Konkursy i olimpiady

XXIV Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK - etap rejonowy

PDFDrukujEmail

04-05-2016 

 

20 kwietnia 2016 r. drużyna naszej szkoły w składzie: Paweł Wesół, Hubert Warzocha, Szymon Saj, Damian Wielgos, Jakub Rzepka pod opieką pana Andrzeja Frydrycha wzięła udział w etapie rejonowym XXIV Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.W tegorocznych zawodach udział brało 11 drużyn. Duże obrażenia ciała w wyniku wybuchu gazu w garażu, osoby poszkodowane w wyniku wjechania samochodu w słup wysokiego napięcia (dodatkowym utrudnieniem była osoba podróżująca w bagażniku), atak astmy z nagłym zatrzymaniem krążenia, nieprzytomny mężczyzna pod prysznicem oraz masywny krwotok z uda, do którego doszło podczas wypadku na rowerze (chłopak wręcz nabił się na kierownicę) – to konkurencje, z którymi musieli zmierzyć się młodzi ratownicy.

Zwycięska drużyna VII LO z Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie zakwalifikowała się do etapu okręgowego (w maju). Nasi uczniowie walczyli dzielnie, wygrali jedną z konkurencji, a przede wszystkim podnieśli swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

 

Wyniki Eliminacji Miejskich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 04-05-2016 Administrator 04-05-2016 

W dniu 26 kwietnia 2016 r. odbyły się Miejskie Eliminacje Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, którego celem jest popularyzacja wiedzy o przepisach ruchu drogowego i historii polskiej motoryzacji. Nasza drużyna w składzie: Krzysztof Gliwski, Patryk Naspiński i Kamil Fąfara z klasy 4 mbt zajęła III miejsce.

Rzeszów w finale reprezentować będzie drużyna Zespołu Szkół Spożywczych. Indywidualnie Krzysztof Gliwski zajął III miejsce, a Patryk Naspiński miejsce V. Opiekunem młodzieży był pan Andrzej Frydrych.

 

Wycieczka do firmy Linetech

PDFDrukujEmail

25-04-2016 

 

W dniu 19 kwietnia  10 osobowa grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką pana Bogdana Czacha miała okazje zwiedzać firmę Linetech. Była to nagroda za wyniki osiągnięte w konkursie zorganizowanym właśnie przez tę firmę.

Po przybyciu przeszliśmy szczegółową kontrolę, zanim dostaliśmy się na teren lotniska. W czasie naszego zwiedzania grupa mechaników prowadziła kontrolę naziemną samolotu Embraer 195. Mieliśmy świetną okazję zobaczenia pracy mechanika lotniczego oraz zadania pytań na temat pracy i zadań im powierzonych. Na końcu zostaliśmy poinformowani, iż firma jest w fazie rozwoju i potrzebuje pracowników. Jest to więc okazja dla absolwentów naszej szkoły do zdobycia pracy.

 

Jarosław Bialic

 


 

 

 

Więcej: Wycieczka do firmy Linetech

Wyniki szkolnego konkursu

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 21-04-2016 Administrator 21-04-2016 

Wyniki szkolnego konkursu:

 "Smacznie - ale czy zdrowo ?"

 

 I miejsce: Sz. Siorek - klasa 1 lt

II miejsce: A. Korszla - klasa 1 mt

III miejsce: G. Lech - klasa 1 lt

 

 

FINAŁ W WARSZAWIE – TURNIEJ WIEDZY PSYCHOLOGICZNEJ

PDFDrukujEmail

18-04-2016 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale VIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej, który odbył się 09.04.2016 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Warszawie.

Uczestnicy Turnieju swoją przygodę z psychologią rozpoczęli już wiele miesięcy wcześniej. Poznawali artykuły publikowane w "Charakterach", dotyczące różnych obszarów, którymi zajmuje się psychologia – od biologicznych podstaw zachowania, poprzez umysł, poznanie i emocje, po funkcjonowanie człowieka w grupie. Uczestników obowiązywała również znajomość książki "Bliżej ludzi. Rozmowy z mistrzami". Ponadto uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat zagadnień z zakresu psychologii, zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

W części pisemnej finału uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający wiedzę. Pozwolił on wyłonić 10 osób, które zakwalifikowały się do części ustnej finału.

W teście finałowym największa ilość zdobytych punktów wyniosła 72. Ostatnia osoba, która zakwalifikowała się do części ustnej osiągnęła wynik 65 punktów.

 

Wyniki testu finałowego naszych uczniów:

  • Krzysztof Gliwa kl.2at – 49 pkt. – miejsce 42
  • Norbert Prucnal kl.3mt – 48 pkt. – miejsce 48
  • Martyna Burek kl.2mbt – 47 pkt. – miejsce 49
  • Krystian Krauz kl.2at – 33 pkt. – miejsce 80

Gratulujemy uczestnictwa w finale i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Turnieju.

 

 

Więcej: FINAŁ W WARSZAWIE – TURNIEJ WIEDZY PSYCHOLOGICZNEJ

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!