Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

Sukces uczniów ZSM w konkursie wiedzy prawnej

PDFDrukujEmail

06-12-2019 

3 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Mechanicznych odbył się konkurs wiedzy prawnej dla uczniów szkół średnich miasta Rzeszowa. W konkursowych zmaganiach wzięli udział przedstawiciele sześciu szkół. Miło nam poinformować, że laureatami konkursu zostali nasi uczniowie.

Jakub Lenard z klasy 1hms zajął I miejsce, a Tymoteusz Legięć z klasy 1as III miejsce.

Uczniowie Ci, wraz z Mikołajem Nyzio z klasy 1as, będą reprezentować naszą szkołę w finale powiatowym, który odbędzie się 10 grudnia. Organizatorem konkursu jest   Fundacja Rozwoju i Wsparcia „Pasieka”. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Ewa Wojakowska.

 

 

 

 

Więcej: Sukces uczniów ZSM w konkursie wiedzy prawnej

Podaruj książkę bibliotece szkolnej

PDFDrukujEmail

05-12-2019 

Biblioteka szkolna kontynuuje akcję zbiórki książek wśród uczniów oraz pracowników szkoły. Jeżeli masz w domu ciekawe książki (zwłaszcza z beletrystyki np. przygodowe, fantastykę, kryminały) , które już przeczytałeś i nie są Ci potrzebne oraz nie są bardzo zniszczone, możesz oddać je do biblioteki szkolnej ZSM i wzbogacić jej księgozbiór o ciekawe pozycje książkowe. Liczymy na wasze wsparcie i dziękujemy za dotychczasową pomoc i przekazanie wielu ciekawych książek na rzecz naszej biblioteki.

Z góry dziękujemy.

 

Bibliotekarze

 

500 rekordów Adama Micała na Reskarcie !

PDFDrukujEmail

05-12-2019 

Adam Micał odebrał pamiątkowy puchar od właścicieli toru halowego Reskart za uzyskanie 500 rekordów dnia na rzeszowskim obiekcie. To rekord, który trudno będzie pobić.

 

Adam Micał jest uczniem klasy 2 na kierunku technik mechanik lotniczy w Zespole Szkół Mechanicznych w Rzeszowie. Obecnie jest w trakcie zdobywania uprawnień licencji pilota PPL, ma na swoim koncie samodzielne loty i wiele godzin w powietrzu. To jego druga pasja. Bez wątpienia można go określić najszybszym kierowcą wśród pilotów i najlepszym pilotem wśród kierowców kartingowych.

 

 

 

 

Źródło: polskikarting.pl

Podkarpacki Konkursu Piosenki i Wiersza Obcojęzycznego TEEN SHOW

PDFDrukujEmail

05-12-2019 

Serdecznie zapraszamy do udziału w XI edycji Podkarpackiego Konkursu Piosenki i Wiersza Obcojęzycznego TEEN SHOW, który odbędzie się 19 marca 2020 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Rzeszowie.

 

1 ETAP KONKURSU:

I etap konkursu odbędzie się w naszej szkole (kwalifikacje wewnątrzszkolne) w dniu  12 grudnia o godz. 11:30. Uczestnicy mogą wystąpić w dwóch kategoriach: piosenka lub wiersz. Łączny czas trwania utworów nie powinien przekraczać 10 minut. Uczestnicy mogą brać udział tylko w jednej kategorii. W kategorii ,,piosenka” soliści i zespoły (do 4 osób w grupie) mogą występować z akompaniamentem muzycznym lub podkładem.

 

Swój udział prosimy zgłaszać do 10.12.2019 r. u nauczycieli języków obcych.

 

Koordynatorzy konkursu:
Agata Pawlak i Ewelina Surowiec

 

"I Ty możesz mieć czerwoną czapkę ... "

PDFDrukujEmail

03-12-2019 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!