Wolontariat

PASCHALIKI I BARANKI NA WIELKANOC

W niedzielę 7 i 14 marca razem z koleżankami z Koła Religijnego, pod opieką p. Kingi, sprzedawaliśmy paschaliki i baranki wielkanocne. Paschaliki to małe świece, wzorowane na paschale, symbolizującym Chrystusa.

Więcej: PASCHALIKI I BARANKI NA WIELKANOC

Rekolekcje szkolne "Wybierać, czyli żyć"


W dniach od 15 do 17 marca uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Prowadził je ks. Grzegorz Syska MS i jako temat zaproponował nam rozważanie słów: „Wybierać, czyli żyć”.

 

Więcej: Rekolekcje szkolne "Wybierać, czyli żyć"

Akcja "KURCZAK"


W dniach od 9 do 11 marca została w naszej Szkole przeprowadzona charytatywna akcja „Kurczak”.

Więcej: Akcja "KURCZAK"

DZIEŃ CHOREGO

 

11 lutego o Koło Religijne z p. Kingą włączyło się w obchody dnia Chorego w parafii M. B. Saletyńskiej. Do południa uczestniczyliśmy we Mszy Św. następnie wraz z parafialnym Caritasem przygotowaliśmy poczęstunek dla chorych, którzy mogli do nas przyjść. Ci ludzie bardzo cieszyli się z naszej obecności.

Więcej: DZIEŃ CHOREGO

Rekolekcje dla maturzystów

 

NIE BÓJ SIĘ, CZYLI LOGIKA PANA BOGA.


 

Pewnego zimnego lutowego ranka (7 lutego) o godz. 6.30 maturzystki z naszej Szkoły wraz z Panią Kingą Lizak i Panią Jolantą Nazarko oraz naszym duchowym przewodnikiem ks. Tadeuszem Jandą, wyruszyły na rekolekcje do przepięknego Krościenka nad Dunajcem oraz Starego Sącza.

 

 

Więcej: Rekolekcje dla maturzystów

Koncert kolęd

KONCERT SKALDÓW „MOJE BETLEJEM”

„Do szopy, do szopy wszyscy kto ogrzać pragnie ręce, z darami z darami z darami by odtajało serce”- 5 stycznia uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Kingi Lizak uczestniczyli w wyjątkowym koncercie kolęd i pastorałek pt. „Moje Betlejem” w wykonaniu SKALDÓW.

Więcej: Koncert kolęd

Mechanik dla samotnych matek

PREZENT DLA DOMU SAMOTNEJ MATKI

Dzięki życzliwości z jaką przyjęła się po raz VIII akcja „Aniołek” oraz ubiegłorocznym maturzystom, którzy ofiarowali pieniądze pozostałe po ich pielgrzymce na Jasną Górę na potrzeby Domu Samotnej Matki i działającego w nim „okna życia” mogliśmy zrobić przedświąteczny prezent przebywającym tam matkom z małymi dziećmi. Asia Pustelak z kl. II ft przekazała pieniądze na ręce Siostry Dominiki. Siostra oprowadziła Asię po placówce i pozwoliła jej spotkać się ze swoimi podopiecznymi. Dziękujemy ubiegłorocznym maturzystom oraz wszystkim, którzy poprzez zakup kartki czy aniołka pomogli nam w przeprowadzeniu akcji.

Akcja "Aniołek"

„ANIOŁEK” W MECHANIKU

W dniach 30.11-11.12 odbyła się w naszej Szkole po raz VIII akcja „Aniołek”. Uczniowie zaangażowani w działalność Koła Religijnego sprzedawali kartki świąteczne i aniołki. Dochód został przeznaczony na zrobienie paczki świątecznej uczennicy naszej Szkoły oraz przekazany do Domu Samotnej Matki.

Więcej: Akcja "Aniołek"

Mikołaj z Mechanika dla dzieci

MIKOŁAJ Z MECHANIKA NA ŚWIETLICY „MAŁA PRZYSTAŃ”

7 grudnia do dzieci ze świetlicy „Mała Przystań” przybył święty Mikołaj. Mimo że nie było śniegu, bez większych przeszkód pokonał trasę z naszej Szkoły.

Więcej: Mikołaj z Mechanika dla dzieci

Z Mikołajem z Mechanika

MIKOŁAJE Z MECHANIKA U STARSZYCH I CHORYCH

7 grudnia uczestniczyliśmy w szczytnej akcji „MIKOŁAJ”, tzn. odwiedziliśmy osoby chore, starsze i samotne z terenu parafii M.B. Saletyńskiej i z osiedla naszej szkoły. Każdej osobie podarowaliśmy paczuszkę od św. Mikołaja, złożyliśmy życzenia i porozmawialiśmy o radościach i smutkach dnia codziennego. Najczęściej gościliśmy u ludzi starszych, ale spotkaliśmy się też z chorymi i niepełnosprawnymi dziećmi i właśnie te wizyty były dla nas najtrudniejsze.

Więcej: Z Mikołajem z Mechanika

Olimpiada Teologiczna

WYNIKI OLIMPIADY TEOLOGII KATOLICKIEJ

1 grudnia odbył się etap szkolny XX Olimpiady Teologii Katolickiej „Bądźmy świadkami miłości i sprawiedliwości społecznej”. Wzięło w nim udział 39 uczniów naszej szkoły. Czołowe miejsca zajęli i jednocześnie przeszli do etapu diecezjalnego:

1. BARTOSZ SIERADZKI kl.III lt

2. TOMASZ SURMACZ kl.I lt

3. KAROL PIETRAS kl.III dt

Zwycięzcom gratulujemy!

Ogólnopolska Akcja Świąteczna

AKCJA „POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”

W niedzielę 29 listopada w całej Polsce odbyła się akcja charytatywna: „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.

Więcej: Ogólnopolska Akcja Świąteczna

Wypominki

 

Msza za zmarłych nauczycieli

12 listopada 2009 r. w kościele pod wezwaniem św. Judy Tadeusza przedstawiciele uczniów naszej szkoły wzięli udział w uroczystych wypominkach i Mszy świętej za zmarłych dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, pracowników oraz uczniów szkół i placówek oświatowych Rzeszowa. Więcej: Wypominki

Sercanki w ZSM

ŚWIADECTWO ŻYCIA SIÓSTR SERCANEK

23 listopada gościliśmy w naszej szkole Siostry Sercanki.

Więcej: Sercanki w ZSM

Z wizytą u Sióstr Sercanek

Dzień skupienia

W sobotę 21 listopada wraz z koleżankami z Koła Religijnego odbyłam dzień skupienia u Sióstr Sercanek.

Więcej: Z wizytą u Sióstr Sercanek

Wycieczka do Zakopanego

MATURZYŚCI NA ORLEJ PERCI

W dniach 20-22 listopada odbyła się wycieczka do Zakopanego, w której uczestniczyli tegoroczni maturzyści i absolwenci naszej szkoły należący do Koła Religijnego. Więcej: Wycieczka do Zakopanego

Stary Cmentarz w Rzeszowie

Z MODLITWĄ NA STARYM CMENTARZU

 

9 listopada kl. III fz udała się na Stary Cmentarz , który porównywany jest do warszawskiej nekropoli i nazywany „Małymi Powązkami”. Uczennice zapoznały się z historią cmentarza, zwróciły uwagę na detale architektoniczne i symbole takie jak np. krzyże, aniołowie i inskrypcje. Na dłużej młodzież zatrzymała się przy symbolicznym grobie nienarodzonych dzieci i  ks. Jerzego Popiełuszki oraz pomniku powstańców  styczniowych, gdzie odmówiono modlitwę różańcową i zapalono znicze. Spacer po miejscu wiecznego spoczynku blisko 18. pokoleń Rzeszowian nasunął jedną myśl: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...” (ks. Jan Twardowski)

XIX Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej

3 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Trzcianie odbyły się eliminacje XIX Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej. Mottem były słowa Juliusza Słowackiego: „Uczynić z życia poemat dla Boga”. Wzięła w nich udział KATARZYNA JEDYNAK uczennica kl.II ht prezentując utwory: Andrzeja Gruszka „W Wieczerniku” oraz wiersz „Jezus w Wariatkowie” napisany na Przystanku Woodstok. Konkurs miały możliwość obserwować Karolina i Ada z kl.I gt. W czasie eliminacji panowała przyjazna atmosfera, która zintegrowała uczestników szkół z terenu Rzeszowa.

Konferencja ks. Pawlukiewicza

PATRZ NA ŚWIAT SERCEM...CZYLI ŻYCIE W WOLNOŚCI

21 października wzięłam udział w konferencji jaką wygłosił znany rekolekcjonista i świetny kaznodzieja ks. Piotr Pawlukiewicz.

Więcej: Konferencja ks. Pawlukiewicza

VIII Papieskie Spotkanie Młodych

 

19 października w kinie „Zorza” odbyło się VIII Papieskie Spotkanie Młodych pt.: „Jan Paweł II- Papież Wolności”. Wzięli w nim udział uczniowie naszej Szkoły, którzy angażują się w działalność o charakterze edukacyjno-religijnym i charytatywnym. Spotkanie rozpoczęła modlitwa o beatyfikację Jana Pawła II i za pokolenie JP2, następnie odbyła się projekcja filmu: „Popiełuszko. Wolność jest w nas” dla uczczenia 25. rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Na koniec każdy uczestnik spotkania mógł poczęstować się pyszną papieską kremówką.

Wyjazd Koła Religijnego

10-11 października wraz z koleżankami i kolegami z Koła Religijnego wędrowaliśmy szlakami Beskidu Niskiego dookoła Wysowej. Zabrała nas tam Pani Kinga Lizak. Więcej: Wyjazd Koła Religijnego

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!