Konkursy i olimpiady

Konkurs w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej

PDFDrukujEmail

02-03-2016 

8 lutego 2016 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Agaty Pawlak i p. Krystyny Potocznej wzięli udział w II edycji konkursu dla młodzieży szkolnej pt. „Książka z kluczem: tropem Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej” organizowanego przez Wypożyczalnię Główną WiMBP w Rzeszowie.

Celem konkursu było przybliżenie wiedzy o Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej (UKD), poznanie katalogu elektronicznego biblioteki, zrozumienie układu księgozbioru na półkach, oraz miłe i pożyteczne spędzenie czasu w bibliotece. Na początku kierownik biblioteki p. Włodzimierz Ratyński przedstawił nam zasadę działania placówki, opowiedział o bogatym księgozbiorze biblioteki i wyjaśnił zasady konkursu. Naszym zadaniem było, po wylosowaniu zadania konkursowego, odnalezienie sygnatury w katalogu elektronicznym, odszukanie książek na półkach w odpowiednim dziale tematycznym zgodnie z UKD. W książkach schowane były klucze do szafek, gdzie czekały na nas ciekawe nagrody. Wszyscy uczestnicy z zadaniami poradzili sobie bardzo dobrze i każdy został nagrodzony. Ponadto chętni mogli zapisać się do biblioteki, aby korzystać z bogatego księgozbioru. Każdy z nas wrócił uśmiechnięty do szkoły, nie tylko ze względu na upominki, ale również dlatego, że miło spędziliśmy czas.

 

Paweł Tarnowski 2bt

 


 

Więcej: Konkurs w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej

Brtłomiej Zuba z zespołem Smartbox w TOP10 konkursu Imagine Cup 2016

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 01-03-2016 Administrator 01-03-2016 

 

Zespół Smartbox, który tworzą rzeszowscy studenci oraz uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych, zakwalifikował się do pierwszej dziesiątki najlepszych polskich ekip tegorocznej edycji Imagine Cup. Młodzi naukowcy pozostają w grze o 50 tys. dolarów.

Zespół Smartbox tworzą: Dominik Ciurko i Jakub Jońca z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Paweł Grad z Politechniki Rzeszowskiej oraz Bartłomiej Zuba z Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie.

 

Wymyślony przez chłopaków projekt – aplikacja Smarthouse – pozwala zarządzać domem z zewnątrz. Inteligentny dom dba o nasze bezpieczeństwo i rachunki.

Zespół Smartbox startuje w tegorocznej edycji Imagine Cup, międzynarodowego konkursu technologicznego dla studentów, współorganizowanego przez Microsoft. Obecnie trwa krajowy etap zmagań. Smartbox zaprezentował swoją aplikację podczas pobytu w Warszawie.

Członkowie zespołu musieli udowodnić komisji z Microsoftu, że pomimo, iż jest wiele firm zajmujących się technologiami domów inteligentnych, to ich projekt jest innowacyjny i że mają pomysł na to, jak go sprzedać. Próbna wersji aplikacja Smarthouse „chwyciła”, bo Smartbox znalazł się w TOP10 krajowego etapu Imagine Cup 2016.

 

 

Więcej: Brtłomiej Zuba z zespołem Smartbox w TOP10 konkursu Imagine Cup 2016

Szkolny Konkurs Recytatorski

PDFDrukujEmail

09-02-2016 

8 lutego odbyła się tegoroczna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Tym razem przyświecało nam hasło „Rodzina to jedno z największych arcydzieł Boga”.

Uczestnicy prezentowali utwory zarówno bardzo popularnych poetów, jak i twórców mniej znanych. Wybrzmiały teksty wzruszające, nostalgiczne, ale nie zabrakło humoru.

W konkursie reprezentowane były klasy: 1at, 1bt, 1ft, 2ft, 2at,3mt, 3lt i 4 ft.

 

 Wyniki konkursu:

 • I miejsce – Maciej Makuch 3 lt
 • II miejsce – Maria Makarska 1 ft
 • III miejsce – Gabriela Gaweł 2 ft

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zainteresowanie tematem. Do zobaczenia za rok.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: Kinga Lizak, Agnieszka Kapłon, Agata Pawlak.

 

 

 

 

Więcej: Szkolny Konkurs Recytatorski

"ŻYCIU - TAK!"

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 01-02-2016 Administrator 31-01-2016 

SZKOLNY KONKURS DLA MATURZYSTÓW
"ŻYCIU - TAK!"

 

CEL KONKURSU:

 • pogłębione poznanie problemu aborcji oraz jej skutków w wymiarze indywidualnym i społecznym;
 • uznanie życia ludzkiego jako wartości nienaruszalnej już od poczęcia, co jest motywacją do jego obrony;
 • umocnienie postawy szacunku dla życia.

 

WARUNKI UCZESTNICTWA:

 

Wykonanie pracy konkursowej w jednej z kategorii:

 • literackiej: wiersz, opowiadanie, nowela, reportaż;
 • plastycznej: plakat, grafika, malarstwo, fotografia;
 • multimedialnej: strona internetowa, film, program komputerowy, program multimedialny.

 

TERMIN DOSTARCZENIA PRAC: 29 lutego 2016 r.

 

PRACE PRZYJMUJE: Pani Kinga Lizak

 

Szkolny Konkurs Znajomości Języka Angielskiego „English is Easy"

PDFDrukujEmail

26-01-2016 

 

Druga edycja Szkolnego Konkursu "English is Easy!" odbyła się w naszej szkole w dniu 13 stycznia 2016 roku. Wzięło w niej udział 35 uczniów klas pierwszych i drugich. Konkurs sprawdzał znajomość struktur leksykalno-gramatycznych na poziomie średniozaawansowanym B1/B2. Zadania konkursowe odzwierciedlały najtrudniejsze typy zadań maturalnych: słowotwórstwo, parafrazę zdań, test luk otwartych oraz test luk sterowanych.

 

Laureaci konkursu:

 • I miejsce – Adrian Zych 2at
 • II miejsce – Tomasz Kościółek 2mbt
 • III miejsce – Sebastian Piekiełek 1ct, Krzysztof Więckowicz 1ct, Szymon Madejowski 2mbt

 

Wyróżnienia:

 

Patryk Zembroń 2ct (miejsce IV), Piotr Szukała 2mbt (miejsce V), Krzysztof Gliwa 2at (miejsce VI), Michał Sieńko 2at (miejsce VI), Michał Ruszała 1ct (miejsce II wśród uczniów klas I)

 

Organizatorzy konkursu pragną serdecznie podziękować sponsorom konkursu:

 • Szkole Języków Obcych Professional English School, która ufundowała nagrodę główną - kurs języka angielskiego oraz wspaniałe nagrody książkowe i zestawy fiszek do nauki języka angielskiego,
 • Wydawnictwu Pearson, które ufundowało nagrody książkowe oraz gadżety ułatwiające naukę języka angielskiego.

Pragniemy również podziękować Panu Kevinowi Kareckasowi- stypendyście Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, pracującemu w Centrum Języków Obcych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dzięki jego uprzejmości trzech laureatów konkursu „English is Easy!” już w marcu będzie miało możliwość uczestniczenia w zajęciach językowych na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego wraz ze studentami tej uczelni.

Gratulujemy laureatom, osobom wyróżnionym oraz dziękujemy wszystkim, którzy podjęli nasze konkursowe wyzwanie!

 

Konkurs przygotowały i przeprowadziły: p. Dorota Łagowska i p. Monika Wiśniowska.

 

 

Więcej: Szkolny Konkurs Znajomości Języka Angielskiego „English is Easy"

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!