Wolontariat

KWESTA NA CMENTARZACH 1 LISTOPADA

1 listopada grupa wolontariuszy z naszej Szkoły, zachęcona przez p.Kingę wzięła udział w XXI kweście rzeszowskiego Towarzystwa im. św. brata Alberta. Od rana do zmierzchu kwestowaliśmy na cmentarzach m.in. w: Tyczynie, Zaborowie, Budziwoju, Wysokiej Głogowskiej, Chmielniku, Czudcu,
Dobrzechowie i Nockowej. Dzięki zebranym przez nas datkom pomoc otrzymają ubodzy i najbardziej potrzebujący np. ci, którzy nie mają na leki. Odwiedzający cmentarze okazali się hojnymi ludźmi nieobojętnymi na potrzeby innych. Każdy wrzucał ofiarę do skrzynki, a w zamian dostawał nasz uśmiech i obrazek :-)


AUTOR: DOMINIKA MOSKWA
KLASA: III HT

KONCERT ZESPOŁU "MANITOU"

21 października w ramach duchowej formacji m.in. uczniowie działający w Kole Religijnym wzięli udział w inauguracja działalności Duszpasterstwa "Wieczernik". Na początku została odprawiona Msza św. ze słowem wygłoszonym specjalnie do młodych ludzi.Następnie miał miejsce koncert zespołu "MANITOU". Grupa powstała w 1992 r. w Rzeszowie. Stylistycznie- tekstowo zespół wykorzystuje w swojej orginalnej muzyce wiersze ks.Jana Twardowskiego, Adama Asnyka czy Edwarda Stachury.
Na koncercie mogliśmy usłyszeć wiele piosenek o pięknych,ponadczasowych tekstach, które mówią o poszukiwaniu w życiu tego co najważniejsze np."Ciągle szukam", "Ogród dzieciństwa" i "Nie daj się życiu".

AUTOR: KATARZYNA KANIA 
KLASA: IV FTv

Jubileusz Dnia Papieskiego

10 października na rzeszowskim rynku odbył się koncert z okazj dziesiątego, jubileuszowego Dnia Papieskiego, obchodzonego pod hasłem: "Odwaga świętości". W koncercie wystąpili: "Grupa z Quilismą" oraz Magda Anioł- popularna artystka wykonującego muzykę chrześcijańską. Mogliśmy usłyszeć w jej wykonaniu m.in. piosenkę "Lolek" oraz "Zaufaj Panu". Pomimo zimna w niedzielnych obchodach Dnia Papieskiego licznie wzięła udział  młodzież naszej Szkoły razem z p.Kingą.

 

AUTOR: ANETA SZCZEPANKIEWICZ
KLASA: II GT

JERYCHO

W dniach 30.09-07.10. w parafii M.B.Saletyńskiej odbyło się "Jerycho" czyli siedmiodniowe czuwanie. Wzięła w nim udział młodzież działająca w Kole Religijnym oraz m.in. klasy:IIft, IIgt, IIlt, IVft, IVgt. Ponadto kl.IVgt obejrzała wystawę "Wybierz życie".
 

KONKURS WIEDZY O PRYMASIE TYSIĄCLECIA STEFANIE KARDYNALE WYSZYŃSKIM

6 października 2010r. obył się Konkurs Wiedzy o Prymasie Tysiąclecia Stefanie Kardynale Wyszyńskim organizowany przez Stowarzyszenie "Civitas Christiana". Idea konkursu to popularyzacja życia i dzieła Prymasa Wyszyńskiego, którego Jan Paweł II określił słowami: "Taki człowiek zdarza się raz na tysiąc lat".

Uczniowie klas maturalnych: Joanna Ząbek i Katarzyna Panek kl. IV gt oraz Krzysztof Nalepa i Patryk Szajna kl. IV kt będą reprezentować naszą Szkołę w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Komańczy.

GRATULUJEMY :-)
 

„SPRAGNIENI ŚWIADECTWA” W DĘBOWCU

Jak co roku uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w Międzynarodowych Saletyńskich Spotkaniach Młodych w Dębowcu, które odbywały się w dniach 05.07 do 10.07.2010 r. Ponad 2500 młodych ludzi, nie tylko z Polski, przybyło, aby zbliżyć się do Jezusa i Jego oblicza. Niesamowita atmosfera zbliża młodzież, nawet tę najbardziej zbuntowaną, nie radzącą sobie z własnymi problemami.

Pierwszy dzień był dniem organizacyjnym. Pomimo zmęczenia podróżą, na twarzach było wiele łez szczęścia, że po raz kolejny można być w tym miejscu. W drugi dzień, najważniejszy, mieliśmy okazję się wyspowiadać, ale to nie była taka zwyczajna spowiedź. Wyobraźmy sobie, że mamy całą listę rzeczy, które nas „zabijają” od środka i czujemy, że jeśli zaraz nie powiemy o tym bliskiej, zaufanej osobie, wykończymy się. Dębowiec jest jednym z miejsc, gdzie mamy możliwość rozmawiania z księdzem, jak z własnym bratem, który przekazuje cenne rady i uwagi, przy czym może odpuszczać nam grzechów, co zbliża do Boga.

Więcej: „SPRAGNIENI ŚWIADECTWA” W DĘBOWCU

Rozpoczęcie wakacji w Tatrach


W dniach od 21 do 24 czerwca, wspaniała ekipa naszego Mechanika, na czele której stała Pani Kinga, wybrała się w Tatry. Więcej: Rozpoczęcie wakacji w Tatrach

Z WIELKANOCNYMI ŻYCZENIAMI

W Wielki Czwartek od godziny 10 razem z koleżankami działającymi w Kole Religijnym oraz dziećmi ze świetlicy „Mała Przystań” odwiedziłyśmy osoby chore, starsze i niepełnosprawne mieszkające na terenie osiedla i parafii M.B. Saletyńskiej. Każda z tych osób otrzymała od nas świąteczną „babkę” i życzenia. Mieszkania odwiedzałyśmy zgodnie z otrzymaną listą - ok. 120 adresów. Wszyscy, do drzwi których zapukaliśmy, bardzo serdecznie nas przyjmowali. Ci ludzie byli nam wdzięczni za to, że ktoś o nich pamięta. Pojawiały się łzy na ich policzkach. Jak nam opowiadali, bardzo dużo przeżyli i tych dobrych, i tych mniej dobrych chwil, ale zawsze mogli liczyć na odruchy ludzkiej życzliwości, takiej jak ta nasza. Po zakończeniu odwiedzin panie z Caritasu ugościły nas świątecznymi wypiekami i herbatą. Rozeszłyśmy się do domów szczęśliwe, że mogłyśmy sprawić tym ludziom tak wielką, świąteczną niespodziankę.
W akcję zaangażowały się:
Monika Kiferling z kl. II gt; Agnieszka Lew, Marta Ciapa, Sylwia Groszek i Bożena Pieróg z kl. IV gt.

AUTOR: BOŻENA PIERÓG
KLASA:   IV GT


 

DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO

25 marca w dniu Święta Życia - Zwiastowania NMP maturzystki z kl. IV ht (najliczniej), IV gt oraz uczennice klas: I fz i III fz podjęły się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Duchowa Adopcja polega na modlitwie za jedno poczęte, zagrożone śmiercią dzieciątko. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu tajemnicy różańcowej i specjalnej modlitwy. Można także podjąć dodatkowe postanowienie.
Podpisując przyrzeczenie stałyśmy się odpowiedzialne za życie tych nienarodzonych dzieci. Ogarnęło nas uczucie radości z niesionej przez nas pomocy tym malutkim bezbronnym istotkom.
Będziemy bronić świętości życia poprzez codzienną modlitwę.
 

BERNADETA OŻÓG
KLASA: IV HT

VI NARODOWY DZIEŃ ŻYCIA

 

23 marca cała nasza klasa 3gt wybrała się z panią Kingą Lizak do Wojewódzkiego Domu Kultury na koncert „Bądźmy Świadkami Miłości” z okazji obchodów

VI Narodowego Dnia Życia.

Więcej: VI NARODOWY DZIEŃ ŻYCIA

PASCHALIKI I BARANKI NA WIELKANOC

W niedzielę 7 i 14 marca razem z koleżankami z Koła Religijnego, pod opieką p. Kingi, sprzedawaliśmy paschaliki i baranki wielkanocne. Paschaliki to małe świece, wzorowane na paschale, symbolizującym Chrystusa.

Więcej: PASCHALIKI I BARANKI NA WIELKANOC

Rekolekcje szkolne "Wybierać, czyli żyć"


W dniach od 15 do 17 marca uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Prowadził je ks. Grzegorz Syska MS i jako temat zaproponował nam rozważanie słów: „Wybierać, czyli żyć”.

 

Więcej: Rekolekcje szkolne "Wybierać, czyli żyć"

Akcja "KURCZAK"


W dniach od 9 do 11 marca została w naszej Szkole przeprowadzona charytatywna akcja „Kurczak”.

Więcej: Akcja "KURCZAK"

DZIEŃ CHOREGO

 

11 lutego o Koło Religijne z p. Kingą włączyło się w obchody dnia Chorego w parafii M. B. Saletyńskiej. Do południa uczestniczyliśmy we Mszy Św. następnie wraz z parafialnym Caritasem przygotowaliśmy poczęstunek dla chorych, którzy mogli do nas przyjść. Ci ludzie bardzo cieszyli się z naszej obecności.

Więcej: DZIEŃ CHOREGO

Rekolekcje dla maturzystów

 

NIE BÓJ SIĘ, CZYLI LOGIKA PANA BOGA.


 

Pewnego zimnego lutowego ranka (7 lutego) o godz. 6.30 maturzystki z naszej Szkoły wraz z Panią Kingą Lizak i Panią Jolantą Nazarko oraz naszym duchowym przewodnikiem ks. Tadeuszem Jandą, wyruszyły na rekolekcje do przepięknego Krościenka nad Dunajcem oraz Starego Sącza.

 

 

Więcej: Rekolekcje dla maturzystów

Koncert kolęd

KONCERT SKALDÓW „MOJE BETLEJEM”

„Do szopy, do szopy wszyscy kto ogrzać pragnie ręce, z darami z darami z darami by odtajało serce”- 5 stycznia uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Kingi Lizak uczestniczyli w wyjątkowym koncercie kolęd i pastorałek pt. „Moje Betlejem” w wykonaniu SKALDÓW.

Więcej: Koncert kolęd

Mechanik dla samotnych matek

PREZENT DLA DOMU SAMOTNEJ MATKI

Dzięki życzliwości z jaką przyjęła się po raz VIII akcja „Aniołek” oraz ubiegłorocznym maturzystom, którzy ofiarowali pieniądze pozostałe po ich pielgrzymce na Jasną Górę na potrzeby Domu Samotnej Matki i działającego w nim „okna życia” mogliśmy zrobić przedświąteczny prezent przebywającym tam matkom z małymi dziećmi. Asia Pustelak z kl. II ft przekazała pieniądze na ręce Siostry Dominiki. Siostra oprowadziła Asię po placówce i pozwoliła jej spotkać się ze swoimi podopiecznymi. Dziękujemy ubiegłorocznym maturzystom oraz wszystkim, którzy poprzez zakup kartki czy aniołka pomogli nam w przeprowadzeniu akcji.

Akcja "Aniołek"

„ANIOŁEK” W MECHANIKU

W dniach 30.11-11.12 odbyła się w naszej Szkole po raz VIII akcja „Aniołek”. Uczniowie zaangażowani w działalność Koła Religijnego sprzedawali kartki świąteczne i aniołki. Dochód został przeznaczony na zrobienie paczki świątecznej uczennicy naszej Szkoły oraz przekazany do Domu Samotnej Matki.

Więcej: Akcja "Aniołek"

Mikołaj z Mechanika dla dzieci

MIKOŁAJ Z MECHANIKA NA ŚWIETLICY „MAŁA PRZYSTAŃ”

7 grudnia do dzieci ze świetlicy „Mała Przystań” przybył święty Mikołaj. Mimo że nie było śniegu, bez większych przeszkód pokonał trasę z naszej Szkoły.

Więcej: Mikołaj z Mechanika dla dzieci

Z Mikołajem z Mechanika

MIKOŁAJE Z MECHANIKA U STARSZYCH I CHORYCH

7 grudnia uczestniczyliśmy w szczytnej akcji „MIKOŁAJ”, tzn. odwiedziliśmy osoby chore, starsze i samotne z terenu parafii M.B. Saletyńskiej i z osiedla naszej szkoły. Każdej osobie podarowaliśmy paczuszkę od św. Mikołaja, złożyliśmy życzenia i porozmawialiśmy o radościach i smutkach dnia codziennego. Najczęściej gościliśmy u ludzi starszych, ale spotkaliśmy się też z chorymi i niepełnosprawnymi dziećmi i właśnie te wizyty były dla nas najtrudniejsze.

Więcej: Z Mikołajem z Mechanika

Olimpiada Teologiczna

WYNIKI OLIMPIADY TEOLOGII KATOLICKIEJ

1 grudnia odbył się etap szkolny XX Olimpiady Teologii Katolickiej „Bądźmy świadkami miłości i sprawiedliwości społecznej”. Wzięło w nim udział 39 uczniów naszej szkoły. Czołowe miejsca zajęli i jednocześnie przeszli do etapu diecezjalnego:

1. BARTOSZ SIERADZKI kl.III lt

2. TOMASZ SURMACZ kl.I lt

3. KAROL PIETRAS kl.III dt

Zwycięzcom gratulujemy!

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!