Osiągnięcia Uczniów

Osiągnięcia uczniów

Dyplom

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 15-10-2013 Piotr Pustelny 15-10-2013 

dyplom

Dyplomy

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 19-06-2013 Piotr Pustelny 18-06-2013 

dyplom1

 

dyplom2

W czwartek 13.06.2013 jak co roku VIII Liceum Ogólnokształcące organizowało turniej w siatkówce plażowej.

Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły spisała się znakomicie. W stawce brało udział 16 drużyn i nasz zespół uplasował się na bardzo wysokim I miejscu zwyciężając po dobrej grze zespoły z innych Szkół Rzeszowskich. Nagrodami za zwycięstwo były okazałe statuetki oraz dyplom. Autorkami tego sukcesu były : Barbara Kądziołka, Sylwia Kalandyk, Katarzyna Fryzeł. Opiekunem była pani mgr Alicja Bartyzel.

PIŁKA NOŻNA - LICEALIADA

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 04-06-2013 Tomasz Chrapek 02-06-2013 

Reprezentacja ZSM Rzeszów w najlepszej 6 w Rzeszowie. Do rozgrywek zostało zgłoszonych 22 reprezentacje Szkół Ponadgimnazjalnych z Rzeszowa. Wynikiem losowania nasza reprezentacja rozgrywała swoje mecze w grupie A. Naszymi rywalami zostali także: Zespół Szkół Technicznych, I LO oraz ZS Nr 2. Do półfinałów awansują zwycięzcy pięciu grup oraz V LO. 

 

Wyniki meczy grupy A:

I mecz: SZTechnicznych - ZSMechanicznych  2:3  

II mecz : ZS Nr2 - I LO  2:1

III mecz : ZSMechanicznych - ZS Nr2 3:0 (vo) (drużyna ZS Nr2 wystawiła do gry zawodnika rocznikowo starszego) 

IV mecz : SZTechnicznych - I LO 4:0

V mecz : ZSMechanicznych - I LO 3:1

VI mecz: ZSTechnicznych - ZS Nr2 3:0

 

Z kompletem zwycięstw awansowaliśmy do najlepszej 6 w Rzeszowie. 

W PÓŁFINALE trafiliśmy na V LO i przegraliśmy 1:3 i niestety nie awansowaliśmy do finałowej trójki. Jednak gra w półfinale i tak była dla nas wielkim sukcesem.

Skład ZSM : Czerwiński Adrian (1dt), Michno Kamil (1et), Szybko Kacper (1lt), Gołczyński Paweł (1lt), Szydełko Mariusz (1dt), Ataman Mateusz (1bt), Panek Konrad (1et), Pilecki Kamil (1dt), Buć Marcin (2dt), Sowa Przemysław (2lmt), Machowski Damian (2bt).

Opiekun drużyny: Tomasz Chrapek 

Sukces uczniów ZSM w Olimpiadzie Wiedzy o Wynalazczości

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 20-05-2013 Piotr Pustelny 19-05-2013 

1Z przyjemnością informujemy że uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych zostali laureatami XXXIX edycji Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości.

W eliminacjach okręgowych olimpiady przeprowadzonych przez Podkarpacki Wojewódzki Klub Techniki i Racjonalizacji w dniu 30.04.2013r. Adrian Zemsta zajął I miejsce , Łukasz Salach IV miejsce, a Eryk Tobiasz V miejsce. Adrian Zemsta i Łukasz Salach będą reprezentować okręg rzeszowski w finale centralnym XXIX edycji olimpiady , który w tym roku odbędzie się w dniach 31.05.-02.06r. w Koszalinie. Serdecznie gratulujemy laureatom !!!


Opiekunem uczniów jest mgr inż. Adam Dytko.

 

2

 

Więcej: Sukces uczniów ZSM w Olimpiadzie Wiedzy o Wynalazczości

I miejsce w Powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 06-05-2013 Piotr Pustelny 06-05-2013 

skanuj0001

 

W dniu 10.04.2013 r. w siedzibie komendy PSP w Łańcucie już kolejny raz odbyły się Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Udział wzięło 16 uczestników reprezentujących gminy Czarna, Markowa, Łańcut i Rakszawa.

W turnieju uczestniczyła młodzież w trzech grupach wiekowych:


Grupa I - uczniowie szkół podstawowych

Grupa II - uczniowie szkół gimnazjalnych
Grupa III - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

 

Uczestnicy w pierwszym etapie /pisemnym/ zmagali się z testem wiedzy, który zawierał 30 pytań różniących się poziomem trudności w zależności od grupy wiekowej. Po zakończeniu tej części eliminacji Jury przystąpiło do pracy a młodzież w tym czasie miała możliwość bliższego przyjrzenia się codziennej pracy strażaków na terenie komendy. Po ocenie prac pisemnych wyłoniono osoby z najwyższą ilością punktów w poszczególnych grupach do części ustnej, po której Komisja konkursowa wyłoniła w każdej kategorii wiekowej zwycięzcę a zarazem reprezentanta powiatu na eliminacje wojewódzkie w miejscowości Medynia Głogowska pow. Łańcucki.

I miejsce w III grupie wiekowej zajął uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych – Michał Kępa z klasy 1 dt.

 

Gratulujemy!!!!

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!