Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

Bezpłatny pakiet Office dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły

PDFDrukujEmail

 

Uzyskanie dostępu do usługi Microsoft Office 365

 

Niezależnie od roli w systemie (uczeń/nauczyciel) sposób uzyskania dostępu do usługi Microsoft Office 365 jest taki sam. W tym celu należy:

 • otworzyć stronę https://edu.erzeszow.pl
 • kliknąć na opcję Dla nauczycieli i ucznia – załóż konto Office 365
 • wpisać swój login oraz hasło z systemu dziennika elektronicznego VULCAN, zapoznać się i zaakceptować warunki regulaminu, a następnie kliknąć Zaloguj

UWAGA – w przypadku uzyskania dostępu do usługi Microsoft Office 365 dla ucznia konieczne jest WCZEŚNIEJSZE uzyskanie zgody na utworzenie konta przez rodzica/opiekuna dziecka

 

Logowanie

 

Niezależnie od roli w systemie (uczeń/nauczyciel) sposób logowana do poczty oraz usługi Microsoft Office 365 jest taki sam. W tym celu należy:

 • otworzyć stronę https://edu.erzeszow.pl
 • kliknąć w opcję Zaloguj się do Office 365
 • po automatycznym przeniesieniu na stronę usługi Office 365 należy wprowadzić adres e-mail uzyskany na stronie https://edu.erzeszow.pl
 • podać hasło, które zostało przypisane do użytkownika podczas jego zakładania
 • Po zalogowaniu ukaże się krótki samouczek, a następnie lista wszystkich dostępnych aplikacji

Szczegółowe informacje dotyczące instalacji i obługi pakietu Office 365 są dostępne w instrukcji zakładania konta na stronie: edu.erzeszow.pl

 

Dzień Edukacji Narodowej

PDFDrukujEmail

W dniu 12 października 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z podpisaniem Porozumienia dotyczącego działań w ramach klasy patronackiej między LINETECH S.A. a Zespołem Szkół Mechanicznych im. gen Władysława Andersa.

 

Ze strony LINETECH S.A. umowę podpisali Pan Piotr Kaczor, Prezesa Zarządu LINETECH Aircraft Maintenance oraz Pani Anna Kordus, członek Zarządu LINETECH Aircraft Maintenance, a ze strony Zespołu Szkół Mechanicznych dyrektor Pan Mariusz Kapica.

Listy gratulacyjne, dotyczące Dnia Edukacji Narodowej oraz podpisania Porozumienia, na ręce dyrektora szkoły przesłali Podkarpacki Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch oraz Prezydent Miasta Rzeszowa Pan Tadeusz Ferenc.

Pan Mariusz Kapica wręczył wyróżnionym nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi nagrody dyrektora.

Uroczystość zakończyły występy uczniów, którzy przygotowali program ukazujący szkołę widzianą z ich perspektywy.

 

 

 

 

 

 

Więcej: Dzień Edukacji Narodowej

Maraton ZUMBY

PDFDrukujEmail

W dniu 13 października 2018 r. (sobota) odbędzie się w naszej szkole maraton ZUMBY w godzinach 16:00 - 19:00. Wstęp na ZUMBĘ to paczka pieluch lub 20zł.

 

Serdecznie zapraszamy !

 


Wystartuj z nami

PDFDrukujEmail

wyst 10-2018 6

Jakub Flaga z klasy 2 dt wicemistrzem Europy w Freestyle Slalomie

PDFDrukujEmail

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że Jakub Flaga z klasy 2 dt został 29 września 2018 roku wicemistrzem Europy w Freestyle Slalomie. Zawody odbyły się w Barcelonie. Nasza Polska Kadra Narodowa, składająca się z 15 zawodników, brała udział we wszystkich konkurencjach. Warto też wspomnieć o tym, że nasz kolega  może się pochwalić innymi osiągnięciami w Free Jumpie, a to:

 • drugie  miejsce na mistrzostwach Europy,
 • czterokrotne  mistrzostwo Polski,
 • trzecie  miejsce w zawodach w Berlinie,
 • czwarte miejsce na mistrzostwach świata w Holandii,
 • pierwsze  miejsce na zawodach w Czechach ,
 • pierwsze miejsce na zawodach w Kętrzynie.

Jaku Flaga jeździ na rolkach od  szóstego roku życia. Zawodowo zaczął się tym zajmować przed czterema laty. Inspiracją był y dla niego osiągnięcia Daniela Żukowskiego „Bombla”, z którym wygrał w tym roku w Kętrzynie. Nasz kolega chciałby pobić rekord świata (przeskoczenie wysokości 158 cm) i zdobyć mistrzostwo.  Trzymamy kciuki i serdecznie gratulujemy osiągnięć.

 

Hubert Płodzień

 


 

 


 

 

 

 

Wycieczka klasy 4ct do Muzeum Okręgowego

PDFDrukujEmail

Dnia 5.10.2018 r. klasa 4ct pod opieką pani Ewy Wojakowskiej odwiedziła Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, w ramach akcji "Polska, zobacz więcej – weekend za pół ceny". Zwiedzaliśmy wystawę "Żołnierz polski 1914-1945" ze zbiorów pana Jana Partyki. Interesująca dla nas była rekonstrukcja okopu z czasów I wojny światowej, dzięki któremu mogliśmy zobaczyć na czym polegał trud walki żołnierza w tamtych czasach. Wystawa obejmowała cztery sale, które wyznaczały kolejne etapy walk o Niepodległą. W każdej sali obejrzeliśmy odznaczenia, odznaki pamiątkowe i emblematy, imienne pamiątki żołnierzy walczących o niepodległość, związanych z naszym regionem. Myślę, że to była ciekawa lekcja historii.

 

Mateusz Buda 4ct

 


 

 

 

 

 

Więcej: Wycieczka klasy 4ct do Muzeum Okręgowego

XXI edycja Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "EUROELEKTRA"

PDFDrukujEmail

 

W roku szkolnym 2018/2019 Stowarzyszenie Elektryków Polskich organizuje XXI edycję Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "EUROELEKTRA"

 

Zawody rozgrywane są w trzech etapach w trzech grupach tematycznych:

 1. Elektrycznej
 2. Elektronicznej
 3. Teleinformatycznej

Zawody I stopnia odbędą się 7 listopada 2018 roku (środa) o godz. 9:00 w auli szkolnej.

Chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do mgr inż. Zdzisława Kłeczka lub innego nauczyciela przedmiotów zawodowych.

 

CHĘTNYCH SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

TUŻ OBOK - AKCJA PIELUCHY

PDFDrukujEmail

Po raz kolejny pomagamy. Tym razem podopiecznym Domów Samopomocy Społecznej i hospicjów.

Prosimy każdą klasę o kupienie w aptece opakowania Pieluch Super Seni 30 szt rozmiar M-L.

 

Termin składania pieluch: 26 października 2018 r. u Pani Kingi Lizak - sala 33 oraz u Pani Iwony Adamiec - Zielińskiej w gabinecie pedagoga.

 

POSZUKIWANI CHĘTNI WOLONTARIUSZE

PDFDrukujEmail

 

Drodzy uczniowie!

 

W ramach współpracy z Rzeszowskim Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta i Caritas Diecezji Rzeszowskiej WOLONTARIAT SZKOLNY poszukuje chętnych do udziału w kweście na rzecz ubogich i bezdomnych, która odbędzie się na cmentarzach w dniu 1 listopada.

Potrzebni są chętni do udziału w tej akcji w następujących miejscowościach: Rzeszów Pobitno, Bratkowice, Budy Głogowskie, Budziwój, Chmielnik, Czudec, Domatków, Górno, Jasionka, Kamień, Lubenia, Lutcza, Łukawiec, Malawa, Mogielnica, Nienadówka, Nockowa, Nowa Wieś, Przewrotne, Rudna Wielka, Rzeszów Słocina, Sokołów Małopolski., Strzyżów, Świlcza, Trzeboś, Trzebuska, Tyczyn, Trzciana, Wysoka Głogowska, Wysoka Strzyżowska, Zaborów.

 

Szczegółowe informacje i zapisy chętnych u pani Kingi Lizak i pedagoga szkolnego pani Iwony Adamiec-Zielińskiej do 20.10.2018 r. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Wycieczka "Śladami Niepodległości"

PDFDrukujEmail

W dniach 4-5 października b.r. uczniowie Mechanika uczestniczyli w szczególnej wycieczce edukacyjnej. W ramach przygotowań do Jubileuszu 100-lecia Niepodległości Polski wybrali się w specyficzną podróż, szlakiem pól bitewnych I wojny światowej w Małopolsce, muzeów upamiętniających „Ojców polskiej Niepodległości” oraz czyny zbrojnego Polaków z lat 1914-1918. Nasza trasa prowadziła przez pola bitwy gorlickiej, najznaczniejszej z bitew 1915 roku. Przemierzyliśmy również szlak bojowy I Kompanii Kadrowej, która wymaszerowała z Krakowa i dotarła do Kielc w ciągu sierpniowych dni 1914 roku. Odwiedziliśmy również muzea poświęcone Józefowi Piłsudskiemu, Ignacemu Janowi Paderewskiemu i Wincentemu Witosowi. Finalnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Czynu Niepodległościowego w Krakowie, gdzie o losach Legionów Polskich opowiedział nam aktualny Komendant, Pan Krystian Waksmundzki. Wycieczka była elementem szkolnych przygotowań do uroczystych obchodów 100-lecia Niepodległości Polski. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 1ft, 1ht, 1lt, 1mst i 3mt pod opieką Pana Wojciecha Kubali, Pani Alicji Bartyzel i Pani Edyty Dragulskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs Wiedzy Humanistycznej "Zbigniew Herbert – życie i twórczość"

PDFDrukujEmail

 

Informujemy że Szkolny Konkurs Wiedzy Humanistycznej dotyczącej życia i twórczości Zbigniewa Herberta odbędzie się 11.10.2018 r. o godz. 11:35 w czytelni szkolnej.

 

Organizatorzy: Krystyna Potoczna, Agata Pawlak

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!