Wolontariat

Z MIKOŁAJKOWĄ PACZKĄ U PODOPIECZNYCH ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY

We wtorek 1 grudnia przedstawiciele szkolnego wolontariatu - Gabrysia Gaweł, Gabrysia Żyła z kl. II ft i Maciek Majka z kl. II mbt - pod opieką pani Kingi Lizak i pani Iwony Adamiec - Zielińskiej wybrali się do Środowiskowego Domu Pomocy w Wysokiej Głogowskiej, aby przekazać dary zebrane w ramach akcji „TUŻ OBOK”.

Obdarowani przez całą naszą szkolną społeczność podopieczni i ich opiekunowie bardzo miło nas przyjęli. Po emocjach związanych z rozdaniem prezentów pani Justyna, jedna z opiekunek placówki, oprowadziła nas po pomieszczeniach budynku, pokazując sale przeznaczone na terapię, siłownię, stolarnię, kuchnię i świetlicę. Po zwiedzeniu ośrodka zostaliśmy poczęstowani gorącą herbatą, kawą i ciastem. Następnie wszyscy stanęliśmy do grupowego zdjęcia, by upamiętnić tę miłą chwilę. Dzięki tej pięknej akcji mogliśmy poznać niezwykłych ludzi, którzy pomimo choroby mają w sobie tyle ciepła, siły i energii. Wraz z podopiecznymi ośrodka wzięliśmy udział w zajęciach terapeutycznych. Uczestnicy zaprezentowali nam swoje talenty manualne i wokalne. Mogliśmy zobaczyć cząstkę ich codzienności. Myślę, że ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Był on okazją,aby poznać tak niesamowitych ludzi, którym przez cały ten czas uśmiechnie schodził z twarzy.

Na pożegnanie otrzymaliśmy upominki wykonane własnoręcznie przez podopiecznych z pomocą ich opiekunów. DZIĘKUJEMY jeszcze raz wszystkim, którzy wsparli akcję „TUŻ OBOK”, bo dzięki niej mogliśmy zobaczyć ogromną radość na twarzach osób obdarowanych: chorych, upośledzonych umysłowo, z zaburzeniami neurologicznymi. Drogie koleżanki i drodzy koledzy - WARTO POMAGAĆ :)

 

GABRIELA ŻYŁA KL. II FT

 

 

 

 

Więcej: Z MIKOŁAJKOWĄ PACZKĄ U PODOPIECZNYCH ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY

ANIOŁY W MECHANIKU

W dniach 7-9 grudnia na dużej przerwie będą sprzedawane aniołki świąteczne. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na potrzeby naszych uczniów. I Ty możesz mieć aniołka :).

 

Zapraszamy do wsparcia naszej akcji.

 

Szkolny Wolontariat

Podziękowanie

POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

29 listopada 2015 r. przedstawiciele wolontariatu wzięli udział w akcji charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, która po raz kolejny odbyła się pod patronatem Polskiego Radia Rzeszów.

Naszym zadaniem było zachęcenie klientów sklepu „Frac” na osiedlu Baranówka, aby kupili jeden produkt więcej i wrzucili do naszych koszów. Jak co roku byliśmy pod wrażeniem, ponieważ ludzie podchodzili do nas z pełnymi wózkami i nam je zostawiali. W koszach znalazła się żywność długoterminowa, odzież, zabawki i środki czystości. Za swój gest dobroci darczyńcy otrzymywali od nas naklejki- słoneczka. Zebrane dary przekazane zostaną na paczki mikołajkowe dla potrzebujących z naszego miasta. Niedzielna akcja niesie ze sobą wielkie przesłanie: „Dzielmy się z potrzebującym tym co mamy, dobro zawsze powraca podwójnie".

W akcji udział wzięli: Martyna Burek z kl. II mbt, Karolina Wojtan z kl. III mt, Wojciech Pieniążek i Maciej Makuch z kl. III lt.

 

Autor: Martyna Burek kl. II mbt

 

WOLONTARIAT W RADIU I TELEWIZJI RZESZÓW

 

27 listopada 2015 r. przedstawiciele szkolnego wolontariatu - Karolina Wojtan z kl. III mt i Maciej Makuch z kl. III lt - wzięli udział w logistycznym przygotowaniu ogólnopolskiej zbiórki rzeczy w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” na terenie Rzeszowa. Udzielili także wywiadu dla Radia i Telewizji Rzeszów. Mogliśmy ich oglądać w piątkowym wydaniu „Aktualności”.

 

Akcja Mikołajkowa pt.: „I TY MOŻESZ MIEĆ CZERWONĄ CZAPKĘ”

 

Uprzejmie informujemy, że rusza Akcja Mikołajkowa pt.: „I TY MOŻESZ MIEĆ CZERWONĄ CZAPKĘ” organizowana przez Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci
i VI Liceum Ogólnokształcące.

Zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz dzieci nieuleczalnie chorych i ich rodzin odbędzie się DNIA 1 GRUDNIA 2015 r. (WTOREK) NA 4 GODZINIE LEKCYJNEJ (10:30).

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji, co zaowocuje uśmiechem na twarzach małych pacjentów.

Nauczycieli uczących w tym czasie prosimy o umożliwienie wejścia do sali lekcyjnej wolontariuszom z VI Liceum Ogólnokształcącego.

 

Pedagodzy szkolni: Edyta Dragulska, Iwona Adamiec - Zielińska

FINAŁ AKCJI „TUŻ OBOK”

9 listopada zakończyła się w naszej szkole akcja charytatywna „Tuż obok”. Tym razem miała ona na celu pomoc podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Wysokiej Głogowskiej. Jak co roku uczniowie naszej szkoły nie zawiedli.

Do pokoju pani pedagog trafiła rekordowa liczba paczek. Po policzeniu wszystkich rzeczy okazało się, że zgromadziliśmy: 66 paczek plasteliny, 140 bibuł kolorowych, 84 bloki i papiery kolorowe, 61 tubek kleju, 11 bloków rysunkowych, 59 opakowań kredek i 21 innych przyborów szkolnych, a także 48 past do zębów, 63 szczoteczki do zębów, 83 mydła oraz 92 paczki ciastek, 53 czekolady, 50 paczek cukierków i 31 wafelków.

Samorządom klasowym DZIĘKUJEMY za podjęcie wyzwania, a klasom: 1 at, bt, ct, dt, ft, lt, mt, 2 at, bt, ct, dt, et, ft, lt, mbt, 3 bt, dt, et, fbt, ft, lt, mt, 4 bt, dt, et, ft, lt, mbt za otwartość na potrzeby ludzi niepełnosprawnych. Dary dostarczymy przed 6 grudnia. Koordynatorami akcji byli: Gabrysia Gaweł, Gabrysia Żyła z kl. II ft, Martyna Burek z kl. II mbt, Mateusz Piwko z kl. II lt, Jakub Pelczar z kl. II ct, Paulina Siudak z kl. III ft i Wojtek Pieniążek z kl. III lt. To w dużej mierze ich sukces - DZIĘKI! Liczeniem, segregowaniem i pakowaniem zajmowali się: Magda Szmyt z kl. 1ft, Mateusz Bujak z kl. I ct, Rafał Smolak z kl. II ct i oczywiście panie: Kinga Lizak i Iwona Adamiec-Zielińska.

 

Rafał Smolak kl. 2ct

 

WYJAZD INTEGRACYJNY SZKOLNEGO WOLONTARIATU

W dniu 28.10.2015 r. uczniowie należący do szkolnego wolontariatu uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do Ciężkowic. Tam mogliśmy zwiedzić Skamieniałe Miasto, a przy tym lepiej się poznać. Na wstępie podzieliliśmy się na grupy tak, aby nie było w nich osób z jednej klasy. Dostaliśmy mapy każdego ze zwiedzanych miejsc. Po przejściu całej trasy był czas na odpoczynek przy ognisku. Kiełbaski, ciepła herbatka bardzo nam smakowały. Wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary dostarczył nam dużo radości. Na zakończenie losowaliśmy małe upominki - karteczki ze złotymi myślami. Cały dzień towarzyszyły nam uśmiechy na twarzach. Wróciliśmy zmęczeni, ale niesamowicie szczęśliwi. DZIĘKUJEMY pani Kindze i pani Iwonie za wyjazd, za atrakcje, za obecność i opiekę.

 

AUTOR: GABRIELA GAWEŁ KL. II FT

 

 

 

 

 

Więcej: WYJAZD INTEGRACYJNY SZKOLNEGO WOLONTARIATU

KWESTA NA CMENTARZACH W DNIU 1 LISTOPADA

Wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w największej na Podkarpaciu kweście charytatywnej zorganizowanej przez Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta.

1 listopada spotkaliśmy się na sześciu cmentarzach Podkarpacia, aby uczestniczyć w pięknym i bardzo potrzebnym przedsięwzięciu. Celem tej dobroczynnej akcji była zbiórka funduszy umożliwiających pomoc ubogim i bezdomnym. Ludzie z wielką ochotą i radością podchodzili do nas, aby wrzucić ofiary do puszek.

Jestem bardzo zadowolony, że wziąłem udział w tej akcji - mogłem pomóc i naprawdę dobrze spędzić ten dzień. Swój czas w tym świątecznym dniu na pomoc innym poświęcili następujący wolontariusze z naszej szkoły:

  • Magdalena Szmyt, Maria Makarska z kl. I ft; Martyna Burek, Michał Marciniec z kl. II mbt; Paulina Sanecka, Aneta Warzybok z kl. II t; Sylwia Wywrót kl. III mt; Małgorzata Nawój z kl. III ft na cmentarzu Wilkowyja;
  • Karolina Pikor, Klaudia Skwirska, Weronika Rakoczy z kl. I ft na cmentarzu w Jasionce;
  • Gabriela Gaweł z kl. II ft, Arkadiusz Michalik z kl. II mbt na cmentarzu w Budach Głogowskich;
  • Mateusz Bujak z kl. I ct na cmentarzu w Chmielniku;
  • Rafał Smolak z kl. II ct na cmentarzu w Sokołowie Małopolskim;
  • Ewelina Krupa z kl. III ft na cmentarzu w Lubeni.

Do wzięcia udziału w akcji zachęciły nas i nad całością czuwały: pani Kinga Lizak i pani Iwona Adamiec – Zielińska.

WSZYSTKIM WOLONTARIUSZOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

 

Autor: Michał Marciniec kl. II mbt

 

AKCJA "TUŻ OBOK"

Od 16 do 30 października 2015 r. w naszej szkole zostanie przeprowadzona akcja „TUŻ OBOK” na rzecz podopiecznych Środowiskowego Domu Pomocy w Wysokiej Głogowskiej. Zachęcamy każdą klasę do zrobienia paczki, w której znajdą się artykuły papiernicze, środki higieniczne i słodycze. Spis potrzebnych artykułów otrzymali przedstawiciele samorządów klasowych. Dary zostaną przekazane dorosłym niepełnosprawnym z okazji tradycyjnego Mikołaja. Jeśli któraś z klas będzie potrzebowała pomocy może zgłosić się do koordynatorów akcji: Martyny Burek z kl. II mbt, Gabrysi Żyły i Gabrysi Gaweł z kl. II ft, Mateusza Piwko z kl. II lt, Pauliny Siudak z kl. III ft oraz do Wojtka Pieniążka z kl. III lt. Paczki można składać u pani Kingi Lizak w sali nr 33 oraz u pedagoga pani Iwony Adamiec - Zielińskiej do 30 października br.

 

Szkolny Wolontariat

JEDEN DZIEŃ W TATRACH WYSOKICH

W dniach 3-4 października grupa uczniów ZSM działająca w szkolnym wolontariacie pod opieką pani katechetki Kingi Lizak i pani pedagog Iwony Adamiec – Zielińskiej uczestniczyła w wyjeździe, którego celem była górska wędrówka i rekolekcje w drodze. Najpierw mieliśmy zdobywać tatrzańskie szczyty po polskiej stronie, jednak dowiedzieliśmy się, że nasze Tatry są oblodzone i próba wyjścia na górę byłaby bardzo niebezpieczna. Dzięki naszej niezastąpionej pani Kindze, szybko podjęliśmy decyzję o zmianie miejsca docelowego. Wyruszyliśmy na Słowację. Podróż, mimo odległości, minęła szybko dzięki wspólnym rozmowom na wszystkie możliwe tematy. Po przyjeździe i zjedzeniu kolacji poszliśmy wcześnie spać, bo pobudka była już o 4:30. Ranek przywitał nas pięknym widokiem mgieł w dolinach. Początek trasy był niewinny, równa dróżka, niewielkie wzniesienie. Jednak z czasem trasa stawała się coraz bardziej wymagająca. Dookoła nas ukazywały się jednocześnie coraz piękniejsze widoki, a pogoda dopisywała, gdy dzielnie wspinaliśmy się w górę. Przed samym szczytem kamienie dawały nam się we znaki, ale wszyscy bez względu na wzrost i wiek dali radę. Na górze zachwyciła nas cudowna panorama górska. Spędziliśmy na Małej Wysokiej ponad pół godziny. Wypiliśmy świeżo zaparzoną kawę i ruszyliśmy w dół. Niedzielę bardzo miło spędziliśmy na Wiktorówkach. To był dla nas naprawdę udany weekend, jeśli tylko będzie okazja na pewno znów wybierzemy się w góry.

 

Krzysztof Cioch kl. IV mbt

 

 

Więcej: JEDEN DZIEŃ W TATRACH WYSOKICH

OGŁOSZENIE

W dniu 16.10.2015 r. (piątek) w auli szkolnej o godzinie 8:50 odbędzie się spotkanie przewodniczących klas I i IV z pedagogiem szkolnym i katechetką w sprawie organizacji akcji charytatywnych na terenie szkoły.

 

WOLONTARIAT SZKOLNY

OGŁOSZENIE !!!

 

POSZUKIWANI CHĘTNI WOLONTARIUSZE DO KWESTOWANIA
W DNIU 1 LISTOPADA 2015 R.

 

Drodzy uczniowie!

 

W ramach współpracy z Rzeszowskim Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta i Caritas Diecezji Rzeszowskiej WOLONTARIAT SZKOLNY poszukuje chętnych do udziału w kweście na rzecz ubogich i bezdomnych, która odbędzie się na cmentarzach w dniu 1 listopada.Potrzebni są chętni do udziału w tej akcji w następujących miejscowościach: Rzeszów Pobitno, Bratkowice, Budy Głogowskie, Budziwój, Chmielnik, Czudec, Domatków, Górno, Jasionka, Kamień, Lubenia, Lutcza, Łukawiec, Malawa, Mogielnica, Nienadówka, Nockowa, Nowa Wieś, Przewrotne, Rudna Wielka, Rzeszów Słocina, Sokołów Małopolski., Strzyżów, Świlcza, Trzeboś, Trzebuska, Tyczyn, Trzciana, Wysoka Głogowska, Wysoka Strzyżowska, Zaborów.

 

Szczegółowe informacje i zapisy chętnych u pani Kingi Lizak i pedagoga szkolnego pani Iwony Adamiec-Zielińskiej do 23.10.2015r. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

NA SZLAKU JANA PAWŁA II

W dniu 09.10.2015 r. o godzinie 11:30 razem z panią Kingą Lizak wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak śladami   Świętego Jana Pawła II  w ramach rzeszowskich obchodów XV Dnia Papieskiego. Na trasie naszej wędrówki znalazło się wiele miejsc, między innymi: Krzyż Ofiar Komunizmu, Kościół św. Krzyża, Ratusz i Bazylika OO. Bernardynów.

W każdym miejscu zbieraliśmy pieczątki z wizerunkami świętych lub błogosławionych związanych z naszym miastem. Prawie przy każdej stacji mieliśmy możliwość odciśnięcia swojego palca na liście do papieża Franciszka. Sprawiało nam to ogromną radość- cieszyliśmy się jak dzieci. W tegorocznych obchodach Dnia Papieskiego wzięło udział 13 uczniów naszej szkoły.

 

Autor: Gabriela Gaweł kl. II ft

 


AKCJA CHARYTATYWNA

 

Zbieramy stare telefony komórkowe i tablety na leczenie oraz późniejszą rehabilitację Ernesta Kuźniara ur. w marcu 2015 r.

Chłopiec cierpi na duży i nietypowy stopień zrostów i deformacji paluszków rąk i stóp. Szansą na wyzdrowienie Ernesta jest operacja w klinice w Niemczech.

Telefony można składać do końca grudnia 2015 r. do pedagogów: pani Edyty Dragulskiej i pani Iwony Adamiec – Zielińskiej p.19 oraz do pani Kingi Lizak w sali nr 33.

 

Z GÓRY DZIĘKUJEMY ZA DAR SERCA

WOLONTARIAT ZAPRASZA

Myślisz o wolontariacie? Lubisz pomagać innym? Masz głowę pełną pomysłów i chcesz się nimi podzielić? Dołącz do naszego szkolnego wolontariatu, który podąża za słowami: „Tam gdzie jest człowiek potrzebujący musi znaleźć się człowiek, który otoczy potrzebującego wsparciem”.

 

Chętni mogą zgłaszać się do p. Kingi Lizak sala 33 i p. Iwony Adamiec- Zielińskiej- gabinet pedagoga. ZAPRASZAMY

AKCJA "ZBIERAMY NAKRĘTKI”

W tym roku szkolnym kontynuujemy akcję „Zbieramy nakrętki”. W czerwcu oddaliśmy 10 kolorowych120 litrowych worków nakrętek dla chorej Olinki. W akcję włączyli się także nasi absolwenci.

Obecnie, nadal zbieramy nakrętki na rehabilitację małej Olinki, która mieszka niedaleko naszej Szkoły oraz dla dzieciaków z rzeszowskiego hospicjum. Nakrętki mogą być po napojach, mleku, jogurtach i środkach chemicznych. Akcja będzie trwała cały rok szkolny.

Tradycyjnie nakrętki można w każdej chwili dostarczyć do p. Kingi Lizak sala nr 33, p. Magdaleny Dworak i p. Elżbiety Pitery sala nr 11 oraz do p. Iwony Adamiec- Zielińskiej do gabinetu pedagoga.

FINAŁ AKCJI "ZBIERAMY NAKRĘTKI"

 

"UŚMIECH DZIECKA NA DZIEŃ DZIECKA"

FINAŁ AKCJI "ZBIERAMY NAKRĘTKI"

DZIĘKUJEMY naszej całej szkolnej społeczności za włączenie się w akcję: NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE.

Dzięki uczniom i nauczycielom zebrałyśmy piętnaście kolorowych, 120 litrowych worków nakrętek. W akcję włączyli się także nasi absolwenci. Regularnie nakrętki odbierał tato Oli, raz po raz zdziwiony ich ilością. Akcji nie kończymy! Pamiętajcie o niej także na wakacjach, wtedy szybko napełnimy następne worki. W nowym roku szkolnym akcja będzie prowadzona na rzecz podopiecznych hospicjum dla dzieci. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY- p. M. Dworak, p. E.Pitera, p. I. Adamiec- Zielińska i p. Kinga Lizak.

 

WOLONTARIAT POMAGA I SIĘ BAWI

W Mechaniku młodzież poproszona o pomoc nigdy nie odmawia. Co prawda niesiemy ją bezinteresownie, jednak tym razem osoby, które w szczególny sposób brały czynny udział w różnych akcjach charytatywnych zostały nagrodzone dniem wolnym od zajęć szkolnych, przepełnionym licznymi atrakcjami. Już o 7.45 spotkaliśmy się pod kinem „Helios” i udaliśmy się na film poświęcony Naszemu Wielkiemu Rodakowi - Janowi Pawłowi II pt. „Apartament”. Dzieło powstało z dotąd niepublikowanych nagrań zmarłego papieża oraz z wypowiedzi ludzi z nim związanych m.in. kard. S. Dziwisza.   Dokument wywarł na wszystkich ogromne wrażenie, niektórzy twierdzili, że od dawna nie oglądali tak dobrej produkcji. Następnie nasza „ekipa” przeniosła się nad Wisłok i tam dopiero zaczęła się prawdziwa zabawa! Po tym jak rozpaliliśmy ognisko i zjedliśmy przepyszne kiełbaski pomyśleliśmy, że pora się troszkę rozruszać, dlatego rozpoczęliśmy różne gry i zabawy z piłką. Pomimo, że Dzień Dziecka był jakiś czas temu, w tamtej chwili poczuliśmy się niczym duże dzieci. Szczególne podziękowania należy złożyć pani Kindze Lizak i pani Iwonie Adamiec-Zielińskiej przede wszystkim za zorganizowanie takiego wyjścia, opiekę nad nami w tym czasie oraz umilenie młodzieży dnia w tak oryginalny i ciekawy sposób.

 

Karolina Wojtan kl. II mt

 


 

 

 

Więcej: WOLONTARIAT POMAGA I SIĘ BAWI

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!