Wolontariat

Wielkanocne dzieło Caritas

 

29 marca i 05 kwietnia 2009 r. wraz z koleżankami z Koła Religijnego uczestniczyłyśmy w akcji Wielkanocne Dzieło "Caritas". Sprzedawałyśmy baranki ze znakiem Caritas, które staną na wielkanocnych stołach.

Więcej: Wielkanocne dzieło Caritas

Spotkanie z misjonarką Afryki      26 marca 2009 r. gościliśmy w naszej szkole siostrę Celinę, Misjonarkę NMP Królowej Aryki. Siostra spotkała się z uczniami z klas: II ft, II kt i III ft.

Więcej: Spotkanie z misjonarką Afryki

Duchowa adopcja dziecka poczętego

DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO


25 marca 2009r. w Uroczystość Zwiastowania NMP 17 uczennic z klas: III gt, III fz, III al, IV ft i IV ht włączyło się w duchową adopcję dziecka poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia.

 

"Stawiam na rodzinę!"

WARSZTATY „STAWIAM NA RODZINĘ!”


W związku z ogólnopolskim hasłem obchodów Narodowego Dnia Życia: „STAWIAM NA RODZINĘ!” kl. III gt uczestniczyła w warsztatach dotyczących roli narzeczeństwa, małżeństwa i rodziny.

Więcej: "Stawiam na rodzinę!"

Ośmiu Wspaniałych

„Zmieniamy świat na TAK” to tegoroczne hasło konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. 23 marca 2009 r. w teatrze MASKA rozstrzygnięto regionalny etap 15. edycji tego konkursu. BEATA ROGOŻA z kl. III gt została laureatką ZŁOTEJ ÓSEMKI natomiast AGNIESZKA OBŁOZA z kl. III gt SREBRNEJ ÓSEMKI.

Więcej: Ośmiu Wspaniałych

Rekolekcje Wielkopostne

STREFA ŻYCIA czyli rzecz o rekolekcjach szkolnych

AUTOR: JÓZEFINA BACHÓRZ
KL. II FT

11-13 marca 2009 r. w parafii M.B. Saletyńskiej odbyły się rekolekcje szkolne dla uczniów naszej szkoły. Rekolekcje odbyły się pod hasłem „Strefa życia”, a prowadził je ks. Grzegorz Guzior.

Więcej: Rekolekcje Wielkopostne

Dzień skupienia u Sercanek

 

"Twój Damaszek"

28 lutego 2009 roku. wraz z koleżankami z Koła Religijnego uczestniczyłam w dniu skupienia, który był zorganizowany przez Siostry Sercanki w Domu Samotnej Matki w Rzeszowie.

Więcej: Dzień skupienia u Sercanek

Dzień Chorego

11 lutego 2009 r. włączyliśmy się w obchody Dnia Chorego w parafii M.B. Saletyńskiej.

Więcej: Dzień Chorego

Rekolekcje w Lublinie

KARUBINI WOTE, KARUBINI NDUGU…CZYLI REKOLEKCJE O AFRYCE

 

autor:  Katarzyna Kania, kl. II ft

16-19 stycznia 2009r. razem z koleżankami ze szkoły wzięłam udział w rekolekcjach o Afryce w Lublinie u Sióstr Misjonarek NMP Królowej Afryki. Dla mnie było to niezwykłe przeżycie- podczas tych trzech dni przeniosłam się do Afryki. Ta podróż bardzo mnie zaskoczyła ponieważ nie znałam w taki sposób tego kontynentu. Muzeum, które znajdowało się w domu Sióstr pomogło mi zrozumieć kulturę i mentalność Afrykańczyków.

Więcej: Rekolekcje w Lublinie

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

 

14 i 21 grudnia wzięłyśmy udział w akcji Caritas: ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom".

Musical o Świętym Franciszku z Asyżu

 

13 grudnia 2008 r. wraz z koleżankami i kolegami działającymi w Kole Religijnym wybrałam się do Miejskiego Domu Kultury do Leżajska, gdzie mogłam zobaczyć musical o św. Franciszku z Asyżu. Wyjazd zaproponowała nam p. Kinga Lizak.

Więcej: Musical o Świętym Franciszku z Asyżu

Zbiórka żywnosci

Świąteczna zbiórka żywności

Uczniowie działający w Kole Religijnym włączyli się świąteczną zbiórkę żywności. Akcja stanowiła uzupełnienie pomocy, jakiej Banki Żywności udzielają najbardziej potrzebującym. Korzystają z niej przede wszystkim niedożywione dzieci, ubogie rodziny, osoby niepełnosprawne, chore, a także ludzie w podeszłym wieku i bezdomni.
img
Więcej: Zbiórka żywnosci

Mikołaj dla chorych i samotnych

 

Tradycyjnie, jak co roku, świetlica „Mała Przystań” wraz z parafialnym oddziałem „Caritas” zorganizowała wyjście z Mikołajem do osób chorych, starszych i samotnych z terenu parafii M.B. Saletyńskiej. Koło Religijne współpracujące zarówno ze świetlicą jak i „Caritas” włączyło się w tę akcję.

Więcej: Mikołaj dla chorych i samotnych

Konferencja religijna

 

KONFERENCJA „KULTURA CHRZEŚCIJAŃSKA, WSPÓLNOTY LOKALNE I REGIONALNE W EUROPIE ŚRODKOWO WSCHODNIEJ”

3 i 4 grudnia 2008 r. wraz z koleżankami z Koła Religijnego wzięłam udział w konferencji pt. „Kultura chrześcijańska, wspólnoty lokalne i regionalne w Europie środkowo wschodniej”. Więcej: Konferencja religijna

XVI RDKS

 

XVI Rzeszowskie Dni Kultury Szkolnej

W dniach od 27 do 29 października 2008 r. odbyły się XVI Rzeszowskie Dni Kultury Szkolnej organizowane przez pedagogów i młodzież z III LO im. C. K. Norwida w Rzeszowie, wspierane przez licznych sponsorów i objęte patronatem przez Prezydenta miasta.

Więcej: XVI RDKS

Spotkanie młodych

 

VII PAPIESKIE SPOTKANIE MŁODYCH

24 października 2008 r. odbyło się w teatrze Maska VII Papieskie Spotkanie Młodych pt. „Jan Paweł II-Wychowawca Młodych”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Koła Religijnego.

Więcej: Spotkanie młodych

Dzien skupienia

 

DZIEŃ SKUPIENIA U SIÓSTR SERCANEK

27 września 2008 r. w Domu Samotnej Matki, prowadzonym przez siostry Sercanki w Rzeszowie odbył się dzień skupienia.

Więcej: Dzien skupienia

Dzień Papieski

 

VIII Dzień Papieski

17.10.2008 r. w ramach obchodów VIII Dnia Papieskiego „Jan Paweł II - Wychowawca Młodych” przedstawiciele uczniów naszej szkoły wzięli udział w różańcu dla Jana Pawła II, który się odbył w kościele farnym.

Więcej: Dzień Papieski

Akcja "Aniolek"

VII AKCJA „ANIOŁEK”

Po raz VII została przeprowadzona na terenie szkoły akcja „Aniołek”. Młodzież działająca w Kole Religijnym wykonała kartki świąteczne. Pomysłodawczynią akcji była Wiola Kocój z kl. III ft, która z Moniką Kobylarz z kl. III ft wykonała projekt kartek.
img
Więcej: Akcja "Aniolek"

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!