Wolontariat

AKCJA "ZBIERAMY NAKRĘTKI”

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy akcję „Zbieramy nakrętki”. W czerwcu oddaliśmy kilkanaście 120 litrowych worków nakrętek na rehabilitację Amelki Michalskiej. W akcję włączyli się także nasi absolwenci.

Amelka nadal potrzebuje pomocy. Raz w roku musi mieć wymieniane ortezy, bez nich nie może chodzić. Koszt leczenia jest bardzo wysoki- cena ortez to ok. 40 tys. zł. Taka kwota przekracza możliwości finansowe jej rodziców.

Zbieramy wszystkie plastikowe nakrętki, mogą być po napojach, mleku, jogurtach i środkach chemicznych. Akcja będzie trwała przez cały rok szkolny.

Nakrętki można w każdej chwili dostarczyć do p. Kingi Lizak sala nr 33, p. Elżbiety Pitery sala nr 11 oraz do p. Iwony Adamiec- Zielińskiej do gabinetu pedagoga.

 

Szkolny Wolontariat

 


FINAŁ AKCJI "ZBIERAMY NAKRĘTKI"

DZIĘKUJEMY naszej całej szkolnej społeczności za włączenie się w akcję: NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE.

Dzięki uczniom i nauczycielom zebraliśmy czternaście kolorowych, 120 litrowych worków nakrętek. W akcję włączyli się także nasi absolwenci. Nakrętki trafiły do Amelki cierpiącej na bardzo rzadką chorobę artrogrypozę czyli silne przykurcze mięśni i sztywne stawy. AKCJI NIE KOŃCZYMY! Pamiętajcie o niej także na wakacjach, wtedy szybko napełnimy następne worki. W nowym roku szkolnym akcja będzie prowadzona na rzecz podopiecznych hospicjum dla dzieci.

 

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY- Wolontariat Szkolny.

AKCJA "TUŻ OBOK - PACZKA DLA HOSPICJUM"

 

Tradycyjnie, jak w poprzednich latach, Mechanik z okazji Dnia Dziecka zaangażował się w przygotowanie paczki dla dzieci z hospicjum. Od 1 do 30 kwietnia w naszej szkole trwała akcja „Tuż obok- paczka dla hospicjum”. Większość klas włączyła się w to wielkie pomaganie! Nie zawiedli też nasi nauczyciele! Dziękujemy Wam za każdy podarunek dla dzieci! Nasza wspólna mega-paczka zawierała między innymi: pampersy - 34 opakowania, chusteczki nawilżające - 45 sztuk, szampony/ płyny - 25 sztuk, kremy, balsamy - 23 sztuki, bobofruty- 64 sztuki, deserki - 95 sztuk, maści - 33 sztuki. Orientacyjny koszt wszystkich darów wyniósł 2400 zł. Liczeniem, segregowaniem zajęli się Agata, Ola i Jasiu. Natomiast Wasze prezenty dzieciakom zawieźli Ula, Aneta i Tomek. Jak nas zapewniła pani Monika, dzięki naszym darom rodziny ciężko chorych dzieci chociaż przez jakiś czas nie muszą martwić się o najpotrzebniejsze rzeczy. Nasza akcja to dla nich wielka pomoc. Mamy nadzieję, że nadal będziecie tak chętnie pomagać, bo uwierzcie, że WARTO! Byliśmy tam i przekonaliśmy się, że dajemy nie tylko paczkę, ale i wiele radości. Wiemy komu pomagamy i jak ta pomoc jest bardzo potrzebna, dlatego chcemy tę Akcję kontynuować!

JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY NAUCZYCIELOM ORAZ KLASOM: 1 at, 1 bt, 1 ct, 1 dt, 1 ft, 1 lt, 1 mt, 2 at, 2 bt, 2 ct, 2 dt, 2 et, 2 ft, 2 lt, 2 mbt, 3 bt, 3 dt, 3 et, 3 fbt, 3 ft, 3 lt, 4 lt, 4 dt, 4 bt, 4 et, 4 ft. Dziękujemy pani Kindze i pani Iwonie za to, że ciągle uczą nas wrażliwości oraz przekonują, że ofiarowane dobro wraca do człowieka podwójnie.

 

Szkolny Wolontariat: Agata, Aneta, Ula, Ola, Jasiu i Tomek

 


 

 

"WYCZARUJ UŚMIECH NA TWARZY MILENKI"

 

Prosimy o wsparcie akcji charytatywnej
Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie

 

Na terenie naszej szkoły w dniu 26.04.2016 r. (wtorek) odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz 12-letniej Milenki. Dziewczynka jest pod opieką Fundacji Mam Marzenie. Fundacja ta zajmuje się spełnieniem marzeń dzieci w wieku od 3 do 18 lat, są to osoby cierpiące na choroby zagrażające ich życiu.

 

Wolontariat Szkolny

UDZIAŁ W OBCHODACH NARODOWEGO DNIA ŻYCIA

 

W dniach 5-6 kwietnia 2016 r. klasy II ft i IV ft wybrały się do Wojewódzkiego Domu Kultury na obchody XII Narodowego Dnia Życia.

W pierwszym dniu odbył się koncert, na który składały się teksty poetyckie, piosenki i układy taneczne ukazujące afirmację życia w wykonaniu dzieci i młodzieży. Cała sala widowiskowa była po brzegi wypełniona młodzieżą. Następnie kl. II ft, aby uczcić XI rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II udała się do Parku Papieskiego.

W drugim dniu kl. IV ft uczestniczyła w projekcji filmów o tematyce związanej z problematyką obrony życia. Najbardziej wszystkim spodobał się film pt. ”Ze wszystkich sił”. Dobrze, że mogłyśmy uczestniczyć w tym obchodach. Pokazały nam one, że każdy człowiek jest ważny i potrzebny oraz że dzieci i niepełnosprawna młodzież mają piękne wnętrza i niesamowite zdolności.

 

Marianna Uryć kl. II ft

 

NA DZIEŃ DZIECKA AKCJA „TUŻ OBOK - DZIECIOM Z HOSPICJUM”

 

Tak jak rok temu, z okazji Dnia Dziecka chcemy pomóc dzieciom z rzeszowskiego hospicjum.

Prosimy, aby w Waszej paczce znalazły się takie rzeczy jak:

Pampersy rozmiar 4 lub 5 Dada z „Biedronki” lub Happy, Huggies, Bambino, chusteczki nawilżające, szampon lub płyn do kąpieli Bambino, maść z witaminą A, tormentiol, sudocrem, balsam do ciała dla dzieci, deserki w słoiczkach i soki Bobo- fruit. Oczywiście jeśli chcecie możecie dorzucić coś więcej np. śpiochy, kaftaniki, body dziecięce, ręczniki itp.

 

Paczki prosimy składać do 29 kwietnia 2016 r. u pani Kingi Lizak (sala 33) lub u pani Iwony Adamiec - Zielińskiej (gabinet pedagoga).

 

Szkolny wolontariat

AKCJA „BABECZKA” - CZYLI ŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY W DOMACH CHORYCH I STARSZYCH

Z okazji Świąt Wielkanocnych wolontariusze z naszej szkoły kolejny raz udowodnili, że w każdej chwili gotowi są pomóc i wzięli udział w akcji "Babeczka".

Nie było to zwykłe roznoszenie świątecznego ciasta czy życzeń, było to niezwykłe spotkanie z chorymi, samotnymi i starszym osobami. Każda rozmowa, uśmiech, przytulenie czy potrzymanie za rękę wywoływały na twarzach naszych starszych przyjaciół uśmiech oraz łzy szczęścia. A to dla każdego wolontariusza jest największą zapłatą. Wielu z nas wróciło do „bazy”, czyli świetlicy Caritas u księży Saletynów z wielkim wzruszeniem. Bardzo dziękujemy za ten cudowny dzień pani Kindze Lizak, która w nas wierzy i nie boi się nas wrzucać na tak głębokie wody.

W akcji tym razem wzięli udział: Urszula Grobelna, Magdalena Szmyt, Wiktoria Kędzior, Karolina Pikor, Klaudia Skwirska, Weronika Rakoczy, Maria Makarska, Patrycja Piekło, Paulina Pietrucha z kl. I ft, Aleksandra Zapalska z kl. I mt, Damian Wacław z kl. I ct, Gabriela Mazur, Gabriela Wojtaszek, Gabriela Gaweł, Gabriela Żyła, Marianna Uryć, Magdalena Pelc, Joanna Głowiś, Aneta Warzybok, Paulina Sanecka z kl. II ft, Martyna Burek, Tomasz Kościółek, Michał Marciniec z kl. II mbt, Małgorzata Domaradzka, Paulina Siudak, Ewelina Krupa, Weronika Teper, Klaudia Skrobacz z kl. III ft, Natalia Data z kl. IV ft, Katarzyna Smura, Mateusz Sowa, Kamil Pisarek, Mateusz Sanek z kl. IV mbt. Wszystkim dziękujemy!

 

Paulina Sanecka i Aneta Warzybok kl. II ft

 


 

Więcej: AKCJA „BABECZKA” - CZYLI ŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY W DOMACH CHORYCH I STARSZYCH

TAK! POMAGAM!

4 i 5 marca 2016 roku wolontariusze z naszej szkoły zaangażowali się w to, co w wolnym czasie lubią robić najbardziej, czyli w pomoc innym. Przez kilka godzin kolejny raz zachęcali klientów sklepów Biedronka i Hetman do wzięcia udziału w akcji „TAK! POMAGAM!”.

Mąka, ryż, makarony, kasze, herbaty, konserwy i słodycze –to rzeczy, które wypełniły nasze wózki po brzegi .Wszystko  trafi do rodzin, gdzie liczy się każdą złotówkę. Najważniejsza jednak będzie dla tych ludzi świadomość, że gdzieś są osoby gotowe do niesienia pomocy. Miło zauważyć, jak wiele osób jest chętnych do czynienia dobra.

Kolejna akcja zakończyła się ogromnym sukcesem naszych wolontariuszy. W skład tej grupy weszli: Maria Makarska, Urszula Grobelna, Magdalena Szmyt, Klaudia Skwirska, Karolina Pikor z kl. I ft, Gabriela Urban, Agata Korszla, Aleksandra Zapalska z kl. I mt, Gabriela Gaweł, Gabriela Żyła, Paulina Sanecka, Gabriela Wojtaszek, Aneta Warzybok z kl. II ft, Martyna Burek, Maciej Majka, Michał Marciniec z kl. II mbt, Aneta Bem, Maria Michalska z kl. III fbt,Ewelina Krupa, Weronika Teper z kl.III ft,  Natalia Data z kl. IV ft i Kamil Pisarek z kl. IV mbt.

Dziękujemy również naszym opiekunom: pani Kindze Lizak i pani Iwonie Adamiec - Zielińskiej za przygotowanie tej akcji i opiekę nad nami.

 

Aneta Warzybok, Paulina Sanecka kl. II ft i Michał Marciniec kl. II mbt

 


 

 

 

Więcej: TAK! POMAGAM!

Podziękowanie

XXIV Światowy Dzień Chorego

W dniu 11.02.2016 r. wolontariat ZSM włączył się w organizację XXIV Światowego Dnia Chorego w parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie. O 9:30 odbyła się Msza Święta z sakramentem namaszczenia chorych, a po jej zakończeniu zaprosiliśmy chorych na ciepłą herbatkę i słodkości.

Naszym zadaniem było przygotowanie poczęstunku, podawanie napojów, towarzyszenie chorym i rozmowa z nimi. Nasi goście byli bardzo zadowoleni, nam również towarzyszyły uśmiechy na twarzach. Takie właśnie wyjścia pokazują nam, że jest jeszcze coś więcej niż czubek własnego nosa , jest świat, który potrzebuje naszego uśmiechu i naszej radości. W akcji wzięli udział: Magdalena Pelc, Gabriela Żyła, Gabriela Gaweł z kl. II ft oraz Rafał Smolak i Kamil Wójcik z kl. II ct.

Serdecznie dziękujemy naszym opiekunom: pani Kindze Lizak i pani Iwonie Adamiec-Zielińskiej.

 

Gabriela Gaweł kl. II ft

 


 

Więcej: XXIV Światowy Dzień Chorego

Walentynkowy Maraton dla Nikoli

 

Organizator: Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

 

ZAPRASZAMY !!!

FINAŁ ZBIÓRKI TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę starych telefonów komórkowych i tabletów na leczenie oraz późniejszą rehabilitację Ernesta Kuźniara urodzonego w marcu 2015 roku. Chłopiec cierpi na duży i nietypowy stopień zrostów i deformacji paluszków rąk i stóp. Szansą na wyzdrowienie Ernesta jest operacja w klinice w Niemczech. Zebraliśmy dość pokaźną liczbę telefonów.

Szczególne podziękowania należą się Marysi Makarskiej z kl. I ft, Madzi Pelc z kl. II ft, Michałowi Marcińcowi z kl. II mbt, Hubertowi Trojnarowi z kl. II at, Paulinie Siudak z kl. III ft oraz naszym absolwentom: Karolinie Paluch, Kasi Tyburczy, Łukaszowi Salachowi i Pawłowi Krzanowskiemu, którzy zorganizowali zbiórkę w swoich miejscowościach i rodzinach.

 

DZIĘKUJEMY ZA DAR SERCA!

Szkolny Wolontariat

TAK! POMAGAM! ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

11 i 12 grudnia 2015 r. Wolontariat w Mechaniku, włączając się w ogólnopolską akcję „Tak! Pomagam!”, zorganizował przedświąteczną zbiórkę żywności w sklepach „Biedronka” i „Hetman”. Nasi wolontariusze zachęcali osoby robiące zakupy do udzielenia wsparcia potrzebującym: ubogim, samotnym, rodzinom wielodzietnym.

Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem, dzięki czemu zebraliśmy kilkanaście wózków żywności. Klientów sklepów motywowaliśmy szczerymi uśmiechami, a jeszcze cieplejszymi dziękowaliśmy za okazane dobre serce oraz gest chrześcijańskiej miłości bliźniego. Te dwa dni dały nam wiele radości, lubimy pomagać, cieszy nas odzew ludzi, a przy tym przebywamy ze sobą i radośnie spędzamy czas. Nagrodą są pełne ciepła rozmowy z tymi, którzy oprócz wrzuconego daru do wózka zatrzymywali się przy nas, aby porozmawiać.

Serdecznie dziękujemy całej 32 osobowej ekipie, którą tworzyli: Karolina Pikor, Gabriela Ziobro, Paulina Pietrucha, Klaudia Skwirska, Patrycja Piekło z kl. I ft; Aleksandra Zapalska, Gabriela Urban z kl. I mt; Damian Wacław z kl. I ct; Gabriela Żyła, Gabriela Gaweł, Paulina Sanecka, Aneta Warzybok z kl. II ft; Martyna Burek, Arkadiusz Michalik, Maciej Majka, Michał Marciniec z kl. II mbt; Rafał Smolak z kl. II ct; Ewelina Krupa, Weronika Teper, Małgorzata Nawój z kl. III ft; Aneta Bem, Maria Michalska z kl. III fbt; Karolina Wojtan, Sylwia Wywrót, Jakub Makuch z kl. III mt i Sabina Stec z kl. IV ft .

Opiekę sprawowały panie: Kinga Lizak, Iwona Adamiec- Zielińska, Edyta Dragulska i Dorota Łagowska. WIELKIE DZIĘKI!

 

Aleksandra Zapalska kl. I mt i Michał Marciniec kl. II mbt

 


 

 

 

Więcej: TAK! POMAGAM! ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

TYM RAZEM MIKOŁAJE NIE Z NIEBA, ALE Z NASZEGO MECHANIKA!

6 grudnia, a więc w święto Mikołaja, 36 jego naśladowców z naszej szkoły zgromadziło się w świetlicy "Mała Przystań", aby odebrać prezenty przygotowane dla osób starszych i chorych. Powinnam napisać, że nasi wolontariusze przebrali się za Mikołajów i Śnieżynki, jednak tego nie zrobię, gdyż oni naprawdę nimi są. Może nie chodzą cały rok w czerwonych strojach, białych brodach, czy świątecznych czapkach, ale za to ich serce zawsze jest sercem świętego Mikołaja. Strój to dodatek, który sprawia, że w ten jeden dzień w roku ich piękne serca ujrzy każdy człowiek, który na nich spojrzy...

W ten piękny słoneczny i ciepły jak na grudzień dzień, każdy Mikołaj razem z parą Śnieżynek i torbą wypchaną świątecznymi prezentami wyruszył w drogę, do mieszkań ludzi samotnych, chorych i starszych, którzy potrzebują, szczególne teraz, w te dni przed Świętami Bożego Narodzenia świadomości, że jest ktoś, kto o nich pamięta, ktoś kto się o nich troszczy i pragnie ich radości. Popłynęło wiele łez wzruszenia, ale także można było usłyszeć głośnie śmiechy i słowa otuchy, bo nie chodzi tu tylko o prezenty, ale o samą obecność, podanie pomocnej dłoni, ramienia do wypłakania, szczerego uśmiechu, słów dających radość i pocieszenie. Właśnie to jest głównym celem tej akcji: pokazanie innym, że jest coś więcej niż czubek własnego nosa, że są ludzie, którzy potrzebują pomocy. Nie zamykajmy się na nich, nigdy nie odwracajmy się do nich plecami, zacznijmy naśladować młodych, którzy co roku biorą udział w tej pięknej akcji, bo nie wiemy czy to my kiedyś nie będziemy potrzebowali właśnie takiej obecności.

 

Czas przedstawić 37 osobową ekipę „ świętych”:

  • Mikołaje: Damian Wacław kl. I ct, Rafał Smolak, Kamil Wójcik kl. II ct, Michał Marciniec, Marcin Majka kl. II mbt, Mateusz Piwko kl. II lt, Mateusz Skubisz, Maciej Makuch, Wojciech Pieniążek, Bartek Dubiel z kl. III lt i Kamil Pisarek z kl. IV mbt.
  • Aniołki: Paulina Piertucha, Karolina Pikor, Klaudia Skwirska, Patrycja Piekło, Weronika Rakoczy kl. I ft, Aleksandra Zapalska, Gabriela Urban kl. I mt, Magdalena Pelc, Marianna Uryć, Gabriela Żyła, Gabriela Gaweł, Aneta Warzybok, Paulina Sanecka, Joanna Głowiś, Gabriela Mazur kl. II ft, Martyna Burek kl. II mbt, Weronika Teper, Ewelina Krupa, Małgorzata Nawój kl. III ft, Sylwia Wywrót kl. III mt, Natalia Data, Sabina Stec, Monika Wójcik, Barbara Miśta kl. IV ft i Katarzyna Smura kl. IV mbt.

Nad całością czuwała pani Kinga Lizak. Do zobaczenia za rok!!!

 

GABRIELA MAZUR KL. II FT

 

 

 

 

Więcej: TYM RAZEM MIKOŁAJE NIE Z NIEBA, ALE Z NASZEGO MECHANIKA!

Z MIKOŁAJKOWĄ PACZKĄ U PODOPIECZNYCH ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY

We wtorek 1 grudnia przedstawiciele szkolnego wolontariatu - Gabrysia Gaweł, Gabrysia Żyła z kl. II ft i Maciek Majka z kl. II mbt - pod opieką pani Kingi Lizak i pani Iwony Adamiec - Zielińskiej wybrali się do Środowiskowego Domu Pomocy w Wysokiej Głogowskiej, aby przekazać dary zebrane w ramach akcji „TUŻ OBOK”.

Obdarowani przez całą naszą szkolną społeczność podopieczni i ich opiekunowie bardzo miło nas przyjęli. Po emocjach związanych z rozdaniem prezentów pani Justyna, jedna z opiekunek placówki, oprowadziła nas po pomieszczeniach budynku, pokazując sale przeznaczone na terapię, siłownię, stolarnię, kuchnię i świetlicę. Po zwiedzeniu ośrodka zostaliśmy poczęstowani gorącą herbatą, kawą i ciastem. Następnie wszyscy stanęliśmy do grupowego zdjęcia, by upamiętnić tę miłą chwilę. Dzięki tej pięknej akcji mogliśmy poznać niezwykłych ludzi, którzy pomimo choroby mają w sobie tyle ciepła, siły i energii. Wraz z podopiecznymi ośrodka wzięliśmy udział w zajęciach terapeutycznych. Uczestnicy zaprezentowali nam swoje talenty manualne i wokalne. Mogliśmy zobaczyć cząstkę ich codzienności. Myślę, że ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Był on okazją,aby poznać tak niesamowitych ludzi, którym przez cały ten czas uśmiechnie schodził z twarzy.

Na pożegnanie otrzymaliśmy upominki wykonane własnoręcznie przez podopiecznych z pomocą ich opiekunów. DZIĘKUJEMY jeszcze raz wszystkim, którzy wsparli akcję „TUŻ OBOK”, bo dzięki niej mogliśmy zobaczyć ogromną radość na twarzach osób obdarowanych: chorych, upośledzonych umysłowo, z zaburzeniami neurologicznymi. Drogie koleżanki i drodzy koledzy - WARTO POMAGAĆ :)

 

GABRIELA ŻYŁA KL. II FT

 

 

 

 

Więcej: Z MIKOŁAJKOWĄ PACZKĄ U PODOPIECZNYCH ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY

ANIOŁY W MECHANIKU

W dniach 7-9 grudnia na dużej przerwie będą sprzedawane aniołki świąteczne. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na potrzeby naszych uczniów. I Ty możesz mieć aniołka :).

 

Zapraszamy do wsparcia naszej akcji.

 

Szkolny Wolontariat

Podziękowanie

POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

29 listopada 2015 r. przedstawiciele wolontariatu wzięli udział w akcji charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, która po raz kolejny odbyła się pod patronatem Polskiego Radia Rzeszów.

Naszym zadaniem było zachęcenie klientów sklepu „Frac” na osiedlu Baranówka, aby kupili jeden produkt więcej i wrzucili do naszych koszów. Jak co roku byliśmy pod wrażeniem, ponieważ ludzie podchodzili do nas z pełnymi wózkami i nam je zostawiali. W koszach znalazła się żywność długoterminowa, odzież, zabawki i środki czystości. Za swój gest dobroci darczyńcy otrzymywali od nas naklejki- słoneczka. Zebrane dary przekazane zostaną na paczki mikołajkowe dla potrzebujących z naszego miasta. Niedzielna akcja niesie ze sobą wielkie przesłanie: „Dzielmy się z potrzebującym tym co mamy, dobro zawsze powraca podwójnie".

W akcji udział wzięli: Martyna Burek z kl. II mbt, Karolina Wojtan z kl. III mt, Wojciech Pieniążek i Maciej Makuch z kl. III lt.

 

Autor: Martyna Burek kl. II mbt

 

WOLONTARIAT W RADIU I TELEWIZJI RZESZÓW

 

27 listopada 2015 r. przedstawiciele szkolnego wolontariatu - Karolina Wojtan z kl. III mt i Maciej Makuch z kl. III lt - wzięli udział w logistycznym przygotowaniu ogólnopolskiej zbiórki rzeczy w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” na terenie Rzeszowa. Udzielili także wywiadu dla Radia i Telewizji Rzeszów. Mogliśmy ich oglądać w piątkowym wydaniu „Aktualności”.

 

Akcja Mikołajkowa pt.: „I TY MOŻESZ MIEĆ CZERWONĄ CZAPKĘ”

 

Uprzejmie informujemy, że rusza Akcja Mikołajkowa pt.: „I TY MOŻESZ MIEĆ CZERWONĄ CZAPKĘ” organizowana przez Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci
i VI Liceum Ogólnokształcące.

Zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz dzieci nieuleczalnie chorych i ich rodzin odbędzie się DNIA 1 GRUDNIA 2015 r. (WTOREK) NA 4 GODZINIE LEKCYJNEJ (10:30).

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji, co zaowocuje uśmiechem na twarzach małych pacjentów.

Nauczycieli uczących w tym czasie prosimy o umożliwienie wejścia do sali lekcyjnej wolontariuszom z VI Liceum Ogólnokształcącego.

 

Pedagodzy szkolni: Edyta Dragulska, Iwona Adamiec - Zielińska

FINAŁ AKCJI „TUŻ OBOK”

9 listopada zakończyła się w naszej szkole akcja charytatywna „Tuż obok”. Tym razem miała ona na celu pomoc podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Wysokiej Głogowskiej. Jak co roku uczniowie naszej szkoły nie zawiedli.

Do pokoju pani pedagog trafiła rekordowa liczba paczek. Po policzeniu wszystkich rzeczy okazało się, że zgromadziliśmy: 66 paczek plasteliny, 140 bibuł kolorowych, 84 bloki i papiery kolorowe, 61 tubek kleju, 11 bloków rysunkowych, 59 opakowań kredek i 21 innych przyborów szkolnych, a także 48 past do zębów, 63 szczoteczki do zębów, 83 mydła oraz 92 paczki ciastek, 53 czekolady, 50 paczek cukierków i 31 wafelków.

Samorządom klasowym DZIĘKUJEMY za podjęcie wyzwania, a klasom: 1 at, bt, ct, dt, ft, lt, mt, 2 at, bt, ct, dt, et, ft, lt, mbt, 3 bt, dt, et, fbt, ft, lt, mt, 4 bt, dt, et, ft, lt, mbt za otwartość na potrzeby ludzi niepełnosprawnych. Dary dostarczymy przed 6 grudnia. Koordynatorami akcji byli: Gabrysia Gaweł, Gabrysia Żyła z kl. II ft, Martyna Burek z kl. II mbt, Mateusz Piwko z kl. II lt, Jakub Pelczar z kl. II ct, Paulina Siudak z kl. III ft i Wojtek Pieniążek z kl. III lt. To w dużej mierze ich sukces - DZIĘKI! Liczeniem, segregowaniem i pakowaniem zajmowali się: Magda Szmyt z kl. 1ft, Mateusz Bujak z kl. I ct, Rafał Smolak z kl. II ct i oczywiście panie: Kinga Lizak i Iwona Adamiec-Zielińska.

 

Rafał Smolak kl. 2ct

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!