Wolontariat

KWESTA NA CMENTARZACH W DNIU 1 LISTOPADA

Tradycyjnie w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach diecezji rzeszowskiej wolontariusze naszej szkoły kwestowali na rzecz ubogich z Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta.

1 listopada spotkaliśmy się na cmentarzach Podkarpacia, aby uczestniczyć w pięknym i bardzo potrzebnym przedsięwzięciu. Celem tej dobroczynnej akcji była zbiórka funduszy umożliwiających pomoc ubogim i bezdomnym. Jestem bardzo zadowolony, że wziąłem udział w tej akcji - mogłem pomóc i naprawdę dobrze spędzić ten dzień. Swój czas w tym świątecznym dniu na pomoc innym poświęcili następujący wolontariusze z naszej szkoły: Izabela Rogóż kl. I ft, Gabriela Urban kl. II mt, Aneta Warzybok, Gabriela Wojtaszek, Paulina Sanecka, Gabriela Gaweł kl. III ft, Michał Marciniec, Arkadiusz Michalik kl. III mbt, R. Smolak kl. III ct, Jakub Makuch kl. IV mt i Małgorzata Nawój, Klaudia Skrobacz kl. IV ft.

 

WSZYSTKIM WOLONTARIUSZOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

 

Jakub Makuch kl. IV mt

WYJAZD INTEGRACYJNY WOLONTARIATU W BESKID NISKI

W dniu 18 października 2016 roku udaliśmy się wraz z paniami: Kingą Lizak, Iwoną Adamiec - Zielińską oraz Joanną Cichoń na tradycyjną, coroczną wycieczkę integracyjną.

Mimo wczesnej pory wyjazdu i dość długiej podróży nie było wśród nas ani jednej zaspanej twarzy. Wszyscy byli pełni sił i energii, przygotowani na to, co przyniesie nam dzień.

Pierwszym przystankiem naszej wycieczki okazała się mała wioska - Bartne, gdzie dzięki uprzejmości tamtejszego duchownego mieliśmy okazję zwiedzić dwie cerkwie. Słuchaliśmy z uwagą historii tych miejsc, ludzi oraz informacji o ich zwyczajach i wyznaniu. Urzekło nas piękno tamtych okolic, jakby czas na chwilę zatrzymał się w miejscu. Następnie udaliśmy się do Magurskiego Parku Narodowego jesiennym szlakiem na Kornuty. Na samym początku wędrówki mieliśmy okazję bliżej się poznać, aby dalej maszerować w przyjaznej i ciepłej atmosferze, a nasi nowi koledzy mogli poczuć się jak w rodzinie. Mimo zmęczenia, które dało się odczuć po dość długiej wędrówce, każdy z nas znalazł siłę, aby odnaleźć w sobie "małe dziecko" i z wielką pasją brać udział w konkursach i zabawach organizowanych przez nasze opiekunki. Pogoda niestety nam nie dopisała, ale nikt nie odczuwał zimna, bo rozpalało nas wewnętrze ciepło. Widok gór, lasów i pól zapierał dech w piersiach, a cisza i spokój pozwalały zapomnieć o zgiełku codzienności. W końcu udaliśmy się do Dębowca, gdzie rozpaliliśmy ognisko. Spotkała nas jeszcze jedna miła niespodzianka, każdy z uczestników usłyszał   słowa kierowane specjalnie do niego, które, mamy nadzieję, zmienią nasze patrzenie na świat.

Wspomnienia z tak cudownego wyjazdu zostaną w naszej pamięci na bardzo długo, a naszym Paniom opiekunkom składamy piękne podziękowania!

 

Paulina Sanecka kl. III ft
Marcin Makowski kl. I mt

 


 

 

 

Więcej: WYJAZD INTEGRACYJNY WOLONTARIATU W BESKID NISKI

"Światełko pamięci" - zbiórka zniczy na lwowskie cmentarze

Akcja "Światełko pamięci" jest wspólnym przedsięwzięciem Konsulatu RP we Lwowie, Polskiego Radia Lwów oraz TVP Rzeszów.

Dzięki akcji Polacy ze Lwowa mogą zapalić znicze na wszystkich polskich grobach, także tych zapomnianych i bezimiennych. I w naszej szkole rozpoczęła się zbiórka zniczy, które w Dniu Wszystkich Świętych zapłoną na cmentarzach: Łyczakowskim, Orląt Lwowskich i Janowskim we Lwowie. W tym roku szkolnym włączymy się w tę akcję pilotażowo.

Znicze w kolorach białych i czerwonych można przynosić do pani Kingi Lizak sala 33 i pedagoga szkolnego pani Iwony Adamiec-Zielińskiej do 26.10.2016 r.

 

Serdecznie prosimy o wsparcie Akcji !!!

 


POSZUKIWANI CHĘTNI WOLONTARIUSZE

 

Drodzy uczniowie!

 

W ramach współpracy z Rzeszowskim Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta i Caritas Diecezji Rzeszowskiej WOLONTARIAT SZKOLNY poszukuje chętnych do udziału w kweście na rzecz ubogich i bezdomnych, która odbędzie się na cmentarzach w dniu 1 listopada. Potrzebni są chętni do udziału w tej akcji w następujących miejscowościach: Rzeszów Pobitno, Bratkowice, Budy Głogowskie, Budziwój, Chmielnik, Czudec, Domatków, Górno, Jasionka, Kamień, Lubenia, Lutcza, Łukawiec, Malawa, Mogielnica, Nienadówka, Nockowa, Nowa Wieś, Przewrotne, Rudna Wielka, Rzeszów Słocina, Sokołów Małopolski., Strzyżów, Świlcza, Trzeboś, Trzebuska, Tyczyn, Trzciana, Wysoka Głogowska, Wysoka Strzyżowska, Zaborów.

 

Szczegółowe informacje i zapisy chętnych u pani Kingi Lizak i pedagoga szkolnego pani Iwony Adamiec-Zielińskiej do 25.10.2016r. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

PIĘKNA AKCJA- ZOSTAŃ ANIOŁEM DLA DZIECKA W SZPITALU

Lęk, ból i niepewność to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Inicjatywa pisania kartek dla dzieci ma na celu wsparcie dziecka podczas leczenia.

 

Co trzeba zrobić? Wszystko jest proste.

 

1. Trzeba przygotować kartkę (można ją zrobić własnoręcznie lub kupić) ZACHĘCAMY DO WYKONANIA WŁASNORĘCZNIE!!!

2. Zastanowić się do kogo ma być adresowana (do dziewczynki czy chłopca).

3.  Napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, które walczy z chorobą nowotworową.

Co można napisać? Że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia dziecka, że będzie zdrowy/zdrowa.

Kartka powinna mieć pozytywne przesłanie i dawać siłę do walki. Można napisać kilka słów o sobie i podać swój kontakt (może dziecko lub jego rodzic będą chcieli się skontaktować).

4. Dostarczyć kartkę do pani Kingi Lizak (sala 33) lub do pani Iwony Adamiec Zielińskiej ( gabinet pedagoga). Akcja jest bezterminowa.

 

Potrzebne jest Wasze wsparcie. Dzieci czekają ❤❤❤. ZOSTAŃCIE ANIOŁAMI DLA DZIECKA W SZPITALU!!!

 

Szkolny Wolontariat

TUŻ OBOK - AKCJA PIELUCHY

Po raz kolejny pomagamy. Tym razem podopiecznym Domów Samopomocy Społecznej. Prosimy każdą klasę o kupienie w aptece opakowania Pieluch Super Seni 30 szt. rozmiar M-L.

Termin składania pieluch: 13 października 2016 r. p Pani Kingi Lizak sala 33 i u Pani Iwony Adamiec - Zielińskiej w gabinecie pedagoga

 

PRZYPOMINAMY, ŻE TRWA AKCJA ZBIERAMY NAKRĘTKI.

 

SZKOLNY WOLONTARIAT

 


WOLONTARIAT ZAPRASZA

Myślisz o wolontariacie?

Lubisz pomagać innym?

Masz głowę pełną pomysłów i chcesz się nimi podzielić?

 

Dołącz do naszego szkolnego wolontariatu, który podąża za słowami: „Tam gdzie jest człowiek potrzebujący musi znaleźć się człowiek, który otoczy potrzebującego wsparciem”.

Chętni mogą zgłaszać się do p. Kingi Lizak sala 33 i p. Iwony Adamiec- Zielińskiej- gabinet pedagoga.

 

ZAPRASZAMY

 

AKCJA "ZBIERAMY NAKRĘTKI”

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy akcję „Zbieramy nakrętki”. W czerwcu oddaliśmy kilkanaście 120 litrowych worków nakrętek na rehabilitację Amelki Michalskiej. W akcję włączyli się także nasi absolwenci.

Amelka nadal potrzebuje pomocy. Raz w roku musi mieć wymieniane ortezy, bez nich nie może chodzić. Koszt leczenia jest bardzo wysoki- cena ortez to ok. 40 tys. zł. Taka kwota przekracza możliwości finansowe jej rodziców.

Zbieramy wszystkie plastikowe nakrętki, mogą być po napojach, mleku, jogurtach i środkach chemicznych. Akcja będzie trwała przez cały rok szkolny.

Nakrętki można w każdej chwili dostarczyć do p. Kingi Lizak sala nr 33, p. Elżbiety Pitery sala nr 11 oraz do p. Iwony Adamiec- Zielińskiej do gabinetu pedagoga.

 

Szkolny Wolontariat

 


FINAŁ AKCJI "ZBIERAMY NAKRĘTKI"

DZIĘKUJEMY naszej całej szkolnej społeczności za włączenie się w akcję: NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE.

Dzięki uczniom i nauczycielom zebraliśmy czternaście kolorowych, 120 litrowych worków nakrętek. W akcję włączyli się także nasi absolwenci. Nakrętki trafiły do Amelki cierpiącej na bardzo rzadką chorobę artrogrypozę czyli silne przykurcze mięśni i sztywne stawy. AKCJI NIE KOŃCZYMY! Pamiętajcie o niej także na wakacjach, wtedy szybko napełnimy następne worki. W nowym roku szkolnym akcja będzie prowadzona na rzecz podopiecznych hospicjum dla dzieci.

 

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY- Wolontariat Szkolny.

AKCJA "TUŻ OBOK - PACZKA DLA HOSPICJUM"

 

Tradycyjnie, jak w poprzednich latach, Mechanik z okazji Dnia Dziecka zaangażował się w przygotowanie paczki dla dzieci z hospicjum. Od 1 do 30 kwietnia w naszej szkole trwała akcja „Tuż obok- paczka dla hospicjum”. Większość klas włączyła się w to wielkie pomaganie! Nie zawiedli też nasi nauczyciele! Dziękujemy Wam za każdy podarunek dla dzieci! Nasza wspólna mega-paczka zawierała między innymi: pampersy - 34 opakowania, chusteczki nawilżające - 45 sztuk, szampony/ płyny - 25 sztuk, kremy, balsamy - 23 sztuki, bobofruty- 64 sztuki, deserki - 95 sztuk, maści - 33 sztuki. Orientacyjny koszt wszystkich darów wyniósł 2400 zł. Liczeniem, segregowaniem zajęli się Agata, Ola i Jasiu. Natomiast Wasze prezenty dzieciakom zawieźli Ula, Aneta i Tomek. Jak nas zapewniła pani Monika, dzięki naszym darom rodziny ciężko chorych dzieci chociaż przez jakiś czas nie muszą martwić się o najpotrzebniejsze rzeczy. Nasza akcja to dla nich wielka pomoc. Mamy nadzieję, że nadal będziecie tak chętnie pomagać, bo uwierzcie, że WARTO! Byliśmy tam i przekonaliśmy się, że dajemy nie tylko paczkę, ale i wiele radości. Wiemy komu pomagamy i jak ta pomoc jest bardzo potrzebna, dlatego chcemy tę Akcję kontynuować!

JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY NAUCZYCIELOM ORAZ KLASOM: 1 at, 1 bt, 1 ct, 1 dt, 1 ft, 1 lt, 1 mt, 2 at, 2 bt, 2 ct, 2 dt, 2 et, 2 ft, 2 lt, 2 mbt, 3 bt, 3 dt, 3 et, 3 fbt, 3 ft, 3 lt, 4 lt, 4 dt, 4 bt, 4 et, 4 ft. Dziękujemy pani Kindze i pani Iwonie za to, że ciągle uczą nas wrażliwości oraz przekonują, że ofiarowane dobro wraca do człowieka podwójnie.

 

Szkolny Wolontariat: Agata, Aneta, Ula, Ola, Jasiu i Tomek

 


 

 

"WYCZARUJ UŚMIECH NA TWARZY MILENKI"

 

Prosimy o wsparcie akcji charytatywnej
Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie

 

Na terenie naszej szkoły w dniu 26.04.2016 r. (wtorek) odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz 12-letniej Milenki. Dziewczynka jest pod opieką Fundacji Mam Marzenie. Fundacja ta zajmuje się spełnieniem marzeń dzieci w wieku od 3 do 18 lat, są to osoby cierpiące na choroby zagrażające ich życiu.

 

Wolontariat Szkolny

UDZIAŁ W OBCHODACH NARODOWEGO DNIA ŻYCIA

 

W dniach 5-6 kwietnia 2016 r. klasy II ft i IV ft wybrały się do Wojewódzkiego Domu Kultury na obchody XII Narodowego Dnia Życia.

W pierwszym dniu odbył się koncert, na który składały się teksty poetyckie, piosenki i układy taneczne ukazujące afirmację życia w wykonaniu dzieci i młodzieży. Cała sala widowiskowa była po brzegi wypełniona młodzieżą. Następnie kl. II ft, aby uczcić XI rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II udała się do Parku Papieskiego.

W drugim dniu kl. IV ft uczestniczyła w projekcji filmów o tematyce związanej z problematyką obrony życia. Najbardziej wszystkim spodobał się film pt. ”Ze wszystkich sił”. Dobrze, że mogłyśmy uczestniczyć w tym obchodach. Pokazały nam one, że każdy człowiek jest ważny i potrzebny oraz że dzieci i niepełnosprawna młodzież mają piękne wnętrza i niesamowite zdolności.

 

Marianna Uryć kl. II ft

 

NA DZIEŃ DZIECKA AKCJA „TUŻ OBOK - DZIECIOM Z HOSPICJUM”

 

Tak jak rok temu, z okazji Dnia Dziecka chcemy pomóc dzieciom z rzeszowskiego hospicjum.

Prosimy, aby w Waszej paczce znalazły się takie rzeczy jak:

Pampersy rozmiar 4 lub 5 Dada z „Biedronki” lub Happy, Huggies, Bambino, chusteczki nawilżające, szampon lub płyn do kąpieli Bambino, maść z witaminą A, tormentiol, sudocrem, balsam do ciała dla dzieci, deserki w słoiczkach i soki Bobo- fruit. Oczywiście jeśli chcecie możecie dorzucić coś więcej np. śpiochy, kaftaniki, body dziecięce, ręczniki itp.

 

Paczki prosimy składać do 29 kwietnia 2016 r. u pani Kingi Lizak (sala 33) lub u pani Iwony Adamiec - Zielińskiej (gabinet pedagoga).

 

Szkolny wolontariat

AKCJA „BABECZKA” - CZYLI ŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY W DOMACH CHORYCH I STARSZYCH

Z okazji Świąt Wielkanocnych wolontariusze z naszej szkoły kolejny raz udowodnili, że w każdej chwili gotowi są pomóc i wzięli udział w akcji "Babeczka".

Nie było to zwykłe roznoszenie świątecznego ciasta czy życzeń, było to niezwykłe spotkanie z chorymi, samotnymi i starszym osobami. Każda rozmowa, uśmiech, przytulenie czy potrzymanie za rękę wywoływały na twarzach naszych starszych przyjaciół uśmiech oraz łzy szczęścia. A to dla każdego wolontariusza jest największą zapłatą. Wielu z nas wróciło do „bazy”, czyli świetlicy Caritas u księży Saletynów z wielkim wzruszeniem. Bardzo dziękujemy za ten cudowny dzień pani Kindze Lizak, która w nas wierzy i nie boi się nas wrzucać na tak głębokie wody.

W akcji tym razem wzięli udział: Urszula Grobelna, Magdalena Szmyt, Wiktoria Kędzior, Karolina Pikor, Klaudia Skwirska, Weronika Rakoczy, Maria Makarska, Patrycja Piekło, Paulina Pietrucha z kl. I ft, Aleksandra Zapalska z kl. I mt, Damian Wacław z kl. I ct, Gabriela Mazur, Gabriela Wojtaszek, Gabriela Gaweł, Gabriela Żyła, Marianna Uryć, Magdalena Pelc, Joanna Głowiś, Aneta Warzybok, Paulina Sanecka z kl. II ft, Martyna Burek, Tomasz Kościółek, Michał Marciniec z kl. II mbt, Małgorzata Domaradzka, Paulina Siudak, Ewelina Krupa, Weronika Teper, Klaudia Skrobacz z kl. III ft, Natalia Data z kl. IV ft, Katarzyna Smura, Mateusz Sowa, Kamil Pisarek, Mateusz Sanek z kl. IV mbt. Wszystkim dziękujemy!

 

Paulina Sanecka i Aneta Warzybok kl. II ft

 


 

Więcej: AKCJA „BABECZKA” - CZYLI ŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY W DOMACH CHORYCH I STARSZYCH

TAK! POMAGAM!

4 i 5 marca 2016 roku wolontariusze z naszej szkoły zaangażowali się w to, co w wolnym czasie lubią robić najbardziej, czyli w pomoc innym. Przez kilka godzin kolejny raz zachęcali klientów sklepów Biedronka i Hetman do wzięcia udziału w akcji „TAK! POMAGAM!”.

Mąka, ryż, makarony, kasze, herbaty, konserwy i słodycze –to rzeczy, które wypełniły nasze wózki po brzegi .Wszystko  trafi do rodzin, gdzie liczy się każdą złotówkę. Najważniejsza jednak będzie dla tych ludzi świadomość, że gdzieś są osoby gotowe do niesienia pomocy. Miło zauważyć, jak wiele osób jest chętnych do czynienia dobra.

Kolejna akcja zakończyła się ogromnym sukcesem naszych wolontariuszy. W skład tej grupy weszli: Maria Makarska, Urszula Grobelna, Magdalena Szmyt, Klaudia Skwirska, Karolina Pikor z kl. I ft, Gabriela Urban, Agata Korszla, Aleksandra Zapalska z kl. I mt, Gabriela Gaweł, Gabriela Żyła, Paulina Sanecka, Gabriela Wojtaszek, Aneta Warzybok z kl. II ft, Martyna Burek, Maciej Majka, Michał Marciniec z kl. II mbt, Aneta Bem, Maria Michalska z kl. III fbt,Ewelina Krupa, Weronika Teper z kl.III ft,  Natalia Data z kl. IV ft i Kamil Pisarek z kl. IV mbt.

Dziękujemy również naszym opiekunom: pani Kindze Lizak i pani Iwonie Adamiec - Zielińskiej za przygotowanie tej akcji i opiekę nad nami.

 

Aneta Warzybok, Paulina Sanecka kl. II ft i Michał Marciniec kl. II mbt

 


 

 

 

Więcej: TAK! POMAGAM!

Podziękowanie

XXIV Światowy Dzień Chorego

W dniu 11.02.2016 r. wolontariat ZSM włączył się w organizację XXIV Światowego Dnia Chorego w parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie. O 9:30 odbyła się Msza Święta z sakramentem namaszczenia chorych, a po jej zakończeniu zaprosiliśmy chorych na ciepłą herbatkę i słodkości.

Naszym zadaniem było przygotowanie poczęstunku, podawanie napojów, towarzyszenie chorym i rozmowa z nimi. Nasi goście byli bardzo zadowoleni, nam również towarzyszyły uśmiechy na twarzach. Takie właśnie wyjścia pokazują nam, że jest jeszcze coś więcej niż czubek własnego nosa , jest świat, który potrzebuje naszego uśmiechu i naszej radości. W akcji wzięli udział: Magdalena Pelc, Gabriela Żyła, Gabriela Gaweł z kl. II ft oraz Rafał Smolak i Kamil Wójcik z kl. II ct.

Serdecznie dziękujemy naszym opiekunom: pani Kindze Lizak i pani Iwonie Adamiec-Zielińskiej.

 

Gabriela Gaweł kl. II ft

 


 

Więcej: XXIV Światowy Dzień Chorego

Walentynkowy Maraton dla Nikoli

 

Organizator: Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

 

ZAPRASZAMY !!!

FINAŁ ZBIÓRKI TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę starych telefonów komórkowych i tabletów na leczenie oraz późniejszą rehabilitację Ernesta Kuźniara urodzonego w marcu 2015 roku. Chłopiec cierpi na duży i nietypowy stopień zrostów i deformacji paluszków rąk i stóp. Szansą na wyzdrowienie Ernesta jest operacja w klinice w Niemczech. Zebraliśmy dość pokaźną liczbę telefonów.

Szczególne podziękowania należą się Marysi Makarskiej z kl. I ft, Madzi Pelc z kl. II ft, Michałowi Marcińcowi z kl. II mbt, Hubertowi Trojnarowi z kl. II at, Paulinie Siudak z kl. III ft oraz naszym absolwentom: Karolinie Paluch, Kasi Tyburczy, Łukaszowi Salachowi i Pawłowi Krzanowskiemu, którzy zorganizowali zbiórkę w swoich miejscowościach i rodzinach.

 

DZIĘKUJEMY ZA DAR SERCA!

Szkolny Wolontariat

TAK! POMAGAM! ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

11 i 12 grudnia 2015 r. Wolontariat w Mechaniku, włączając się w ogólnopolską akcję „Tak! Pomagam!”, zorganizował przedświąteczną zbiórkę żywności w sklepach „Biedronka” i „Hetman”. Nasi wolontariusze zachęcali osoby robiące zakupy do udzielenia wsparcia potrzebującym: ubogim, samotnym, rodzinom wielodzietnym.

Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem, dzięki czemu zebraliśmy kilkanaście wózków żywności. Klientów sklepów motywowaliśmy szczerymi uśmiechami, a jeszcze cieplejszymi dziękowaliśmy za okazane dobre serce oraz gest chrześcijańskiej miłości bliźniego. Te dwa dni dały nam wiele radości, lubimy pomagać, cieszy nas odzew ludzi, a przy tym przebywamy ze sobą i radośnie spędzamy czas. Nagrodą są pełne ciepła rozmowy z tymi, którzy oprócz wrzuconego daru do wózka zatrzymywali się przy nas, aby porozmawiać.

Serdecznie dziękujemy całej 32 osobowej ekipie, którą tworzyli: Karolina Pikor, Gabriela Ziobro, Paulina Pietrucha, Klaudia Skwirska, Patrycja Piekło z kl. I ft; Aleksandra Zapalska, Gabriela Urban z kl. I mt; Damian Wacław z kl. I ct; Gabriela Żyła, Gabriela Gaweł, Paulina Sanecka, Aneta Warzybok z kl. II ft; Martyna Burek, Arkadiusz Michalik, Maciej Majka, Michał Marciniec z kl. II mbt; Rafał Smolak z kl. II ct; Ewelina Krupa, Weronika Teper, Małgorzata Nawój z kl. III ft; Aneta Bem, Maria Michalska z kl. III fbt; Karolina Wojtan, Sylwia Wywrót, Jakub Makuch z kl. III mt i Sabina Stec z kl. IV ft .

Opiekę sprawowały panie: Kinga Lizak, Iwona Adamiec- Zielińska, Edyta Dragulska i Dorota Łagowska. WIELKIE DZIĘKI!

 

Aleksandra Zapalska kl. I mt i Michał Marciniec kl. II mbt

 


 

 

 

Więcej: TAK! POMAGAM! ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

TYM RAZEM MIKOŁAJE NIE Z NIEBA, ALE Z NASZEGO MECHANIKA!

6 grudnia, a więc w święto Mikołaja, 36 jego naśladowców z naszej szkoły zgromadziło się w świetlicy "Mała Przystań", aby odebrać prezenty przygotowane dla osób starszych i chorych. Powinnam napisać, że nasi wolontariusze przebrali się za Mikołajów i Śnieżynki, jednak tego nie zrobię, gdyż oni naprawdę nimi są. Może nie chodzą cały rok w czerwonych strojach, białych brodach, czy świątecznych czapkach, ale za to ich serce zawsze jest sercem świętego Mikołaja. Strój to dodatek, który sprawia, że w ten jeden dzień w roku ich piękne serca ujrzy każdy człowiek, który na nich spojrzy...

W ten piękny słoneczny i ciepły jak na grudzień dzień, każdy Mikołaj razem z parą Śnieżynek i torbą wypchaną świątecznymi prezentami wyruszył w drogę, do mieszkań ludzi samotnych, chorych i starszych, którzy potrzebują, szczególne teraz, w te dni przed Świętami Bożego Narodzenia świadomości, że jest ktoś, kto o nich pamięta, ktoś kto się o nich troszczy i pragnie ich radości. Popłynęło wiele łez wzruszenia, ale także można było usłyszeć głośnie śmiechy i słowa otuchy, bo nie chodzi tu tylko o prezenty, ale o samą obecność, podanie pomocnej dłoni, ramienia do wypłakania, szczerego uśmiechu, słów dających radość i pocieszenie. Właśnie to jest głównym celem tej akcji: pokazanie innym, że jest coś więcej niż czubek własnego nosa, że są ludzie, którzy potrzebują pomocy. Nie zamykajmy się na nich, nigdy nie odwracajmy się do nich plecami, zacznijmy naśladować młodych, którzy co roku biorą udział w tej pięknej akcji, bo nie wiemy czy to my kiedyś nie będziemy potrzebowali właśnie takiej obecności.

 

Czas przedstawić 37 osobową ekipę „ świętych”:

  • Mikołaje: Damian Wacław kl. I ct, Rafał Smolak, Kamil Wójcik kl. II ct, Michał Marciniec, Marcin Majka kl. II mbt, Mateusz Piwko kl. II lt, Mateusz Skubisz, Maciej Makuch, Wojciech Pieniążek, Bartek Dubiel z kl. III lt i Kamil Pisarek z kl. IV mbt.
  • Aniołki: Paulina Piertucha, Karolina Pikor, Klaudia Skwirska, Patrycja Piekło, Weronika Rakoczy kl. I ft, Aleksandra Zapalska, Gabriela Urban kl. I mt, Magdalena Pelc, Marianna Uryć, Gabriela Żyła, Gabriela Gaweł, Aneta Warzybok, Paulina Sanecka, Joanna Głowiś, Gabriela Mazur kl. II ft, Martyna Burek kl. II mbt, Weronika Teper, Ewelina Krupa, Małgorzata Nawój kl. III ft, Sylwia Wywrót kl. III mt, Natalia Data, Sabina Stec, Monika Wójcik, Barbara Miśta kl. IV ft i Katarzyna Smura kl. IV mbt.

Nad całością czuwała pani Kinga Lizak. Do zobaczenia za rok!!!

 

GABRIELA MAZUR KL. II FT

 

 

 

 

Więcej: TYM RAZEM MIKOŁAJE NIE Z NIEBA, ALE Z NASZEGO MECHANIKA!

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!