Podkarpacie 85% 66%
Miasto Rzeszów 91% 74%
Zespół Szkół Mechnicznych ----- 96%

Gratulujemy absolwentom i ich nauczycielom !

Dnia 7 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół Elektronicznych odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego Zawodowego dla uczniów techników, w którym uczestniczyły szkoły: Zespół Szkół Energetycznych, Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Technicznych oraz Zespół Szkół Elektronicznych.

Mechanik reprezentowała grupa 12 uczniów z klas: 2at, 3bt i 4mbt.

Pierwsza trójka tego konkursu przedstawia się następująco:

1. Bryś Wojciech, Cieszyński Bartosz - ZS Mechanicznych - 61,5 pkt.

2. Cichoń Artur, Kilar Szymon  - ZS Elektronicznych - 60 pkt.

3. Tarnawski Hubert, Sanek Mateusz - ZS Mechanicznych- 58,5 pkt.

Pozostałe wyniki dostępne są na stronie elektronik.rzeszow.pl

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie!

Nagrody dla najlepszych: pendrivy, bilety do kina i drobne upominki ufundowała Rada Rodziców Zespołu Szkół Elektronicznych, kino "Helios" i wydawnictwo Pearson.

Nagrody do odebrania u nauczycieli języka niemieckiego od 18.01.2016 r. Organizatorzy konkursu: Alina Głowacka i Natalia Pacześniak.

Opiekunami grupy uczniów z Mechanika były: Dorota Kustra i Bożena Kataniak – Stefańska

Więcej: Sukces uczniów Mechanika w Międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego Zawodowego

SUKCES MACIEJA PECKI W ETAPIE REJONOWYM OLIMPIADY HISTORYCZNEJ

W dniu 18 grudnia zostały opublikowane wyniki  etapu rejonowego Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów”.

Z wielką radością informujemy, że zwycięzcą konkursowych zmagań w rejonie rzeszowskim został reprezentant Zespołu Szkół Mechanicznych Maciej Pecka z klasy 2 at. Zdobył on 172 punkty na 200 możliwych i z tym wynikiem uplasował się na pierwszej pozycji. Tym samym Maciej zakwalifikował się do kolejnego etapu Olimpiady.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Opiekunem ucznia jest pan Andrzej Frydrych.

Wyróżnienie w konkursie "Pokaż co potrafisz!"

B.Zuba

Uczniowie ZSM najlepsi w eliminacjach Olimpiady

Duży sukces osiągnęli uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych z klasy 3mbt podczas eliminacji okręgowych OLIMPIADY INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI.

DARIUSZ PARADYŁO zajął I miejsce, a MATEUSZ SOWA i ADRIAN BARAN ex aequo III miejsce w eliminacjach okręgowych Olimpiady. Drużyna Zespołu Szkół Mechanicznych bezapelacyjnie wygrała eliminacje i będzie reprezentować Okręg Rzeszów w finale Olimpiady który odbędzie się w dniach 27-29 maja 2015 r. w Świdnicy k.Wrocławia. Tytuł finalisty Olimpiady daje zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe z maksymalnym wynikiem.

Opiekunem zwycięskiego zespołu jest mgr inż. Adam Dytko.

Organizatorami Olimpiady są :

POLSKI ZWIĄZEK STOWARZYSZEŃ
WYNALAZCÓW i RACJONALIZATORÓW /PZSWiR/

Honorowy patronat nad Olimpiadą objęli:

I miejsce w Eliminacjach Miejskich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

Sukces drużyny Zespołu Szkół Mechanicznych w Eliminacjach Miejskich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Równie dobrze jak na lotnictwie znamy się na motoryzacji.

Gratulujemy uczniom oraz opiekunowi drużyny p. Andrzejowi Frydrychowi.

Zawody Robotów "ROBO~motion 2015"

25 kwietnia 2015 r. na Politechnice Rzeszowskiej odbyły się III Międzynarodowe Zawody Robotów „ROBO~motion 2015”. Poprzednie dwie edycje miały charakter ogólnopolski. W wydarzeniu brał udział Bartłomiej Zuba, uczeń naszej szkoły z klasy II bt. Zajął on VIII miejsce w walkach robotów minisumo, oraz I miejsce w minisumodeathmatch. Oprócz emocjonujących walk robotów można było zobaczyć konkurencje linefollower, micromouse, freestyle, a także organizowane przez partnerów pokazy i warsztaty dla najmłodszych.

Osiągnięcia Krystiana Maksimka ucznia klasy 1ct

Krystian1

krystian2

JAKUB FILIPEK Z 3BT MISTRZEM ŚWIATA JUNIORÓW LOW-KICK 2014

kubaZakończyły się rozgrywane we włoskim Rimini mistrzostwa świata juniorów i kadetów. Podkarpacie reprezentowała piątka zawodników.

lub na facebook klubu ..>>>

Sukces uczniów ZSM w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości

olimpi

A.Baran

D.Paradyło

Dyplom

Uczeń klasy 1bt Bartłomiej Zuba i wykonany przez niego robot odnieśli sukces na prestiżowym Festiwalu Robotów

dyplom-roboty

Dyplom

dyplom - piesn maryjna

Turniej Motoryzacyjny

pierwsze miejsce

Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie, zwycięzcy Finału Miejskiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, w składzie: Kamil Fąfara, Krzysztof Gliwski, Patryk Naspiński, reprezentowali w dniu 17 maja miasto Rzeszów w Finale Wojewódzkim Miejskiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Na startujących XVIII drużyn, zajęli VIII miejsce. Drużynę do Turnieju przygotował Pan Andrzej Frydrych. Gratulujemy.

turniej motoryzacyjny

Rozgrywki w piłce nożnej chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych - LiCEALIADA 2013/2014

marek

Do rozgrywek zostało zgłoszonych 21 reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych miasta Rzeszowa. W wyniku losowania dokonano poddziału na 7 grup eliminacyjnych.

Uczniowie naszej szkoły trafili do grupy D wraz ze szkołami III Lo i ZSSpoż.

W pierwszym meczu odnieśli zwycięstwo walkowerem z ZSSpoż a w drugim meczu nasi uczniowie pokonali III Lo 5:1 ( strzelcy bramek Kacper Szybko 3 i Konrad Panek 2 ) i awansowali do finału.

Do finału trafili zwycięzcy swoich grup gdzie zagrali każdy z każdym.

10. Dawid Szewczyk 1 Mt.

Uczniowie naszej szkoły rozegrali 6 meczy.

Wyniki :

ZSMech z VI Lo zwycięstwo 2:0 ( bramki Adrian Czerwiński 1 i Paweł Gołczyński 1 )

ZSMech z IV Lo zwycięstwo 5:1 ( bramki Konrad Panek 4 i Kacper Szybko 1 )

ZSMech z V Lo porażka 1:2 ( bramka Konrad Panek )

ZSMech z II Lo zwycięstwo 4:3 ( bramki Mateusz Ataman , Mariusz Szydełko , Kacper Szybko , Konrad Panek )

ZSMech z ZSTechn zwycięstwo 5:1 ( bramki Mateusz Ataman 2 , Konrad Panek 2 , Kacper Szybko 1 )

ZSMech z ZSElektron porażka 2:3 ( Bramki Konrad Panek 2 )

Zespól Szkól Mechanicznych w Rzeszowie wywalczył III miejsce w
Rzeszowie

marek1

Mistrz Polski z Mechanika

Od 14 do 16 marca w Hali Energia w Bełchatowie odbywały się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Low Kick Seniorów i Juniorów, które zgromadziły prawie 400 zawodników z 85 klubów z całej Polski.

Zawodnicy UKS Diament Pstrągowa, na co dzień prowadzonego przez trenera Jerzego Pilarza, wywalczyli dwa medale i to te najcenniejsze - jeden w kategorii seniorskiej, drugi w rywalizacji juniorów. Złoty medal dla Diamentu zdobył Jakub Filipek- uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie- rywalizujący w bardzo mocno obsadzonej kategorii juniorów starszych do - 67kg. Stoczył on trzy walki z czego półfinał zakończył przed czasem w pierwszej rundzie przez knockout po efektownym ciosie sierpowym na szczękę. W finale stoczył mocny bój z kolegą z reprezentacji kraju, brązowym medalistą mistrzostw Europy Juniorów B. Zającem z klubu Halny Nowy Sącz. Pojedynek zakończył się jednogłośną decyzją sędziowską wskazującą na Jakuba jako zwycięzcę kategorii wagowej do -67kg.

Filipek

SUKCES SIATKARZY ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH W RZESZOWIE

DSC 1562

W dniu 22.03.2014 roku w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie odbył się turniej piłki siatkowej chłopców szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nasza reprezentacja wygrała wszystkie mecze w kategorii szkół średnich oraz w turnieju "open" ze szkołami gimnazjalnymi.