Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

Ferie zimowe 2020

PDFDrukujEmail

Podziękowanie

PDFDrukujEmail

W imieniu czytelników naszej biblioteki serdecznie dziękujemy pani Joannie Cichoń, pani Magdalenie Bardzik, pani Agacie Korszli absolwentce ZSM i Szymonowi Piękosiowi uczniowi klasy 1 lg za przekazanie książek na rzecz biblioteki ZSM. Przypominamy, że kontynuujemy akcję zbiórki książek wśród uczniów oraz pracowników szkoły. Liczymy na wasze wsparcie i dziękujemy za dotychczasową pomoc.

 

Bibliotekarze

 Znalezione obrazy dla zapytania: książka grafika

Nowości książkowe w bibliotece szkolnej

PDFDrukujEmail

 

W ostatnim czasie nasza biblioteka wzbogaciła się o następujące nowości:

 1. Małgorzata Rejmer: Błoto słodsze niż miód : głosy komunistycznej Albanii
 2. Wojciech Chmielarz: Cienie
 3. Hal Vaughan: Coco Chanel : sypiając z wrogiem
 4. Jakub Żulczyk: Czarne słońce
 5. Mario Escobar: Kołysanka z Auschwitz
 6. Szczepan Twardoch: Królestwo
 7. Orson Scott Card: Ksenocyd
 8. Orson Scott Card: Ojciec wrót
 9. Maria Nurowska: Nakarmić wilki
 10. Jakub Żulczyk: Radio Armageddon
 11. Wojciech Chmielarz: Żmijowisko
 12. Orson Scott Card: Złodziej wrót
 13. Robert Małecki: Skaza
 14. Robert Małecki: Wada
 15. Dominik Rutkowski: Zadry
 16. Olga Tokarczuk: Profesor Andrews w Warszawie ; Wyspa

Serdecznie zapraszamy do korzystania z księgozbioru.

 

Bibliotekarze

Wyniki konkursu na ozdobę bożonarodzeniową

PDFDrukujEmail

W grudniu odbył się w naszej szkole konkurs na ozdobę bożonarodzeniową z możliwością wykorzystania jej na choinkę, w oknie, na stole. Uczestnicy konkursu wykonali piękne prace różnymi technikami. Trzech uczniów przygotowało kilka ozdób. Ocenie podlegały następujące elementy:

 • oryginalność
 • pomysłowość
 • estetyka wykonania

Jury, w skład którego weszli nauczyciele: Kinga Lizak, Krystyna Potoczna, Agnieszka Kapłon dokonało oceny prac, których poziom był bardzo wysoki i wyrównany.

Miło nam poinformować, ze zwycięzcami konkursu zostali:

 • I miejsce Natalia Witowska 1 fsg
 • II miejsce Adriana Vatsyak 2 ft
 • III miejsce ex aequo Kacper Szura 1 cs i Piotr Pyziak 2 act

Wyróżnienia otrzymali:

 • Izabela Toczek 1 fsg, Paweł Wróbel 1 cs, Dominik Głodek 1 lg, Alicja Madeja 1 fss, Krzysztof Długosz 3 lt, Konrad Raj 1 lg,

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i wykonanie pięknych prac.

Wystawa prac konkursowych jest prezentowana w bibliotece szkolnej do końca stycznia.

 

 

Więcej: Wyniki konkursu na ozdobę bożonarodzeniową

Wyniki Konkursu Ortograficznego z języka angielskiego

PDFDrukujEmail

 

Z przyjemnością informujemy, że na podium w Konkursie Ortograficznym z języka angielskiego uplasowały się następujące osoby:

 1. Jakub Gryboś kl. 1 hmg
 2. Bartosz Sowa kl. 1 hmg
 3. Aleksander Sowiński kl. 1 ag

Gratulujemy!

 

Nagrody zostaną wręczone przez nauczycieli języka angielskiego. Prace pozostają do wglądu w sali 26. Dziękujemy za współpracę i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu.

 

M. Bardzik, S. Łoboda

Wyniki konkursu dla klas pierwszych "Rzeszów in my eyes"

PDFDrukujEmail

W listopadzie 2019 odbył się w naszej szkole Konkurs na prezentację multimedialną i tradycyjną "Rzeszów in my eyes". Klasy pierwsze zapoznały się z naszym pięknym miastem bliżej na programowych wycieczkach szkolnych.

 

Najlepsze prace zostały przygotowane przez uczniów:

 • Kacper Szura z kl. 1cs -1 miejsce
 • Zuzanna Pachlita z kl. 1fss - 2 miejsce
 • Karol Gąsiorowski z kl. 1fss -  wyróżnienie
 • Paweł Mikołajczyk z kl. 1ag - wyróżnienie

Uczniowie otrzymają nagrody na najbliższej uroczystości szkolnej.

Gratulujemy!

 

Organizatorzy: Mariola Berrahal, Lucyna Sulencka

 

“WYRWANI Z NIEWOLI” – KONCERT PROFILAKTYCZNY

PDFDrukujEmail

11 grudnia 2019r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w programie profilaktycznym „Ku wolności”. To autorski program białostockiej grupy „Wyrwani z niewoli”. Piotr Zalewski - psycholog i profilaktyk oraz Jacek Zajkowski - raper i profilaktyk opowiadali o swojej przeszłości oraz trudnym okresie dorastania. Mówili o lękach współczesnej młodzieży. Wszystko po to, by ukazać nam młodym wartość życia w wolności od wszelkich form uzależnień, w oparciu o wartości. Takie historie już znaliśmy, wielu polskich raperów bardziej lub mniej znanych, miało podobne problemy. Wyszli z nich, za co należy im się szacunek i uznanie. Dzięki otwartości Piotrka i Jacka wielu słuchających mogło podjąć decyzję o zmianie swojego życia i pracy nad sobą. Do wielu z nas trafiła muzyka, bardzo dobrze i ciekawie zrobiony podkład. Na koniec kilku odważnych spośród zebranych dało świadectwo. Niektóre wystąpienia skłoniły do refleksji, poruszyły i świadczyły o tym, że ten koncert był potrzebny i wartościowy. W wydarzeniu wzięły udział klasy: II at, II ct, II act, II lt, II ft, II mst, III bt, III ft, III ct i IV ct.

 

Asia kl. II ft, Przemek, Adam i Wiktor kl. II at

 


 

 

KWESTA NA RZECZ TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI

PDFDrukujEmail

W przedświątecznym tygodniu przez dwa dni wolontariusze naszej szkoły włączyli się w ważną akcję - zbiórkę funduszy, które zostaną przeznaczone na opłacenie pobytu na koloniach i obozach rehabilitacyjnych podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W tym przedsięwzięciu wzięliśmy udział po raz trzeci. Nasi wolontariusze kwestowali w sklepie „Społem” przy ul. Asnyka. Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem. Darczyńców motywowaliśmy szczerymi uśmiechami, a jeszcze cieplejszymi dziękowaliśmy za okazane serce. Te dni dały nam wiele radości. Lubimy pomagać, cieszy nas pozytywna reakcja ludzi, a przy okazji przebywamy ze sobą i radośnie spędzamy czas. Nagrodą są pełne ciepła rozmowy z tymi, którzy oprócz tego, że wrzucali dary do wózka czy puszki, zatrzymywali się przy nas, aby porozmawiać. Serdecznie dziękujemy ekipie, którą tworzyli: Kamil Pilip kl. I cg, Marcelina Sączawa, Karolina Giebułtowicz, Gabriela Augustyn, Marcelina Cisek kl. I fsg, Zuzanna Pachlita, Alicja Madeja kl. I fss, Patrycja Wiercioch, Ola Groń, Anna Gałas, Gabriela Lech kl. II ft, Kinga Cygan, Gabriela Kożyniak kl. III ft, Zuzanna Jabłecka kl. III mst i Dawid Pleśniak kl. IV bt. Opiekę nad nami sprawowały panie: Kinga Lizak, Monika Bajor i Edyta Dragulska.

 

Szkolny Wolontariat

 


 

 

 

Więcej: KWESTA NA RZECZ TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI

Sukces Rafała Nadłonka w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

PDFDrukujEmail

13 grudnia uczeń naszej szkoły Rafał Nadłonek z klasy 3 mst wziął udział w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Miło nam poinformować, że Rafał  odniósł sukces zajmując I miejsce i tym samym kwalifikując się do etapu okręgowego. Na każdym szczeblu Olimpiady uczestnicy rozwiązują test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy przedmedycznej, ekologii i historii PCK. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem ucznia był pan Andrzej Frydrych.

 

Wyniki Konkursu Bożonarodzeniowego

PDFDrukujEmail

12 grudnia odbył się Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy, w którym wzięło udział 40 uczniów z klas: 4 mt, 3 at, 3 ct, 3 ft, 3 mst. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu, którego tematyka dotyczyła tradycji, obrzędów adwentowych i świątecznych,  a także znajomości najbardziej popularnych polskich kolęd. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością tematu.

Najlepsi w konkursowych zmaganiach okazali się uczniowie:

 • I miejsce Urszula Jakubowska 4 mt
 • II miejsce Klaudia Dańczuk 3 mst
 • III miejsce ex aequo Kacper Wnęk 3 at i Krystian Zapłociński 3 mst

Serdecznie gratulujemy!!!

 

Konkurs przeprowadziły panie: Krystyna Potoczna i Agnieszka Kapłon

 

Wesołych Świąt

PDFDrukujEmail

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!