Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

Spotkanie z rodzicami

PDFDrukujEmail

Spotkanie-z-rodzicami

 

Ogłoszenie:

 

W dniu 24 listopada 2017 (piątek) odbędzie się spotkanie z rodzicami według porządku:

 

O godzinie 16:00

 

Klasa Sala Wychowawca
4at 36 D.Kustra
4bt 17 S.Łoboda
4ct 18 P.Pustelny
4dt 23 U.Szpuga
4et 12 T.Chrapek
4ft 32 L.Grzesik
4mbt 25 P.Rosa
4lt 21 B.Brzęk
3at 33 A.Pawlak
3bt 47 M.Kisiel
3ct 27 D.Łagowska
3dt 22 S.Świetlik
3ft 24 M.Bardzik
3lt 11 P.Czajor
3mt 28 M.Ustrzycka
 

 

 Rodzice uczniów klas pierwszych gromadzą się w auli szkolnej o godzinie 16:30.

 

 O godzinie 17:00

 

Klasa

Sala

Wychowawca

1at

25

M.Wojtaszek-Hudzik

1bt

23

A.Bartyzel

1ct

15

A.Nazimek

1dt

33

A.Kulasa

1ft

11

E.Pitera

1lt

18

B.Czach

1mst

32

A.Buć

2at

28

A.Frydrych

2bt

21

J.Nazarko

2ct

27

M.Wiśniowska

2dt

36

A.Domagała

2est

24

L.Sulencka

2ft

12

M.Mucha

2lt

47

J.Cichoń

2mt

22

A.Kapłon

 
 
Wszyscy nauczyciele pełnią dyżur w szkole w godzinach 16:30 – 18:30.

Międzynarodowy Dzień Misia

PDFDrukujEmail

Dzień 25 listopada jest Międzynarodowym Dniem Misia. Z okazji tego święta piątek - 24 listopada jest dniem wolnym od pytania dla osob, które będą mieć ze sobą w szkole pluszowego misia :)

 

Samorząd Uczniowski

 


Zajęcia w firmie AirRES w Jasionce

PDFDrukujEmail

W dniu 16.11.2017 r. klasa 2EST - technik lotniskowych służb operacyjnych w ramach zajęć była w firmie AirRES w Jasionce opiekę  pełnili nauczyciele przedmiotów zawodowych - Grzegorz Brzeski, Marek Magniszewski, Danuta Rak. Celem wyjścia było zapoznanie Uczniów z funkcjonowaniem nowoczesnej firmy sektora lotniczego. Firma prowadzi działalność na najwyższym poziomie dzięki doświadczeniu, wysokiej kulturze technicznej. Nowoczesny budynek i wyposażenie w najwyższej jakości, materiały i narzędzia zachwyciły naszych Uczniów oraz pogłębiły ich wiedzę. Uczniowie dowiedzieli się również jaki kurs mogą zrobić w szkole lotniczej tej firmy. Dziękujemy firmie AirRes za ciekawy wykład oraz możliwość przeprowadzenia zajęć.

 

 

 

Zbiórka krwi w naszej szkole - dołącz do nas

PDFDrukujEmail

 

Już 6 grudnia 2017r. w naszej szkole odbędzie się czwarta – tym razem mikołajkowa – ZBIÓRKA KRWI. Każdy pełnoletni uczeń może zostać dawcą.

 

Zapisy prowadzi Samorząd Uczniowski.

 

Wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji i zapraszamy do zapisywania się.

Każdy uczeń, który zgłosi się 6 grudnia do oddania krwi i wypełni odpowiedni kwestionariusz otrzyma zwolnienie z zajęć tego dnia.

 

Dodatkowo osoby, które oddadzą krew otrzymają komplet czekolad i wśród nich zostaną rozlosowane bilety do kina.

Sponsorami biletów są: Multikino Rzeszów z siedzibą w Millenium Hall oraz Helios Rzeszów – za co bardzo serdecznie dziękujemy.

 

Przypominamy, że krew może być pobierana nie częściej niż 6 razy w roku od mężczyzn i nie częściej niż 4 razy w roku od kobiet, przy czym przerwa pomiędzy kolejnymi donacjami nie może być krótsza niż 2 miesiące.  

 

Więcej informacji u organizatorów: pani J. Cichoń i pana P. Pustelny

 

"Oddając własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie,

to jest gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia"

 

św. Jan Paweł II

TUŻ OBOK- AKCJA PIELUCHY

PDFDrukujEmail

15 listopada 2017 r. grupa wolontariuszy z Mechanika z opiekunami panią Kingą Lizak oraz panią Iwoną Adamiec-Zielińską wybrała się do rzeszowskich Domów Pomocy Społecznej. Celem tego wyjścia było przekazanie pieluch, które zostały zebrane przez uczniów naszej szkoły w ramach akcji charytatywnej oraz udział w zajęciach z podopiecznymi. Nie sądziliśmy nawet, że nasze przybycie wywoła tyle uśmiechów na twarzach pensjonariuszy ośrodka. Pełni radości udaliśmy się do placówki przeznaczonej dla kombatantów i ich rodzin. Tam pomagaliśmy podopiecznym w spożywaniu posiłków, a kiedy skończyła się pora obiadowa, odwiedziliśmy chorych w pokojach. Poznaliśmy historie ich życia, które niejednokrotnie wyciskały łzy, ale i przyczyniały się do śmiechu i wzruszenia. Pacjenci tych ośrodków są zaprzyjaźnieni z personelem, jednak często doskwiera im samotność. Nasza wizyta sprawiła, że ten dzień stał się chociaż na chwilę weselszy i pełen wrażeń. My także uświadomiliśmy sobie, że tak niewiele potrzeba, aby dać szczęście innym. Wystarczy tylko osoba, która wysłucha oraz poświęci po prostu kilka chwil. To doświadczenie jeszcze bardziej otworzyło nam serca i pokazało, jak wielką moc mają pozornie małe rzeczy..

 

Dziękujemy klasom: 1 at, 1 bt, 1 ct, 1 dt, 1 ft, 1 lt, 1 mst, 2 bt, 2 ct, 2 dt, 2 est, 2 ft, 2 lt, 2 mt, 3 at, 3 bt, 3 ct, 3 dt, 3 ft, 3 lt, 3 mt, 4 at, 4 bt, 4 et, 4 ft, 4 lt, 4 mbt za przyłączenie się do tej akcji - WARTO POMAGAĆ! Chłopakom z kl. 1 dt dziękujemy potrójnie - zakupili trzy paczki pieluch - jesteście niesamowici!

 

Wioletta Leniart kl. 1 ft

Dominik Kotula kl. 1 lt

 


 

 

 

Więcej: TUŻ OBOK- AKCJA PIELUCHY

Kurs spawania

PDFDrukujEmail

Przy współpracy z firmą InterPetro Sp. z o.o. w ramach projektu „Kwalifikacje zawodowe szansą na sukces” uczniowie naszej szkoły rozpoczynają kurs spawania.

Szkolenie obejmuje metodę TIG 1.

Zajęcia dla grupy w wariancie "poniedziałek - środa" rozpoczynają się 04.12.2017 r. o godzinie 16:00 w siedzibie firmy InterPetro Sp. z o.o. mieszczącej się przy ul. Przemysłowej 13 w Rzeszowie.

Pełny harmonogram zajęć dostępny będzie w późniejszym terminie.

Lista osób zakwalifikowanych znajduje się w gablocie szkoły (naprzeciw tablicy zastępstw).

Dodatkowych informacji udziela kierownik szkolenia praktycznego Pan Daniel Prokopik.

 

Licealiada rejonowa III miejsce

PDFDrukujEmail

9 listopada 2017r w Leżajsku, odbyła się licealiada rejonowa w szachach drużynowych. Zespół Szkół Mechanicznych reprezentowała nowa drużyna szachowa w składzie Kamil Róg 1mst, Krystian Piersiak 1 at, Bartłomiej Zwierzykowski 1 bt oraz Urszula Jakubowska 2 mt.

Nasi uczniowie zajęli III miejsce. Opiekunem szachistów była pani Agnieszka Buć.

 

Serdecznie gratulujemy!!!

 


 

 

"Światełko Pamięci dla Łyczakowa"

PDFDrukujEmail

 

IMPREZA ANDRZEJKOWA

PDFDrukujEmail

belka

Konkurs w bibliotece

PDFDrukujEmail

07 listopada 2017r. klasa 3ft pod opieką p. K. Potocznej i p. M. Muchy udała się do Wypożyczalni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Dąbrowskiego, aby wziąć udział w konkursie pt. "Fryzjerstwo i kosmetyka to moja pasja".

 

Relacja z przebiegu konkursu na stronie WiMBP w Rzeszowie:

Strona Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie

 


 

 

  

Więcej: Konkurs w bibliotece

W MIKOŁAJKI PODARUJ KAWAŁEK SIEBIE

PDFDrukujEmail

Jako oficjalni Partnerzy Fundacji poszukujemy osób, które chętnie przekażą swoje długie włosy dla Fundacji WeGirls .

Jeśli chcesz pomagać innym,a masz długie włosy,zgłoś się do pracowni fryzjerskiej Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie, celem skonsultowania zabiegu.

 

Druga edycja akcji - konsultacje i zbiórka włosów będą trwały w dniach 6-20 grudnia.

 

Fundacja Przyjaźni WeGirls działa prężnie już od kilku lat. Dzięki darczyńcom zbieramy włosy, a dzięki naszemu partnerowi – firmie Rokoko – dostarczamy peruki, uzyskiwane w toku całkowicie bezpłatnej  produkcji. Zaangażowanie firmy Rokoko, praca całego zespołu oraz woluntariuszy pozwala nam przekazywać darmowe peruki dzieciom, które ich potrzebują.Wiele dzieci, które już straciły nadzieję, odzyskało uśmiech i pewność siebie dzięki efektywnej zbiórce włosów i perukom dobranym na miarę.

 

Jeśli Twoje włosy mają minimalną długość w kucyku 25 cm i są zdrowe, masz szansę na przekazanie ich fundacji za pośrednictwem Technikum Usług Fryzjerskich w Zespole Szkół Mechanicznych w Rzeszowie.

 

Ten dar, to również szansa na zmianę wizerunku,którego dokona młodzież w pracowni fryzjerskiej ZSM. Wypełniając ankietę jako darczyńca, listownie otrzymasz oficjalne imienne podziękowanie od fundacji WeGirls.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.wegirls.pl

 

JEŚLI CHCESZ POMÓC SKONTAKTUJ SIĘ Z SEKRETARIATEM
ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH w RZESZOWIE
POD NUMEREM TELEFONU 17 748 22 50

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!