Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

Informacja

PDFDrukujEmail

 

Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów Premier - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - Portal Gov.pl (www.gov.pl) uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie do 25 kwietnia 2021 r.

PDFDrukujEmail

TECHNIK ROBOTYK

PDFDrukujEmail

 

Uczennica ZSM laureatką XXI edycji Wojewódzkiego Konkursu PODKARPACKA TĘCZA pod hasłem NieZapomniane Podkarpacie!

PDFDrukujEmail

Izabela Toczek z klasy 2fsg zajęła II miejsce w kategorii fotograficznej XXI edycji Wojewódzkiego Konkursu PODKARPACKA TĘCZA pod hasłem NieZapomniane Podkarpacie. Warunkiem udziału w tej kategorii było przygotowanie zdjęcia, które tematycznie nawiązywało do hasła „Zapomniane Podkarpacie”. Iza wzięła też udział w konkursie w kategorii plastycznej przygotowując plakat promujący Podkarpacie. W tej kategorii nasza uczennica otrzymała wyróżnienie. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

Alicja Kot

 


 

 

Ciekawa lekcja historii

PDFDrukujEmail

12 kwietnia 2021 roku klasa 4at w czasie lekcji "Historia i społeczeństwo" uczestniczyła w wykładzie online na temat zbrodni katyńskiej. Naszym gościem była pani Katarzyna Kyc z Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie.

Wykład był bardzo interesujący, zawierał wiele cennych informacji, faktów na temat mordu katyńskiego. Podczas prezentacji mogliśmy zobaczyć unikatowe zdjęia, które wzbogaciły wykład i pomogły wyobrazić sobie ogrom zbrodni dokonanych na przedstawicielach naszego Narodu przez Sowietów. Pani prowadząca przybliżyła genezę, przebieg i konsekwencje tego tragicznego w naszej historii wydarzenia. Warto pogłębiać wiedzę na temat tej strasznej zbrodni, rozmawiać, czytać o tym oraz pielęgnować pamięć ofiar i ich rodzin.  

Naszym zdaniem spotkania z historykami , takimi jak pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej, są świetnym, skutecznym i atrakcyjnym sposobem poszerzania wiedzy. Spotkanie zorganizowały panie Ewa Wojakowska i Agnieszka Kapłon.

 

Kacper Wnęk i Kewin Sierżęga 4 at

 

Wyniki szkolnego konkursu "Moja półka z książkami"

PDFDrukujEmail

12 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu fotograficznego "Moja półka z książkami". Uczestnicy przesyłali wykonane zdjęcia, na których prezentowali swoje książki, półki i regały z książkami, swoje domowe biblioteczki.

 

Wyniki konkursu:

  • I miejsce: Dominika Dykiel - klasa 3 ft
  • II miejsce: Aleksandra Skubisz - klasa 4 ft
  • III miejsce: Wioletta Leniart - klasa 4 ft

Organizatorzy Agnieszka Kapłon i Krystyna Potoczna serdecznie gratulują zwycięzcom i dziękują wszystkim za udział i zainteresowanie tematem. W konkursie reprezentowane były klasy 1 fss, 2 fsg, 2 cs, 3ft, 4 ft.

 

 

Więcej: Wyniki szkolnego konkursu "Moja półka z książkami"

Sport to nasz pasja i styl życia

PDFDrukujEmail

Bieżący rok szkolny to dla uczniów rok pracy w sposób zdalny. Pracy nad naszą wiedzą szkolną ale i zdrowiem fizycznym i psychicznym. Mając na uwadze swoje zdrowie i pasje do sportu uczniowie klasy 3 ct w ciągu nauczania zdalnego wykonują serie aktywności fizycznych, które realizują w ramach przedmiotu wychowania fizycznego. Dbanie o zdrowie fizyczne i psychiczne jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne. Zachęcamy Was do ruchu na świeżym powietrzu.. Oto część wykonanych przez nas aktywności przygotowana w krótkim filmiku:

 

 

Ze sportowym pozdrowieniem klasa 3 ct wraz z nauczycielem A. Buć

Szkolny konkurs Be safe online / Sicher im Netz

PDFDrukujEmail

Serdecznie zapraszamy do udziału w Szkolnym konkursie na prezentację multimedialną  w języku angielskim Be safe online lub w języku niemieckim Sicher im Netz.

Przedmiotem konkursu jest przygotowanie prezentacji multimedialnej w języku angielskim lub niemieckim ukazującej wykorzystanie Internetu w życiu człowieka, problematykę bezpieczeństwa online oraz w jaki sposób można bezpiecznie korzystać z sieci i propagować kulturalne zachowania.

Prezentacja powinna być wykonana w programie PowerPoint i zapisana w formacie umożliwiającym jej otwarcie. W prezentacji powinny być zawarte informacje o wykorzystywanych materiałach źródłowych. Wykorzystane materiały nie mogą naruszać praw autorskich ich twórców.

 

Ocenie podlegać będzie:

  1. kompozycja prezentacji
  2. zgodność z tematem
  3. oryginalność pomysłu
  4. poprawność językowa

Prezentację należy wykonać do dnia 14.05.2021 r.

 

Organizatorzy: M. Berrahal , L. Sulencka, M. Kot - Nowicka, D. Kustra

 

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie!

 

 

Informacja

PDFDrukujEmail

 

Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów www.gov.pl uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie do 18 kwietnia 2021 r.

KONKURS ZNAJOMOŚCI TERMINOLOGII LOTNICZEJ W JĘZYKU ANGIELSKIM

PDFDrukujEmail

 

Zapraszamy uczniów zafascynowanych lotnictwem do wzięcia udziału w trzeciej edycji konkursu znajomości terminologii lotniczej.

 

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. Pierwszy na aplikacji FORMS w dniu 14 kwietnia w godzinach od 17:00 - 18:00 , a następnie na interaktywnej platformie KAHOOT 21 kwietnia o tej samej porze.

 

Pierwszy etap konkursu będzie sprawdzał znajomość udostępnionego materiału (str. 1- str. 19). Rozwiązanie testu na Forms udostępnionego na kanale ogólnym jest równocześnie formą wpisania się na listę osób biorących udział w konkursie. Dziesięć osób z najwyższą punktacją przejdzie do etapu drugiego.

Drugi etap konkursu będzie sprawdzał znajomość materiału podręcznika Civil Aviation wydawnictwa Express Publishing.

 

Materiały do konkursu >>

 

Zapraszamy

Monika Wiśniowska, Dawid Grudziński

Święta Wielkanocne 2021

PDFDrukujEmail

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!