Biblioteka

 

 

 

Godziny pracy biblioteki

 

poniedziałek - 9:00 - 16:00

wtorek - 8:00 - 16:00

środa – 8:00-16:00

czwartek - 08:00 - 16:00

piątek - 9:00 - 16:00

 

 

 

 

 

Biblioteka Zespołu Szkół Mechanicznych działa od początku istnienia szkoły, a więc już od 1930 r. Biblioteka gromadzi zbiory niezbędne dla uczniów oraz nauczycieli. Obecnie zgromadzonych jest około 20 tys. woluminów.


W zbiorach biblioteki znajdują się:

  • literatura piękna, w której przeważają lektury obowiązujące na lekcjach języka  polskiego, - piśmiennictwo naukowe i popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy ukierunkowane pod kątem profili kształcenia w naszej szkole,
  • obszerny księgozbiór podręczny, w skład którego wchodzą najniezbędniejsze  dzieła o treści ogólnej czyli encyklopedie, słowniki, leksykony, informatory, poradniki,
  • literatura fachowa dla nauczycieli,
  • materiały oraz ciekawe artykuły z prasy oraz czasopism,
  • podręczniki z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych  nauczanych w szkole.

 

 

Czytelnia

 

W bibliotece funkcjonuje czytelnia, w której młodzież, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły w godzinach urzędowania biblioteki mogą przyjemnie spędzić czas.

 

 

Czytelnia służy uczniom jako miejsce, w którym można przygotowywać się do zajęć, skorzystać ze zbiorów biblioteki, jak również z bogatego księgozbioru podręcznego.

 

Dużym atutem czytelni jest to, iż dysponujemy nowoczesnym sprzętem komputerowym.

 

 

 Dostęp do internetu ułatwia wyszukiwanie informacji.

Posiadamy szeroki wybór czasopism . Są to między innymi: „Mechanik”, „Młody technik”, „Świat nauki”, „Wiedza i życie”, „Aura”, „Przyroda polska” „Cogito”, „Misjonarze Kombonianie.”

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!