Wolontariat

Ogólnopolska Akcja Świąteczna

AKCJA „POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”

W niedzielę 29 listopada w całej Polsce odbyła się akcja charytatywna: „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.

Więcej: Ogólnopolska Akcja Świąteczna

Wypominki

 

Msza za zmarłych nauczycieli

12 listopada 2009 r. w kościele pod wezwaniem św. Judy Tadeusza przedstawiciele uczniów naszej szkoły wzięli udział w uroczystych wypominkach i Mszy świętej za zmarłych dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, pracowników oraz uczniów szkół i placówek oświatowych Rzeszowa. Więcej: Wypominki

Sercanki w ZSM

ŚWIADECTWO ŻYCIA SIÓSTR SERCANEK

23 listopada gościliśmy w naszej szkole Siostry Sercanki.

Więcej: Sercanki w ZSM

Z wizytą u Sióstr Sercanek

Dzień skupienia

W sobotę 21 listopada wraz z koleżankami z Koła Religijnego odbyłam dzień skupienia u Sióstr Sercanek.

Więcej: Z wizytą u Sióstr Sercanek

Wycieczka do Zakopanego

MATURZYŚCI NA ORLEJ PERCI

W dniach 20-22 listopada odbyła się wycieczka do Zakopanego, w której uczestniczyli tegoroczni maturzyści i absolwenci naszej szkoły należący do Koła Religijnego. Więcej: Wycieczka do Zakopanego

Stary Cmentarz w Rzeszowie

Z MODLITWĄ NA STARYM CMENTARZU

 

9 listopada kl. III fz udała się na Stary Cmentarz , który porównywany jest do warszawskiej nekropoli i nazywany „Małymi Powązkami”. Uczennice zapoznały się z historią cmentarza, zwróciły uwagę na detale architektoniczne i symbole takie jak np. krzyże, aniołowie i inskrypcje. Na dłużej młodzież zatrzymała się przy symbolicznym grobie nienarodzonych dzieci i  ks. Jerzego Popiełuszki oraz pomniku powstańców  styczniowych, gdzie odmówiono modlitwę różańcową i zapalono znicze. Spacer po miejscu wiecznego spoczynku blisko 18. pokoleń Rzeszowian nasunął jedną myśl: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...” (ks. Jan Twardowski)

XIX Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej

3 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Trzcianie odbyły się eliminacje XIX Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej. Mottem były słowa Juliusza Słowackiego: „Uczynić z życia poemat dla Boga”. Wzięła w nich udział KATARZYNA JEDYNAK uczennica kl.II ht prezentując utwory: Andrzeja Gruszka „W Wieczerniku” oraz wiersz „Jezus w Wariatkowie” napisany na Przystanku Woodstok. Konkurs miały możliwość obserwować Karolina i Ada z kl.I gt. W czasie eliminacji panowała przyjazna atmosfera, która zintegrowała uczestników szkół z terenu Rzeszowa.

Konferencja ks. Pawlukiewicza

PATRZ NA ŚWIAT SERCEM...CZYLI ŻYCIE W WOLNOŚCI

21 października wzięłam udział w konferencji jaką wygłosił znany rekolekcjonista i świetny kaznodzieja ks. Piotr Pawlukiewicz.

Więcej: Konferencja ks. Pawlukiewicza

VIII Papieskie Spotkanie Młodych

 

19 października w kinie „Zorza” odbyło się VIII Papieskie Spotkanie Młodych pt.: „Jan Paweł II- Papież Wolności”. Wzięli w nim udział uczniowie naszej Szkoły, którzy angażują się w działalność o charakterze edukacyjno-religijnym i charytatywnym. Spotkanie rozpoczęła modlitwa o beatyfikację Jana Pawła II i za pokolenie JP2, następnie odbyła się projekcja filmu: „Popiełuszko. Wolność jest w nas” dla uczczenia 25. rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Na koniec każdy uczestnik spotkania mógł poczęstować się pyszną papieską kremówką.

Wyjazd Koła Religijnego

10-11 października wraz z koleżankami i kolegami z Koła Religijnego wędrowaliśmy szlakami Beskidu Niskiego dookoła Wysowej. Zabrała nas tam Pani Kinga Lizak. Więcej: Wyjazd Koła Religijnego

Wielkanocne dzieło Caritas

 

29 marca i 05 kwietnia 2009 r. wraz z koleżankami z Koła Religijnego uczestniczyłyśmy w akcji Wielkanocne Dzieło "Caritas". Sprzedawałyśmy baranki ze znakiem Caritas, które staną na wielkanocnych stołach.

Więcej: Wielkanocne dzieło Caritas

Spotkanie z misjonarką Afryki      26 marca 2009 r. gościliśmy w naszej szkole siostrę Celinę, Misjonarkę NMP Królowej Aryki. Siostra spotkała się z uczniami z klas: II ft, II kt i III ft.

Więcej: Spotkanie z misjonarką Afryki

Duchowa adopcja dziecka poczętego

DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO


25 marca 2009r. w Uroczystość Zwiastowania NMP 17 uczennic z klas: III gt, III fz, III al, IV ft i IV ht włączyło się w duchową adopcję dziecka poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia.

 

"Stawiam na rodzinę!"

WARSZTATY „STAWIAM NA RODZINĘ!”


W związku z ogólnopolskim hasłem obchodów Narodowego Dnia Życia: „STAWIAM NA RODZINĘ!” kl. III gt uczestniczyła w warsztatach dotyczących roli narzeczeństwa, małżeństwa i rodziny.

Więcej: "Stawiam na rodzinę!"

Ośmiu Wspaniałych

„Zmieniamy świat na TAK” to tegoroczne hasło konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. 23 marca 2009 r. w teatrze MASKA rozstrzygnięto regionalny etap 15. edycji tego konkursu. BEATA ROGOŻA z kl. III gt została laureatką ZŁOTEJ ÓSEMKI natomiast AGNIESZKA OBŁOZA z kl. III gt SREBRNEJ ÓSEMKI.

Więcej: Ośmiu Wspaniałych

Rekolekcje Wielkopostne

STREFA ŻYCIA czyli rzecz o rekolekcjach szkolnych

AUTOR: JÓZEFINA BACHÓRZ
KL. II FT

11-13 marca 2009 r. w parafii M.B. Saletyńskiej odbyły się rekolekcje szkolne dla uczniów naszej szkoły. Rekolekcje odbyły się pod hasłem „Strefa życia”, a prowadził je ks. Grzegorz Guzior.

Więcej: Rekolekcje Wielkopostne

Dzień skupienia u Sercanek

 

"Twój Damaszek"

28 lutego 2009 roku. wraz z koleżankami z Koła Religijnego uczestniczyłam w dniu skupienia, który był zorganizowany przez Siostry Sercanki w Domu Samotnej Matki w Rzeszowie.

Więcej: Dzień skupienia u Sercanek

Dzień Chorego

11 lutego 2009 r. włączyliśmy się w obchody Dnia Chorego w parafii M.B. Saletyńskiej.

Więcej: Dzień Chorego

Rekolekcje w Lublinie

KARUBINI WOTE, KARUBINI NDUGU…CZYLI REKOLEKCJE O AFRYCE

 

autor:  Katarzyna Kania, kl. II ft

16-19 stycznia 2009r. razem z koleżankami ze szkoły wzięłam udział w rekolekcjach o Afryce w Lublinie u Sióstr Misjonarek NMP Królowej Afryki. Dla mnie było to niezwykłe przeżycie- podczas tych trzech dni przeniosłam się do Afryki. Ta podróż bardzo mnie zaskoczyła ponieważ nie znałam w taki sposób tego kontynentu. Muzeum, które znajdowało się w domu Sióstr pomogło mi zrozumieć kulturę i mentalność Afrykańczyków.

Więcej: Rekolekcje w Lublinie

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

 

14 i 21 grudnia wzięłyśmy udział w akcji Caritas: ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom".

Musical o Świętym Franciszku z Asyżu

 

13 grudnia 2008 r. wraz z koleżankami i kolegami działającymi w Kole Religijnym wybrałam się do Miejskiego Domu Kultury do Leżajska, gdzie mogłam zobaczyć musical o św. Franciszku z Asyżu. Wyjazd zaproponowała nam p. Kinga Lizak.

Więcej: Musical o Świętym Franciszku z Asyżu

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!