowskie szkoły zawodowe otwarte na rynek pracy” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IX: Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.4: Poprawa jakości kształcenia zawodowego.

 

Szkolenia i kursy skierowane są do nauczycieli ponadgimnazjalnych szkół kształcenia zawodowego objętych wsparciem w ramach projektu.

 

Rekrutacja odbywa się w terminie od 14 maja 2018 r. do 27 maja 2018 r.

 

Szczegółowe wytyczne dotyczące udziału w projekcie określa Regulamin rekrutacji i udziału w kursach i szkoleniach dla nauczycieli dostępny na szkolnej stronie internetowej http://www.zsm.resman.pl i tablicy ogłoszeń, gdzie dostępne są również wszystkie dokumenty rekrutacyjne: formularz rekrutacyjny oraz oświadczenia uczestnika.

 

Pobierz dokumenty rekrutacyjne >>

 

Regulaminy i dokumentacja dostępne są również w Biurze projektu ul. Szopena 13 w Rzeszowie (budynek Gimnazjum nr 2).

 

Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć osobiście w Zespole Szkół Mechanicznych, w sekretariacie szkoły.

 

Szczegółowy wykaz kursów i szkoleń dla nauczycieli objętych tym ogłoszeniem przedstawia poniższe zestawienie.

 

Zapraszamy do udziału w tej formie wsparcia!

 

Lp.

Forma wsparcia

Liczba uczestników/uczestniczek

1.1.

Kurs SolidEdge CAD/CAM

 4

1.2.

Kursy języka angielskiego według metodologii Lufthansa Technical Training

4

1.3

 

Kurs w zakresie programowania i druku 3D

4

Konkurs fryzjerski

PDFDrukujEmail

W dniu 27 kwietnia uczennice klasy I ft Wioletta Leniart i Angelika Grobelna wzięły udział w międzyszkolnym konkursie fryzjerskim w Tarnobrzegu. Konkursowe zmagania w tym roku przebiegały pod hasłem „Baśniowy Świat Fryzur”. Nasze uczennice zaprezentowały duże umiejętności i wykazały się kreatywnością, tak bardzo potrzebną w tym zawodzie. Wśród 20 uczestników Angelika Grobelna zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy !!! 

Obie uczennice, które tak udanie zaprezentowały się w Tarnobrzegu, wcześniej były uczestniczkami konkursu szkolnego, który odbył się 27 marca. Wioletta Lenart zdobyła wówczas trzy nagrody: I miejsce  spośród uczestniczek z klas I,  I miejsce w  całym konkursie i wyróżnienie dyrektora naszej szkoły.

 

 

 

 

Więcej: Konkurs fryzjerski

Udział w spotkaniu autorskim w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie

PDFDrukujEmail

W dniu 23 kwietnia 2018 r. grupa uczniów z klasy 1 at oraz 2 est pod opieką pani Agaty Pawlak wzięła udział w spotkaniu autorskim z panem Szymonem Hołownią, które odbyło się w Czytelni Głównej WiMBP w Rzeszowie. Na początku spotkania, które miało miejsce w dniu Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przywitała nas pani Barbara Chmura, dyrektor WiMBP w Rzeszowie. Dalszą część spotkania poprowadził pan Adam Głaczyński, redaktor Polskiego Radia Rzeszów. Pan Szymon Hołownia to autor kilkunastu książek o tematyce społecznej i religijnej (m.in. „Tabletki z krzyżykiem”, „Ludzie na walizkach”, „Bóg. Życie i twórczość”, „Święci codziennego użytku”, „Święci pierwszego kontaktu”), Gość spotkania jest niezwykłą osobowością ponieważ oprócz swojej działalności pisarskiej jest również dziennikarzem prasowym i telewizyjnym, publicystą, ale także działaczem społecznym, . Pan Szymon opowiadał o swoich organizacjach na Czarnym Lądzie, które finansują np: wiejski szpital i ośrodek leczenia głodu w Ntamugendze w Demokratycznej Republice Konga, Dom Dziecka w Kasisi w Zambii. Poznaliśmy również plany na przyszłość dotyczące budowy kolejnego hospicjum. Z pewnością warto było poświęcić swój wolny czas, aby poznać tak ambitnego i pozytywnego, a zarazem wrażliwego na potrzeby innych człowieka.

 

Eryk Świerad klasa 1 at

 

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU POETYCKIEGO NA NAJPIĘKNIEJSZY WIERSZ PT: "TO JEST MOJA MATKA, TA OJCZYZNA!”

PDFDrukujEmail

W konkursie poetyckim wzięli udział uczniowie z klas od pierwszej do czwartej. Łącznie do organizatorów wpłynęło 16 wierszy, których poziom zaskoczył dojrzałością i stylem. Młodzież w znakomity sposób ujawniała swoje uczucia patriotyczne, dostrzegając tę wartość w różnych sytuacjach codziennych i wzniosłych. Komisja miała problem z wyłonieniem najlepszych prac, dlatego po długich obradach zdecydowano o przyznaniu następujących miejsc:

 

  • I MIEJSCE - Jarosław Bialic z klasy 4 at
  • II MIEJSCE - Krzysztof Gliwa z klasy 4at
  • III MIEJSCE - Mateusz Dziedzic z klasy 3mt

WYRÓŻNIENIA:

  • Damian Kotula z klasy 1bt
  • Kacper Wnęk z klasy 1at

Serdecznie dziękujemy za dostarczenie nam wrażeń estetycznych.

Organizatorzy

 

Więcej: WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU POETYCKIEGO NA NAJPIĘKNIEJSZY WIERSZ PT: "TO JEST MOJA MATKA, TA OJCZYZNA!”

Pratt & Whitney AeroPower u mechaników i mechaników lotniczych

PDFDrukujEmail

Technik usług fryzjerskich

PDFDrukujEmail

Paweł Żelazo

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!