Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

VI Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej dla gimnazjalistów

PDFDrukujEmail

 

21 lutego 2018 r. już po raz szósty gimnazjaliści  z woj. podkarpackiego odwiedzili Rzeszowski Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej. Tegoroczne targi odbyły się ponownie w budynku Politechniki Rzeszowskiej. Gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną rzeszowskich szkół ponadgimnazjalnych oraz odwiedzić Centrum Kształcenia Praktycznego przy ulicy Hetmańskiej.  Były też spotkania z doradcami i informacje o rynku pracy. Salonowi towarzyszyła także konferencja pt. "Kształcenie innowacyjnych kadr zawodowych dla gospodarki Podkarpacia", w czasie której odbyła się debata "Szkoła zawodowa, szkołą przyszłości", podczas której wspaniale zaprezentował się Dominik Koryś z kl. 2 mt.

 

Bardzo dziękujemy Wszystkim Gimnazjalistom, którzy odwiedzili nasze stoisko i zapraszamy na Dzień Otwarty 26 kwietnia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrowienia z Walencji

PDFDrukujEmail

logo wiedza edukacja rozwoj

 

Hola! Już od tygodnia nasza szesnastoosobowa grupa pod opieką pani Joanny Cichoń przebywa w Walencji, w ramach praktyki zawodowej. Choć na powitalny obiad zaserwowano nam kalmary, to kolejne dania były już pełne pyszności. Temperatura sięga czasem 24 stopni, ale rano, gdy wychodzimy do pracy jest dość zimno. Praktyki odbywamy w różnych miejscach i o różnych godzinach, w zakładach, które głównie zajmują się obróbką metali, produkcją konstrukcji metalowych, montażem. Po pracy czeka na nas smaczny obiad i zawsze jakieś atrakcje. Zwiedziliśmy już tamtejsze Koloseum (gdzie odbywają się corridy), widzieliśmy Św. Graala oraz tancerzy flamenco. Mieliśmy też okazję uczestniczyć w paradzie z okazji chińskiego Nowego Roku. Nasze ulubione i opanowane do perfekcji zdania po hiszpańsku to "Perdon, no hablo espaniol. Yo soy Polako!" Dalsza relacja wkrótce :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej: Pozdrowienia z Walencji

Wyniki konkursu walentynkowego

PDFDrukujEmail

W Walentynkowym Konkursie interpretacji wiersza lub piosenki o miłości zwyciężyła klasa 1ft. Gratulujemy !

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu. Czytajcie poezję, przygotujcie swoje nagrania. Za rok znowu będą Walentynki.

 

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg”

PDFDrukujEmail

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły:

Bartosz Górecki z kl. 3bt, Krystian Zapłociński i Jakub Duda z kl. 1 mst wykonali prace historyczne na temat „Sławni Polacy – wodzowie i żołnierze”, zaś Beniamin Bytnar z kl.1 lt rozwiązał test historyczny.

 

 

 

  • W kategorii „Testy” – Beniamin Bytnar osiągnął bardzo dobry wynik.
  • W kategorii „Prace indywidualne” – Bartosz Górecki również osiągnął bardzo dobry wynik, zaś Krystian Zapłociński otrzymał wyróżnienie.

Gratulujemy!

 

Opiekunem uczniów podczas konkursu była pani Mariola Ustrzycka.

 

 

 

 

Więcej: Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg”

ZAPROSZENIE NA V MECHANIKOWĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ W BIESZCZADY

PDFDrukujEmail

19 marca 2018 r. zostanie zorganizowany wyjazd na V Mechanikową Drogę Krzyżową w Bieszczady.

W tym roku naszym celem będzie szczyt Smerek 1 222 m n.p.m. W przypadku złych warunków pogodowych udamy się w Beskid Niski.

 

Zgłoszenia i więcej informacji u pani Kingi Lizak.

 

PRACA DLA ABSOLWENTÓW ZSM

PDFDrukujEmail

 

Firma SAWEL prowadzi nabór na wolne stanowiska pracy
dla techników mechaników.

 

 Zachęcamy

Absolwentów Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie do złożenia CV.

 

Szczegółowe informacje:

 

pobierz >>

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

PDFDrukujEmail

 

W dniach 19 – 21 lutego 2018 r. odbędą się w dwóch turach rekolekcje wielkopostne dla młodzieży:

  • I tura – klasy 1 i 2
  • II tura – klasy 3 i 4

W każdym dniu klasy 1 i 2 spotykają się z wychowawcą lub wyznaczonym nauczycielem w szkole o godzinie 8.00, a klasy 3 i 4 o godzinie 10.00. Następnie pod opieką nauczyciela przechodzą do Kościoła MB Saletyńskiej.

W związku ze szkoleniami w ramach działania 9.4 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 "Poprawa Jakości Kształcenia Zawodowego", w których biorą udział uczniowie klas: 3lt i 4 lt, będą oni uczestniczyli w rekolekcjach, w I turze, natomiast uczniowie klas 2at i 2bt w II turze.

 

Przydział sal na spotkania z wychowawcą:

  • I tura: 1at – s.25; 1bt – s.36; 1ct – s.13; 1dt – s.32; 1ft – s.11; 1lt – s.18; 1mst – s.23; 2at – s.28; 2bt – s. 2ct – s.27; 2dt – s.33; 2est – s.24; 2ft – s.12; 2lt – s.47; 2mt – s.22, 3lt – s.18; 4lt – s.21.
  • II tura: 2at– s.36; 2bt – s.21; 3at – s.11; 3bt – s.23; 3ct – s.28; 3dt – s.22; 3ft – s.17; 3mt – s.33; 4at – s.12; 4bt – s.47; 4ct – s.37; 4dt – s.32; 4et – s.27; 4ft – s.24; 4mbt – s.25.

Rekrutacja do udziału w projekcie

PDFDrukujEmail

logo wiedza edukacja rozwoj

 

Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

ogłasza rekrutację do udziału w projekcie:

„Mobilność edukacyjna inwestycją w sukces zawodowy” obejmującym:

  • tygodniowe praktyki typu job shadowing dla nauczycieli przedmiotów zawodowych w Lizbonie

Termin: 29.04. –05.05.2018 r.

  • zajęcia przygotowujące do wyjazdu.

Uczestnikami projektu mogą być nauczyciele przedmiotów zawodowych z branży mechanicznej, fryzjerskiej i lotniczej.

 

Liczba uczestników: 5 osób

 

O zakwalifikowaniu do udziału w projekcie decydują staż pracy, stopień awansuzawodowego, znajomość języka angielskiego, pełnione funkcje.

Formularze rekrutacyjne należy składać do 26.02.2018 r. w sekretariacie szkoły w godzinach: 10 - 13.

 

Pliki do pobrania:

Dodatkowych informacji udziela: mgr inż. Andrzej Kulasa, mgr inż. Joanna Cichon

Staże w Linetech Aircraft Maintenance

PDFDrukujEmail

 

Pierwsi uczniowie klas patronackich Linetech rozpoczęli staże w ramach działania 9.4 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, czyli "Poprawa Jakości Kształcenia Zawodowego".

 

29 stycznia pierwsi uczniowie uczęszczający do klas w zawodzie technik mechanik lotniczy rozpoczęli staże w hangarze Linetech Aircraft Maintenance. Linetech wyszkoli zarówno nauczycieli przedmiotów zawodowych, jak i uczniów, którzy za praktyki będą otrzymywać wynagrodzenie. Dzięki funduszom z Unii Europejskiej, młodzież bezpłatnie zdobędzie sporą część godzin potrzebnych do ubiegania się o licencję mechanika lotniczego.

 

Od pierwszego dnia praktyk, uczniowie pracują przy dużych samolotach pasażerskich obsługiwanych w Linetech – Boeing 737, Airbus A320 czy Embraer 190, by wymienić tylko kilka najpopularniejszych modeli, pod okiem licencjonowanych mechaników i inżynierów. Nauczą się pracować przy systemach awionicznych, elementach wnętrza kabiny, silnikach lub strukturze samolotu. Linetech zapewnia pełną gamę przeglądów, więc stażyści będą mieli okazję wziąć udział nawet w najbardziej skomplikowanej obsłudze prowadzonej w rzeszowskim hangarze.

 

Dobrze rozumiemy potrzeby rynku i postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce. Dzięki temu programowi szkolimy kadrę, która zaspokoi nasze potrzeby" - mówi Piotr Kaczor, Prezes Linetech Aircraft Maintenance. By obsłużyć samoloty tylko z rynku europejskiego, potrzeba będzie ponad 100 tys. Mechaników”  – dodaje Prezes Piotr Kaczor.

 

 

 

 

 

 

Więcej: Staże w Linetech Aircraft Maintenance

Konkurs z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

PDFDrukujEmail


 

1 marca będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji zapraszamy do udziału z szkolnym konkursie historycznym „ Pamiętamy o Niezłomnych”. W tym roku celem konkursu będzie przypomnienie i upamiętnienie Żołnierzy Niezłomnych związanych   z Podkarpaciem. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: film i praca pisemna. Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele organizatorzy: p. Andrzej Frydrych, p. Agnieszka Kapłon, p. Ewa Wojakowska.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie i podjęcia wysiłku mającego na celu upamiętnienie naszych bohaterów, którzy za wierność Ojczyźnie płacili bardzo często najwyższą cenę.

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!