Wolontariat

"UŚMIECH DZIECKA NA DZIEŃ DZIECKA"

FINAŁ AKCJI "ZBIERAMY NAKRĘTKI"

DZIĘKUJEMY naszej całej szkolnej społeczności za włączenie się w akcję: NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE.

Dzięki uczniom i nauczycielom zebrałyśmy piętnaście kolorowych, 120 litrowych worków nakrętek. W akcję włączyli się także nasi absolwenci. Regularnie nakrętki odbierał tato Oli, raz po raz zdziwiony ich ilością. Akcji nie kończymy! Pamiętajcie o niej także na wakacjach, wtedy szybko napełnimy następne worki. W nowym roku szkolnym akcja będzie prowadzona na rzecz podopiecznych hospicjum dla dzieci. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY- p. M. Dworak, p. E.Pitera, p. I. Adamiec- Zielińska i p. Kinga Lizak.

 

WOLONTARIAT POMAGA I SIĘ BAWI

W Mechaniku młodzież poproszona o pomoc nigdy nie odmawia. Co prawda niesiemy ją bezinteresownie, jednak tym razem osoby, które w szczególny sposób brały czynny udział w różnych akcjach charytatywnych zostały nagrodzone dniem wolnym od zajęć szkolnych, przepełnionym licznymi atrakcjami. Już o 7.45 spotkaliśmy się pod kinem „Helios” i udaliśmy się na film poświęcony Naszemu Wielkiemu Rodakowi - Janowi Pawłowi II pt. „Apartament”. Dzieło powstało z dotąd niepublikowanych nagrań zmarłego papieża oraz z wypowiedzi ludzi z nim związanych m.in. kard. S. Dziwisza.   Dokument wywarł na wszystkich ogromne wrażenie, niektórzy twierdzili, że od dawna nie oglądali tak dobrej produkcji. Następnie nasza „ekipa” przeniosła się nad Wisłok i tam dopiero zaczęła się prawdziwa zabawa! Po tym jak rozpaliliśmy ognisko i zjedliśmy przepyszne kiełbaski pomyśleliśmy, że pora się troszkę rozruszać, dlatego rozpoczęliśmy różne gry i zabawy z piłką. Pomimo, że Dzień Dziecka był jakiś czas temu, w tamtej chwili poczuliśmy się niczym duże dzieci. Szczególne podziękowania należy złożyć pani Kindze Lizak i pani Iwonie Adamiec-Zielińskiej przede wszystkim za zorganizowanie takiego wyjścia, opiekę nad nami w tym czasie oraz umilenie młodzieży dnia w tak oryginalny i ciekawy sposób.

 

Karolina Wojtan kl. II mt

 


 

 

 

Więcej: WOLONTARIAT POMAGA I SIĘ BAWI

AKCJA "TUŻ OBOK - PACZKA DLA HOSPICJUM"

Tak jak w tamtym roku z okazji Dnia Dziecka Mechanik dzielnie zaangażował się w zebranie wielkiej paczki dla poważnie chorych dzieci z hospicjum . W poniedziałek 25 maja z paniami Kingą Lizak i Iwoną Adamiec- Zielińską wybraliśmy się do siedziby Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

Od 15 kwietnia do 15 maja w naszej szkole trwała akcja „Tuż obok- Paczka dla Hospicjum”. Ochoczo wielu dorzuciło swój grosz i tak większość klas włączyła się w wielkie pomaganie! Nie zawiedli też nasi nauczyciele, dziękujemy Wam za każdy prezent dla dzieciaków! Nasza wspólna mega paczka zawierała między innymi: pampersy- 24 opakowania, chusteczki nawilżające - 55 sztuk, szampony/ płyny - 47 sztuk, kremy, balsamy - 9 sztuk; sudocremy – 9 sztuk; bobofruty- 54 sztuki, deserki - 106 sztuk, maści - 42 sztuki oraz ręczniki, zupki, kaszki i całe mnóstwo ciuszków dla niemowląt. Orientacyjny koszt wszystkich darów wyniósł 2600 zł.

Po raz kolejny Hospicjum zrobiło na nas ogromne wrażenie. Panie były bardzo zdziwione wielkością paczki i ilością produktów. Kilka razy prosiły o przekazanie Wam wielkiego „DZIĘKUJĘ!” Mamy nadzieję, że nadal będziemy wspólnie działać, bo uwierzcie, że WARTO! Wiemy już komu pomagamy i jak ta pomoc jest bardzo potrzebna.

JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY NAUCZYCIELOM ORAZ KLASOM: 1 lt, 1 at, 1 bt, 1 ft, 1 et, 2 mt, 2 lt, 2 bt, 2 dt, 2 et, 2 ft, 2 fbt, 3 mbt, 3 lt, 3 bt, 3 ft oraz naszym absolwentom z klas 4 dt, 4 ft i 4 gt. Wśród swoich znajomych akcję przeprowadzili: Marcin Chmiel z kl. 2 mt i Patryk Kidacki z kl. 3 bt. Dzięki nim w paczce znalazły się w podwojonej ilości tormentiole, maści z witaminą A i pajacyki dziecięce.

Dziękujemy także rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie paczek. Przekonaliśmy się jak ważna i oczekiwana jest nasza pomoc, dlatego chcemy tę Akcję kontynuować! Koordynatorzy wolontariatu: Paulina, Mateusz S. i Mateusz P. oraz opiekunowie: pani Kinga i pani Iwona- DZIĘKI!

 

 

 

 

Więcej: AKCJA "TUŻ OBOK - PACZKA DLA HOSPICJUM"

NA DZIEŃ DZIECKA AKCJA "TUŻ OBOK - DZIECIOM Z HOSPICJUM"

Tak jak rok temu, z okazji Dnia Dziecka, chcemy pomóc dzieciom z rzeszowskiego hospicjum.

 

Prosimy, aby w Waszej paczce znalazły się takie rzeczy jak:

 • Pampersy rozmiar 4 lub 5 (Dada z „Biedronki” lub Happy, Huggies, Bambino),
 • chusteczki nawilżające,
 • szampon lub płyn do kąpieli Bambino,
 • maść z witaminą A,
 • Tormentiol, Sudocrem,
 • balsam do ciała dla dzieci,
 • deserki w słoiczkach i soki Bobo- fruit.

Oczywiście, jeśli chcecie, możecie dorzucić coś więcej np. śpiochy, kaftaniki, body dziecięce, ręczniki itp.

 

PACZKI PROSIMY SKŁADAĆ DO 15 MAJA 2015 R. U PANI KINGI LIZAK (SALA 33) LUB U PANI IWONY ADAMIEC- ZIELIŃSKIEJ (GABINET PEDAGOGA).

 

SZKOLNY WOLONTARIAT

 

WIELKANOCNA POMOC DZIECIAKOM

W sobotę 28 marca wzięłyśmy udział w kolejnej zbiórce żywności dla potrzebujących dzieciaków. Tym razem w "Hetmanie". Nie spodziewałam się takiej przychylności i hojności. Osoby starsze, młodzież i całe rodziny byli bardzo życzliwi. W naszych koszach pojawiały się też całe reklamówki żywności. Pomimo pochmurnego dnia, deszczu, nam uśmiech z twarzy nie schodził- to wielka radość pomagać i widzieć, jak nikt nie przechodzi obojętnie. Ja już ze szkoły odchodzę, ale mam nadzieję, że takie akcje będą trwały nadal. W zbiórce uczestniczyły: Natalia Data i Sabina Stec kl. 3ft oraz Sylwia Kot i Monika Gronko z kl.4ft.

 

Autor: Sylwia Kot kl.4ft.

 

 

 

Więcej: WIELKANOCNA POMOC DZIECIAKOM

AKCJA "TAK, POMAGAM"

13 i 14 marca 2015 r. wzięłyśmy udział w akcji "Tak, pomagam" czyli zbiórce żywności dla dzieci z ubogich rodzin. W "Biedronce" hojność darczyńców była zaskakująca. Klienci, szczególnie młodzi, wykazali się ogromną empatią. Oprócz produktów spożywczych ludzie przynosili czekolady, słodycze i produkty dla dzieci. Pomimo złych warunków pogodowych nie narzekałyśmy.Cieszyłyśmy się, że możemy TAK, POMAGAĆ. W akcji uczestniczyły: Magdalena Pelc, Marianna Uryć, Sylwia Panek z kl. I ft; Weronika Teper i Ewelina Krupa z kl. II ft; Andżelika Czekaj i Maria Michalska z kl. II fbt oraz niezawodne maturzystki Monika Ziaja i Patrycja Salach z kl. IV gt. A opiekowały się nami pani Kinga Lizak i pani Iwona Adamiec- Zielińska.

 

Autor: Magdalena Pelc kl. I ft

 

 

 

Więcej: AKCJA "TAK, POMAGAM"

FINAŁ AKCJI "TUŻ OBOK-MIKOŁAJOWA POMOC"

5 grudnia zakończyła się akcja charytatywna "Tuż obok- Mikołajowa pomoc". Tym razem jej celem było zebranie przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin objętych opieką Towarzystwa im. św. Brata Alberta w Rzeszowie. Uczniowie i nauczyciele jak zwykle nie zawiedli, wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem i chęcią niesienia pomocy potrzebującym. Ilość podarowanych przyborów przerosła nasze oczekiwania, zebraliśmy około 2000 przyborów szkolnych. Liczyliśmy i liczyliśmy. I tak uzbierało się: 320 zeszytów, 200 długopisów, 258 ołówków, 27 opakowań kredek, 93 gumki do mazania, 84 bloki rysunkowe, 70 papierów kolorowych, 30 opakowań farb, 25 nożyczek, 48 pędzli, 72 kleje i wiele innych, nawet nie podanych na liście rzeczy. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie będziemy mogli znowu zaangażować się w podobne zadania, które dają nam tyle satysfakcji. DZIĘKUJEMY WAM WSZYSTKIM!!!
A oto klasy, które wykazały się wrażliwością na potrzeby innych: 1mbt, 1lt, 1at, 1bt, 1ct, 1dt, 1et, 1ft, 2mt, 2lt, 2bt, 2dt, 2et, 2ft, 2fbt, 3mbt, 3lt, 3bt, 3ft, 4lmt, 4bt, 4dt, 4ft i 4 gt. Liczeniem, segregowaniem i pakowaniem zajęli się: Paulina Siudak i Dominika Stępień z kl.2ft oraz Hubert Trojnar i Sebastian Szurlej z kl.1at . Nad wszystkim pieczę sprawowały panie: Kinga Lizak i Iwona Adamiec- Zielińska. Szczególne podziękowania kierujemy do Pauliny Kozieł z kl.IV ft i Pawła Krzanowskiego z kl.IV dt , którzy przygotowali samodzielnie paczki pełne przyborów szkolnych.


Sebastian Szurlej i Hubert Trojnar kl. I at

 Więcej: FINAŁ AKCJI "TUŻ OBOK-MIKOŁAJOWA POMOC"

MIKOŁAJE Z MECHANIKA W AKCJI !!!Legenda o świętym Mikołaju? Na pewno nie! Posłuchajcie! W pewien grudniowy dzień ekipa pomocników świętego z naszego Mechanika wyruszyła, aby nieść pomoc i radość chorym i starszym mieszkańcom osiedla przy ul. Dąbrowskiego. Mimo braku śniegu, nieustraszeni Mikołaje ze swoimi aniołkami dotarli do każdego z mieszkań, od komina do komina skradali się, by skromnymi podarkami, dobrym słowem i życzeniami obdarować niecierpliwie nas wyczekujących starszych i chorych. Niejednokrotnie płynęły łzy szczęścia, z twarzy tych ludzi nie znikało wzruszenie, a przytulaniom i opowieściom nie było końca. Najwięcej frajdy miały dzieciaki spotykane na ulicach, albo te z noskami przy szybach, gdy zapukaliśmy do ich drzwi. Po długiej i wyczerpującej pracy drogi wszystkich Mikołajów i aniołków zbiegły się w jadalni obok świetlicy „Mała Przystań”, gdzie wspólnie mogliśmy zjeść pyszne ciasto i napić się ciepłej herbaty, a przede wszystkim podzielić wrażeniami.
Czas przedstawić 37 osobową ekipę „ świętych”:

 • Mikołaje: Maciej Majka i Sławomir Reguła kl. I mbt, Sebastian Szurlej i Hubert Trojnar kl. I at, Robert Klimczak, Norbert Prucnal i Arkadiusz Walczak kl. II mt, Maciej Makuch, Cezary Szaro i Mateusz Skubisz kl. II lt i Patryk Kidacki kl. III bt
 • Aniołki: Martyna Burek kl. I mbt, Sabina Rabczak, Marianna Uryć, Monika Książek, Magdalena Pelc, Katarzyna Skwierz, Gabriela Żyła i Sylwia Panek kl. I ft, Karolina Wojtan i Sylwia Wywrót kl. II mt, Andżelika Czekaj, Aneta Bem i Maria Michalska kl. II fbt, Weronika Teper, Ewelina Krupa, Dominika Stępień, Paulina Siudak, Ewa Kowalska, Ewelina Noga kl. II ft, Natalia Data, Sylwia Słysz, Sabina Stec kl.IIIft, Monika Gronko kl. IV f, Monika Ziaja i Patrycja Salach kl. IV gt oraz nasza absolwentka Aleksandra Kiełb.

Całość ogarniała pani Kinga Lizak. Do zobaczenia za rok!!!!


Paulina Siudak i Dominika Stępień kl. II ft

 Więcej: MIKOŁAJE Z MECHANIKA W AKCJI !!!

POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ22 listopada 2014 r. uczestniczyliśmy w zbiórce darów w ramach akcji charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, która po raz kolejny odbyła się pod patronatem Polskiego Radia Rzeszów. Naszym zadaniem było zbieranie darów dla potrzebujących dzieci. Klienci sklepu „Frac” wkładali do koszyka nie tylko produkty żywnościowe, ale też ubrania , zabawki i przybory szkolne. Za swój gest dobroci darczyńcy otrzymywali od nas naklejki- słoneczka. Zebrane dary przekazane zostaną na paczki mikołajkowe dla potrzebujących z naszego miasta. Niedzielna akcja niesie ze sobą wielkie przesłanie: „Dzielmy się z potrzebującymi, tym co mamy, dobro zawsze powraca podwójnie". Opiekę nad wolontariuszami sprawowały panie: Kinga Lizak oraz Iwona Adamiec – Zielińska. W akcji udział wzięli: Aneta Bem kl. II fbt,Weronika Teper i Ewelina Krupa kl. II ft,Karolina Wojtan, Arek Walczak i Robert Klimczak kl. II mt oraz Maciej Makuch kl. II lt.      


Aneta Bem kl. II fbt i Arek Walczak kl. II mt

 


GÓRA GROSZA

W dniach 27 i 28 listopada 2014 r. oraz 3 i 5 grudnia 2014 r. nasza szkoła weźmie udział w akcji "GÓRA GROSZA". Celem organizatorów jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka,  zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Będziemy zbierać grosze, ale złotówki też mile widziane:) Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

                                                                                                                                                    SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 

KWESTA NA CMENTARZACH W DNIU 1 LISTOPADA

Wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w największej na Podkarpaciu kweście charytatywnej zorganizowanej przez Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta. Kwestowali z puszkami na wielu nekropoliach. Celem tej dobroczynnej akcji była zbiórka funduszy umożliwiających pomoc ubogim i bezdomnym. Swój czas w tym świątecznym dniu na pomoc innym poświęcili następujący uczniowie:

 • Gabriela Gaweł, Mariola Domino- Jacek z kl. I ft, Marlena Marszałek z kl. II ft, Łucja Kruszewska, Monika Paszkowska, Ilona Sondej z kl. III ft, Paweł Krzanowski z kl IV dt - na cmentarzu Wilkowyja;
 • Klaudiusz Bobowski z kl. I ft na cmentarzu w Tyczynie;
 • Weronika Teper z kl. II ft na cmentarzu w Zaborowie;
 • Ewelina Krupa na cmentarzu w Lubeni.

WSZYSTKIM WOLONTARIUSZOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

My też możemy pomagać!!!

Na pewno często zadajecie sobie pytanie:


„co mogę zrobić dla innych?”


Chcemy przedstawić wam propozycję pomocy ludziom po chemioterapii. Fundacja Rak&Roll, której założycielką była chora na raka Śp. Magdalena Prokopowicz przyjmuje włosy jako materiał do wytwarzania peruk oraz produkt wysokowartościowy. Warunkiem jest posiadanie naturalnych, długich, zdrowych i nie poddanych zabiegom chemicznym włosów, tzw. dziewiczych. Naturalna peruka niezbędna dla osób po chemioterapii kosztuje powyżej 2000zł!! (oczywiście sztuczne są tańsze L…). Jeżeli wasze włosy nie spełniają tych kryteriów zapytajcie bliskie osoby, może one będą mogły pomóc. Taki dylemat miała Sylwia Słysz z kl.3ft. Jej włosy są zbyt krótkie i rozjaśnione, ale dorastająca siostra bez żalu pozbyła się warkocza.

Sylwia wysłała włosy siostry do Fundacji Rak&Roll i pomogła potrzebującym.

Podobnie postąpiła nasza pani pedagog Iwona Zielińska! Kilka lat temu postanowiła oddać swoje włosy tym kobietom, które je straciły w wyniku chemioterapii, dla Rak&Roll. Jeśli Ty lub ktoś z Twojego otoczenia chciałby wspomóc fundację zgłoś się do p. Iwony Zielińskiej lub skontaktuj się z Rak&Roll facebook: https://www.facebook.com/FundacjaRaknRoll.
Zachęcamy Was również do zapuszczania włosów, aby pomóc kobietom w tych trudnych chwilach walki z chorobą.

 

TUŻ OBOK - DLA PODOPIECZNYCH RZESZOWSKIEGO TOWARZYSTWA POMOCY IM. ŚW. BRATA ALBERTA

Po raz kolejny pomagamy. Z okazji św. Mikołaja chcemy obdarować przyborami szkolnymi dzieciaki, które są po opieką Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.
Prosimy każdą klasę o zrobienie paczki, w której powinny się znaleźć następujące przybory szkolne: zeszyty, bloki rysunkowe, papiery kolorowe, bibuła, kredki, farby, długopisy, ołówki, kleje itp. Oczywiście możecie dorzucić, co tylko chcecie.

Termin składania paczek: 21 listopada 2014 r. u pani Kingi Lizak - sala 33 i u pani Iwony Adamiec- Zielińskiej- w gabinecie pedagoga.


Przypominamy, że trwa akcja „Zbieramy nakrętki”
.


Szkolny Wolontariat

AKCJA „ZBIERAMY NAKRĘTKI”


W tym roku szkolnym kontynuujemy akcję „Zbieramy nakrętki” . W czerwcu oddaliśmy dwanaście bardzo dużych worków nakrętek dla chorej Amelki. W akcję włączyli się także nasi absolwenci. Tegoroczna zbiórka jest przeznaczona na rehabilitację małej Olinki, która mieszka niedaleko naszej szkoły. Nakrętki mogą być po napojach, mleku, jogurtach i środkach chemicznych. Akcja będzie trwała cały rok szkolny.
Tradycyjnie nakrętki można w każdej chwili dostarczyć do p. Kingi Lizak (sala nr 33), p. Magdaleny Dworak i p. Elżbiety Pitery (sala nr 11) oraz do p. Iwony Adamiec- Zielińskiej (pokój pedagoga).

AKCJA „TUŻ OBOK- PACZKA DLA HOSPICJUM”

akcjaW czwartek 22 maja z paniami Kingą Lizak i Iwoną Adamiec- Zielińską wybraliśmy się do siedziby Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Od 1 do 14 kwietnia w naszej szkole trwała akcja „Tuż obok- Paczka dla Hospicjum”. Wszystkie chętne klasy przygotowywały paczkę z najbardziej potrzebnymi rzeczami dla chorych dzieci. Uczniowie i nauczyciele nie zawiedli i zgromadziliśmy między innymi: pampersy - 16 paczek, chusteczki nawilżające - 36 sztuk, szampony/ płyny - 17 sztuk, kremy, balsamy - 8 sztuk; sudocremy - 5 sztuk; bobofruty- 37 sztuk, deserki - 51 sztuk, maści - 11 sztuk oraz ręczniki, zupki, kaszki i farbki. Orientacyjny koszt wszystkich darów wyniósł 1420 zł. Hospicjum zrobiło na nas ogromne wrażenie. Mogłyśmy poznać wolontariuszki zajmujące się dziećmi, tzw. wolontariuszki biurowe i sympatyczną załogę. Z panią Moniką zamieniliśmy kilka zdań. Opowiedziała nam o pracy w hospicjum. Wrażenie zrobiły na nas liczne zdjęcia dzieciaków, które już odeszły i tych, które są pacjentami tej placówki. Wiemy już komu pomagamy i jak ta pomoc jest bardzo potrzebna. JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY NAUCZYCIELOM ORAZ KLASOM: 1mt, 1lt, 1bt, 1dt, 1et, 1ft, 1fbt, 2lt, 2mbt, 2bt, 2ft, 3ft, 3gt, 4bt, 4ft i 4 gt. Dziękujemy także rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie paczek. Przekonaliśmy się jak ważna i oczekiwana jest nasza pomoc, dlatego chcemy tę Akcję kontynuować!

Gabriela Bazan kl. 1fbt, Cezary Szaro i Dawid Grzesik kl. 1lt

DROGA KRZYŻOWA NA TARNICĘ

IMG 1204W czwartek (10.04) wybraliśmy się na najwyższy szczyt Bieszczadów Tarnicę, aby uczestniczyć w drodze krzyżowej. 43 osobowej grupie uczniów z Mechanika towarzyszyły nauczycielki z naszej Szkoły : p. Kinga Lizak, p. Dorota Michnia, p. Dorota Kustra i p. Agnieszka Kapłon oraz absolwent naszej szkoły ks. Łukasz Stachura- saletyn z Dębowca.

Więcej: DROGA KRZYŻOWA NA TARNICĘ

AKCJA „TUŻ OBOK- WIELKANOCNA POMOC DZIECIOM Z HOSPICJUM”

fc1b40a30aeefaf64431118630b33170Tym razem chcemy pomóc dzieciom z rzeszowskiego hospicjum.

Prosimy, aby w Waszej paczce znalazły się takie rzeczy:

Pampersy rozmiar 4 lub 5 Dada z „Biedronki” lub Happy, Huggies, Bambino, chusteczki nawilżające, szampon lub płyn do kąpieli Bambino, maść z witaminą A, tormentiol, balsam do ciała dla dzieci, deserki w słoiczkach i soki Bobo- fruit.

Oczywiście jeśli chcecie możecie dorzucić coś więcej np. śpiochy, kaftaniki, body dziecięce, ręczniki itp.

PACZKI PROSIMY SKŁADAĆ DO 16 KWIETNIA 2014 R. U PANI KINGI LIZAK SALA 33 LUB U PANI IWONY ADAMIEC- ZIELIŃSKIEJ GABINET PEDAGOGA.

SZKOLNY WOLONTARIAT

DZIECKA POCZĘTEGO DUCHOWA ADOPCJA

duchowaadopcja25 marca uczennice klas maturalnych podjęły się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przez 9 miesięcy, do Bożego Narodzenia, obejmą modlitwą poczęte dziecko zagrożone zabiciem. Adopcja jest odpowiedzią na wezwanie bł. Jana Pawła II: „Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać – oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi…”

Nieprzypadkowo Jan Paweł II na początku swego pontyfikatu określił siebie „papieżem życia i odpowiedzialnego rodzicielstwa”. Zapowiedź ta potwierdzała się w każdym wymiarze pontyfikatu Ojca Świętego, który nieustannie wyrażał zarówno słowem, jak i czynem swoje zaangażowanie w obronę życia ludzkiego i godności jego przekazywania.

SZKOLNY KONKURS DLA MATURZYSTÓW „ŻYCIU- TAK!”

img 5870Cel Konkursu:

-umocnienie postawy szacunku dla życia

-uznanie życia ludzkiego jako wartości nienaruszalnej już od poczęcia, co jest motywacją do jego obrony.

 

Warunki uczestnictwa:

Wykonanie pracy konkursowej w jednej z kategorii:

- literackiej: wiersz, opowiadanie, nowela, reportaż;
- plastycznej: plakat, grafika, malarstwo, fotografia;
- multimedialnej: strona internetowa, film, program komputerowy, program multimedialny.

 

Termin dostarczenia prac: 01.03.2014 r.

Prace przyjmuje: P. Kinga Lizak

 

 

MIKOŁAJE Z MECHANIKA W AKCJI

dsc 0041

 

 

Czy wierzycie w Świętego Mikołaja? Nie? No, to posłuchajcie! Jest, jest i ma wielu pomocników w naszym Mechaniku, którzy chętnie nieśli pomoc i radość parafianom od Matki Bożej z La Salette i mieszkańcom osiedla Dąbrowskiego. Mimo braku śniegu, nieustraszeni Mikołajowie z Aniołczycami ochoczo, z domu do domu, z drzwi do drzwi wędrowali, by wesprzeć skromnymi podarkami, a nade wszystko dobrym słowem i uśmiechem starszych i chorych mieszkańców osiedla. Ciepło przyjęci pomocnicy doznali czaru miłości, a ich pracy towarzyszyły uśmiechnięte i rozradowane twarze obdarowanych. Natomiast radosne reakcje najmłodszych dodawały wszystkim wolontariuszom skrzydeł. Po długiej i wyczerpującej pracy drogi wszystkich Mikołajów i Aniołczyc skrzyżowały się w jadalni świetlicy „Mała Przystań”, gdzie wspólnie mogli zjeść pyszne ciasto i napić się ciepłej herbaty i podzielić wrażeniami. Czas przedstawić 40 osobową bandę świętych: Mikołaje: Cezary Szaro, Maciej Makuch, Mateusz Skubisz, Karol Kosiński i Patryk Piekarz z kl. I lt; Norbert Prucnal z kl. I mt; Patryk Naspiński, Konrad Mazur, Mateusz Ceglarz i Kamil Pisarek z kl. II mbt; Patryk Kidacki z kl. II bt oraz Alan Bara i Łukasz Szczepański z kl. IV lmt wraz ze swoimi Aniołczycami: Małgorzata Klimoczko, Agata Siciak, Weronika Teper, Ewelina Krupa, Ewelina Noga, Ewa Kowalska i Paulina Chyłek z kl. Ift; Andżelika Czekaj z kl. I fbt;  Żaneta Lotycz i Karolina Wojtan z kl. I mt; Sylwia Słysz, Monika Mołdoch, Karolina Nowak, Anna Prucnal, Natalia Data i Sabina Stec z kl. II ft; Katarzyna Smura z kl. II mbt; Monika Ziaja, Patrycja Salach, Monika Maziarz, Justyna Bartnik z kl. III gt; Nikoletta Kalinowska, Monika Gronko, Iwona Martoń, Sylwia Kot, Karolina Kluz z kl. III ft; Dominika Jezierska z kl. IV ft oraz Katarzyna Fryzeł z kl. IVlmt. A nie spuszczała nas z oka Pani Kinga Lizak.

 

Autor: Karol Kosiński kl. I lt

Zdjęcia: Mateusz Skubisz kl. I lt

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!