Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

Sukces uczniów ZSM w konkursie wiedzy prawnej

PDFDrukujEmail

06-12-2019 

3 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Mechanicznych odbył się konkurs wiedzy prawnej dla uczniów szkół średnich miasta Rzeszowa. W konkursowych zmaganiach wzięli udział przedstawiciele sześciu szkół. Miło nam poinformować, że laureatami konkursu zostali nasi uczniowie.

Jakub Lenard z klasy 1hms zajął I miejsce, a Tymoteusz Legięć z klasy 1as III miejsce.

Uczniowie Ci, wraz z Mikołajem Nyzio z klasy 1as, będą reprezentować naszą szkołę w finale powiatowym, który odbędzie się 10 grudnia. Organizatorem konkursu jest   Fundacja Rozwoju i Wsparcia „Pasieka”. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Ewa Wojakowska.

 

 

 

 

Więcej: Sukces uczniów ZSM w konkursie wiedzy prawnej

Podaruj książkę bibliotece szkolnej

PDFDrukujEmail

05-12-2019 

Biblioteka szkolna kontynuuje akcję zbiórki książek wśród uczniów oraz pracowników szkoły. Jeżeli masz w domu ciekawe książki (zwłaszcza z beletrystyki np. przygodowe, fantastykę, kryminały) , które już przeczytałeś i nie są Ci potrzebne oraz nie są bardzo zniszczone, możesz oddać je do biblioteki szkolnej ZSM i wzbogacić jej księgozbiór o ciekawe pozycje książkowe. Liczymy na wasze wsparcie i dziękujemy za dotychczasową pomoc i przekazanie wielu ciekawych książek na rzecz naszej biblioteki.

Z góry dziękujemy.

 

Bibliotekarze

 

500 rekordów Adama Micała na Reskarcie !

PDFDrukujEmail

05-12-2019 

Adam Micał odebrał pamiątkowy puchar od właścicieli toru halowego Reskart za uzyskanie 500 rekordów dnia na rzeszowskim obiekcie. To rekord, który trudno będzie pobić.

 

Adam Micał jest uczniem klasy 2 na kierunku technik mechanik lotniczy w Zespole Szkół Mechanicznych w Rzeszowie. Obecnie jest w trakcie zdobywania uprawnień licencji pilota PPL, ma na swoim koncie samodzielne loty i wiele godzin w powietrzu. To jego druga pasja. Bez wątpienia można go określić najszybszym kierowcą wśród pilotów i najlepszym pilotem wśród kierowców kartingowych.

 

 

 

 

Źródło: polskikarting.pl

Podkarpacki Konkursu Piosenki i Wiersza Obcojęzycznego TEEN SHOW

PDFDrukujEmail

05-12-2019 

Serdecznie zapraszamy do udziału w XI edycji Podkarpackiego Konkursu Piosenki i Wiersza Obcojęzycznego TEEN SHOW, który odbędzie się 19 marca 2020 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Rzeszowie.

 

1 ETAP KONKURSU:

I etap konkursu odbędzie się w naszej szkole (kwalifikacje wewnątrzszkolne) w dniu  12 grudnia o godz. 11:30. Uczestnicy mogą wystąpić w dwóch kategoriach: piosenka lub wiersz. Łączny czas trwania utworów nie powinien przekraczać 10 minut. Uczestnicy mogą brać udział tylko w jednej kategorii. W kategorii ,,piosenka” soliści i zespoły (do 4 osób w grupie) mogą występować z akompaniamentem muzycznym lub podkładem.

 

Swój udział prosimy zgłaszać do 10.12.2019 r. u nauczycieli języków obcych.

 

Koordynatorzy konkursu:
Agata Pawlak i Ewelina Surowiec

 

"I Ty możesz mieć czerwoną czapkę ... "

PDFDrukujEmail

03-12-2019 

Mikołajki

PDFDrukujEmail

03-12-2019 

Konkurs Ortograficzny z Języka Angielskiego

PDFDrukujEmail

02-12-2019 

 

Zapraszamy do udziału w Konkursie Ortograficznym z Języka Angielskiego!
Konkurs w formie dyktanda, odbędzie się 16 grudnia 2019 r. (poniedziałek)
o godz. 11:30 w auli szkolnej.
 
Zgłoszenia prosimy kierować  do nauczycieli języka angielskiego lub bezpośrednio do organizatorów konkursu do dnia 13.12.2019 r.
 
 
Organizatorzy:
Magdalena Bardzik
Sławomir Łoboda

Akcja Mikołajkowa „I ty możesz mieć czerwoną czapkę"

PDFDrukujEmail

02-12-2019 

SUKCES JOANNY NIEMIEC W ELIMINACJACH STREFOWYCH XXIX PODKARPACKIEGO KONKURSU POEZJI RELIGIJNEJ

PDFDrukujEmail

02-12-2019 

W piątek, 29 listopada, w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyły się eliminacje strefowe XXIX Konkursu Poezji Religijnej. Jest to najstarszy konkurs poetycki w Polsce o tematyce religijnej. Inspiracją do jego organizacji była wizyta Papieża Jana Pawła II w Rzeszowie, w czerwcu 1991 r. Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. II ft Joanna Niemiec. Asia odniosła sukces i zdobyła nominację do finału konkursu w kategorii poezja śpiewana. W eliminacjach wzięło udział 53 uczestników. Finał odbywa się tradycyjnie w drugi piątek grudnia, w tym roku 13.12.2019r. w sali widowiskowej MGOK w Sędziszowie Małopolskim. Nasza reprezentantka zaprezentowała utwór Edyty Geppert pt. „Zamiast”. Opiekę nad uczennicą sprawowała pani Kinga Lizak.

 

Gratulujemy sukcesu i życzymy podobnego osiągnięcia w finale!

 

 

Spotkanie z autorem

PDFDrukujEmail

02-12-2019 

Czy operator CNC może być autorem książki? Oczywiście, że tak.  Zwłaszcza, jeśli jest absolwentem naszej szkoły. 5 grudnia 2019r. w godzinach od 11.00 do 14.00 zapraszamy serdecznie do szkolnej czytelni na spotkanie z Filipem Wacławikiem, który prezentował będzie swoją książkę „Cienie”. Zazwyczaj przeprowadzka to początek nowego, lepszego życia. Jednak dla Jacka Warzewskiego stała się koszmarem. Niewielki dom na przedmieściach, w miejscu zburzonej starej wioski, staje się dla młodego mężczyzny swoistą pułapką. Czy przygnębienie i smutek były powodem omamów , które zaczęły go prześladować? Czy też była to tylko jego wyobraźnia?... Chcielibyście dowiedzieć się więcej, kupcie książkę i pozwólcie Filipowi spełnić marzenie, by wydać kolejną ...

 Samorząd Uczniowski

Ogłoszenie o wynikach rekrutacji na staże zawodowe dla uczniów ZSM w zawodzie technik mechanik lotniczy

PDFDrukujEmail

29-11-2019 

 

Ogłoszenie o wynikach rekrutacji uzupełniającej do udziału w projekcie

pt. "Dualne kształcenie - pewne zatrudnienie"

 

Komisja Rekrutacyjna powołana przez Dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie ogłasza, że zgodnie z Regulaminem rekrutacji i udziału w projekcie pt. „Dualne kształcenie – pewne zatrudnienie” w roku szkolnym 2019/2020 do realizacji staży zawodowych w firmie LINETECH zostali zakwalifikowani następujący uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w zawodzie technik mechanik lotniczy:

 

L.p.

Imię i Nazwisko

Klasa

1

Bochnak Jakub

2ht

2

Tęcza Krzysztof

2lt

3

Kozdrański Jakub

2lt

4

Mierzwa Kacper

2lt

5

Zając Bartłomiej

3lt

6

Tylutki Piotr

2lt

7

Długosz Krzysztof

3lt

8

Prokop Adrian

2ht

9

Kata Miłosz

2ht

10

Dzień Bartosz

2lt

11

Malak Jakub

3lt

12

Płotczyk Michał

3lt

 

Lista zakwalifikowanych oraz lista rezerwowa zostały wywieszone w gablocie praktyk i staży ZSM na parterze obok sali nr11.

Zakwalifikowani uczniowie z klasy 3lt rozpoczną realizację staży w terminie 13.01-24.01.2020 na lotnisku Warszawa Okęcie, a uczniowie z klas 2lt i 2ht w terminie 20.01-24.01.2020 na lotnisku Rzeszów Jasionka.

Informacji o projekcie udziela mgr inż. Adam Dytko, pokój nr 9, parter.

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!